Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г Решено

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г Решено

Мнениеот rikipasata » Чет 17 юни 2010 15:14


Здравейте като за начало :bowdown . Пасата ми е 89г първия модел Б3 карбуратор 1.6 бензин , без никакви елетроники :)

Неможах да открия такава тема с такъв проблем в търсачката и затова пускам нова.

Да кажа в началото , че проблема се появява само в работа на газ , на бензин върви като пушка :)

Значи проблема е следния: Когато тръгвам да карам колата след 10.00 , когато вече времето е топло , тоест е над 20 градуса , колата върви и мърка , независимо колко километра мина и също така независимо колко градуса загрява :) . Дотук всичко е ток и жица , но като тръгна на работа в 7.10 сутринта (или по това време) , когато въздуха сутрин е още студен паля тръгвам и карам докато стигне 75-80 градуса и колата започва да се мъчи и накрая гасне :talk: :banghead: и неможе да се запали повече и разбира минавам на бензин за да тръгна :не: .Като стане 10 часа и както казах когато въздуха започва да се стопля колата си се орпавя от самосебе си и пак си става чук .
Това го прави всяка сутрин като карам от около месец и кусур. Тука последно време се изхитрих (ако може така да се каже) и дебна колата на светофарите като стигне орпеделените градуси и преди да загасне и вдигам оборотите на газта и се оправя :screwy , НО след това като стане топло (ставам банален , но става въпрос като стане след 10.30) колата започва да гасне защото съм мръднал оборотите и като ги върна на старото си място се орпавя разбира се :screwy

Просто вече незнам какво да си мисля . Закарах колата при Ивчо - газаджията от форума и той неможа да се досети от какво може да става този проблем . Сменихме филтъра на газта , на следващата сутрин се държа малко - по стабилно и след това пак започна да ми рпави мизериите .

Аз мога да си я регулирам , но не е оферта всяка сутрин да слизам по светофарите и отзад бесните софиянци да ми надуват клаксона (в което са си прави хората) :)

Ако някой може да даде някакъв съвет ще съм благодарен . :bowdown

Последна промяна от rikipasata на Пон 12 юли 2010 22:12, променено общо 1 път.




keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот keymaker » Чет 17 юни 2010 17:12


ами тоя изпарител кога за последно е обслужван и регулиран?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот pas1.8mi » Чет 17 юни 2010 17:14


Кога за последно са ти сменяни Мембраните на Изпарителя?Изпарителя само една ли "Врътка" има?


lacezarasia
Мнения: 159
Регистриран на: Пет 05 фев 2010 18:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Божурище

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот lacezarasia » Чет 17 юни 2010 17:31


провери си вакуумите.


Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот rikipasata » Чет 17 юни 2010 17:44


Изпарителя има 2 врътки едната е по нагоре с която оправям оборотите и 2рата е отдолу , нея не я знам за какво е и въобще не съм я въртял .

Целия изпарител е сменян на 269 000 км в момента е на 341 000 км . Аз я карам към 17 000 и досега нямах никакви проблеми .

Дали наистина изпарителя може да върши такива странни работи ? .


keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот keymaker » Чет 17 юни 2010 18:26


може разбирасе ,също може и кофти газ да си сипал миналата седмица сипах 45л. в Свищов и спря да пали отгоре на всичкото до софия изгори 40л. а на отиване даде 7/100.


Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот rikipasata » Чет 17 юни 2010 18:32


Едва ли е от газта . АЗ попринцип сипвам от Омикс и съм много доволен , но за да съм сигурен , че не е от това сипвах веднъж от ОМВ и от шел . Странното ми е , че го прави сутрин когато въздуха е още студен и при смяна на оборотите се орпавя , но после при топъл въздух не работи с тия обороти , а трябва да връщам старите : :lol: . А иначе я водих на 3-4 майстора и газаджии и всеи като ми каже : еми 10 лв , еми 15 лв , еми 20 лв и ми става лошо вече :bishop . Ще събера кинти и ще я закарам на диагностика , но ми трябва човек който разбира много и има хубав апарат , а не пак да ми вземе парите :banghead:


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот Winner25 » Чет 17 юни 2010 19:31


Този карбуратор( по скоро филтърната кутия) има ли клапа за топъл/студен въздух :roll:


Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот rikipasata » Чет 17 юни 2010 19:55


Филтърната кутия е съвсем обикновенна има един отвор откъдето влиза въздуха и 2 откъде излиза . На долния отвор където отива двигателя има нещо като клапа ли е какво е незнам , но не отива директно въздуха , а минава през това . Горния към карбуратора си отива директно :). Аз даже мислех , да не го прави от тези маркучи и смених долния с чисто нов , както и вакумните връзки ги смених с нови, но...


Lachi
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 17 май 2010 19:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот Lachi » Пет 18 юни 2010 21:45


Смукача ръчен лие или автоматичен? Как сеподава газта - с плочка или щуцери?
Възможно е да качва по малко бензин-неплътен бензинов клапан.
Оборотите се регулират на топъл двигател /80-90'/ и на студено като почне да губи обороти се мами с превключвателя за газ - спира се и се пуска газта, без да се пуска бензин и се гледат оборотите да ли се оправят за момент / колата е на място/
Долната врътка е за източване на мърсотията - не е за регулиране


Потребителски аватар
rikipasata
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 22 дек 2008 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с карането на газ - Пасат Б3 89г

Мнениеот rikipasata » Пон 12 юли 2010 22:11


Оказаха се мембраните :) :applause: . Проблема е решен , темата може да се заключи :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта