Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Пет 18 юни 2010 0:54


От този винт ли се регулират оборотите на колата.
Изображение
Проблема ми е че държи високи обороти 950.Казаха ми че трябвало да бъде или м/у 900 и 800.Чрез регулирането на оборотите от този винт дали ще се нормализира.

И другия проблем който ме притеснява е че в движение колата ми гасне най често когато завивам и сменям от предавка.Случвало ми се е да ми гасне по 3 пъти за 1км.
Дори когато карам по енерция оборотите не седят на едно място а ту нагоре ту надолу

Много ще съм доволен и благодарен ако помогнете.




Потребителски аватар
Peterman
Мнения: 520
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 21:11
Автомобил: passat b6
Двигател: BMP 2000 140 hp - 2006
Местоположение: Русе

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Peterman » Пет 18 юни 2010 9:47


Колега, защо изпарителя ти е монтиран хоризонтално???? :banghead: Или се подведох от снимката?

Според мен проблема би трябвало да е там.

Друг е въпроса за мембрани, утайки, вакуми и др.


Потребителски аватар
Figo
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 8:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Figo » Пет 18 юни 2010 14:01


Здравей Колега , оборотите се регулират от там където си посочил на снимката :да: Относно скачането на оборотите и на мен ми го е правила обаче до колкото разбрах проблема не е в изпарителя а в ламбда сондата защото нямала емулатор да лъже компа че уж е на бензин ;) пробвай на газ анализатор да те закачи той ще ти каже за какво става въпрос ! Успех :да:


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Пет 18 юни 2010 15:16


Peterman написа:Колега, защо изпарителя ти е монтиран хоризонтално???? :banghead: Или се подведох от снимката?

Според мен проблема би трябвало да е там.

Друг е въпроса за мембрани, утайки, вакуми и др.


:) Да от снимката е ...Просто бях клекнал под колата и го снимах
Я ми кажи какви са тези утайки и за какъв вакум става дума и как се опрявя.Мембраните са сменени преди около 8000 км.

Figo написа:Здравей Колега , оборотите се регулират от там където си посочил на снимката :да: Относно скачането на оборотите и на мен ми го е правила обаче до колкото разбрах проблема не е в изпарителя а в ламбда сондата защото нямала емулатор да лъже компа че уж е на бензин ;) пробвай на газ анализатор да те закачи той ще ти каже за какво става въпрос ! Успех :да:


Оборотите на запалена кола ли да ги регулирам или на загасена.И нали само с отвертка връткам < > и ги регулирам докато ги направя на 850 - 900
Къде мога да направя този газ анализатор и нали не става въпрос за диагностика защото диагностика съм правил много пъти и нищо не показва.
Какви пари е такава ламбда сонда с емулатор

Колега Figo оправи ли проблема с оборотите след като смени ламбдата


Потребителски аватар
Figo
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 8:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Figo » Пет 18 юни 2010 15:46


Колега не съм сменял ламбдата!...тя измерва изгорелите газове! когато си на бензин колата работи нормално,когато вкл. на ГАЗ ламбдата почва да се бърка и променя стойностите след което компа започва да се бърка и се чуди колко въздух колко газ да вкара от там и оборотите ти играят трупа грешки а бе такива работи ;) питах и ми казаха че ако сложа емулатор който се връзва за ламбдата (но нз как ) колата започва да работи нормално защото стойностите ще са като все едно е на бензин ;) лажат се едно с друго :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Figo
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 8:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Figo » Пет 18 юни 2010 15:56


...значи оборотите на запалена кола се регулират, относно за ГАЗ-Анализатора би трябвало да има почти навсякаде! Абе ръга ти една пръчка в ауспуха :mrgreen: която мисля че играе роля като ламбдата и ти настройва изпарителя по нея! майстора ми каза че трябвало да се сложи емулатор с работа с всичко 75 лв ...


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Пет 18 юни 2010 16:32


Аз май имам такова нещо.
Като копувах колата ми казаха че съм има това което лъже колата че карала на бензин а всъщност е на газ

http://picbg.net/pic.php?u=1313Mea1&i=429975 в десния ъгъл под казанчето за антифриза Landi пише на него


Потребителски аватар
Figo
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 8:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Figo » Пет 18 юни 2010 20:42


Да колега май е това аз не съм виждал досега,но гледам релетата за газ-бензина са там значи сиг.е това :да:


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Съб 19 юни 2010 1:58


Peterman написа:Колега, защо изпарителя ти е монтиран хоризонтално???? :banghead: Или се подведох от снимката?

Според мен проблема би трябвало да е там.

Друг е въпроса за мембрани, утайки, вакуми и др.


:) Да от снимката е ...Просто бях клекнал под колата и го снимах
Я ми кажи какви са тези утайки и за какъв вакум става дума и как се опрявя.Мембраните са сменени преди около 8000 км.


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот vladtod® » Съб 19 юни 2010 9:15


Казваш ,че си снимал от долу,да не би изпаритела да ти е монтиран ниско и надалеч? Газта е тежка и се получават подобни симптоми.Какъв е изпаритела ,има ли винт за регулиране на ниското налягане?


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Съб 19 юни 2010 11:22


vladtod® написа:Казваш ,че си снимал от долу,да не би изпаритела да ти е монтиран ниско и надалеч? Газта е тежка и се получават подобни симптоми.Какъв е изпаритела ,има ли винт за регулиране на ниското налягане?


Ами колега изпарител е монтиран можеби някъде под акумулатора.След като отвориш капака в дясно долу се намира.Марката мисля че е Ланди Ренцо.Газта като цяло е монтирана в Италия от там взех и колата.
А за винт за регулиране не знам дали има.До колкото помня от това което гледах май им само този който е на снимката.Ако тои е за това което казваш

А този винт какво променя?


Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот vladtod® » Съб 19 юни 2010 15:29


Прочети тази тема и ще ти стане ясно,ако имаш желание може да опиташ сам :wink:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=22&t=183055&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0+%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80
Аз така съм настроил моя редуктор.


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот aiptek » Съб 19 юни 2010 15:53


Аз съм Инжекцион въпреки че газовата ми е обикновенна...а в тази тема пише за карбураторни автомобили.дали ще е от полза


Потребителски аватар
Figo
Мнения: 66
Регистриран на: Сря 15 юли 2009 8:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Регулиране на обороти и гаснене на автомобила

Мнениеот Figo » Съб 19 юни 2010 18:18


Колега :) на снимката където пише LANDI е емулатора!!! щото на колегата го гледах неска същото го има :да:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта