Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот pedalchobaba » Съб 26 юни 2010 9:23


Закон не. Има наредби.
Без да претендирам за компетентност искам да порасъждавам малко на глас:
1. Законите в България определят задълженията и отговорностите. Например: по Закон си длъжен да спреш на знак № 36 - "спри осигури предимство", ако не го направиш санкцията е еди каква си.
2. Правилниците към тях въвеждат правилата. В Правилника пише, че знак № 36 е с еди каква си форма, еди какъв си цвят, такъв и такъв кант и на него пише точно еди какво си с такива и такива букви и се монтира там и там.
3. Наредбите пък от своя страна определят изискванията. Напримр АГУ на автомобила трябва да съдържа определени елементи, които да отговарят на еди какво си, да са монтрани на определено място, проверяват се от кого и на колко време, тези които ги проверяват какво трябва да направят и т.н.
Та в този ход на мисли не виждам на какво основание може да бъде глобен водач, който няма лепенка на стъклото, след като това го има само в изискванията по наредбите и то към извършващите проверката на ГУ, а за санкции в ЗДвП изобщо не говорим, защото там за такова нещо и дума не се споменава.
Искам само да добавя, за да не бъда разбран погрешно, че аз също съм за сигурността на автомобилите и не агитирам да се управляват такива със самоделки.




Потребителски аватар
batgecko69
Мнения: 166
Регистриран на: Вто 20 апр 2010 16:37
Автомобил: golf
Двигател: abf
Местоположение: Сливен

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот batgecko69 » Чет 08 юли 2010 22:06


Нито лепенка, нито поспорт някав на всякаде ми зареждат в цяла БГ


riewsofia
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 9:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот riewsofia » Пет 09 юли 2010 13:10


Все някъде ще ти откажат mhihi mhihi mhihi На мен ми искаха два пъти стикера :D


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот theultimate » Пет 09 юли 2010 13:22


Проблемите при нелегална газова уредба (без паспорт) могат да бъдат много по-сериозни от отказ за зареждане...... Акта май струва колкото нова газова уредба.


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот G-HELL » Пет 09 юли 2010 13:47


То ако не ме лъже паметта преди години когато навлезе газ-та(аз съм бил по-малък) май го нямаше този закон за паспортите на АГУ и т.н.,защото до колкото си спомням баща ми сам си беше слагал газовата на Москвича (тогава още я имахме тая руска количка). Колкото до стикера задължителен е.Ако нямаш стикер главно катаджии ще се заядат.В смисал мен за една седмица 3 пъти ме спираха (2 пъти обикновенни полицаи и 1 път катаджии) и искат ми документите на колата ама даже и не ги огледаха особено, погледнаха талончето за преглед, талончето за застраховка,талона на колата, естествено книжката и талона ми,а за апаспорта не го и отвориха. Последния път едвам се сдържах да не им се развикам, но си викам айде ще се правя на приятно разсеян, че и колата не е моята и не знам ли ги да не тръгнат да се заяждат за нещо, стига да имат желание ще си измислят някаква причина нали ги знаете какви са... То тая кола сигурно 10 пъти е спирана за период от около 1-2 седмици и се различни хора я карат :lol:

Междодругото имам един въпрос: за газовата има ли значение дали в багажника ще ми се остави онази джаджа за зареждане или задължително тябва да се изнесе навънка (било на броня било го капака на резервоара някъде) :roll:


Потребителски аватар
gele2007
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 23 май 2010 18:46
Автомобил: pasat
Двигател: afn 1998
Местоположение: софия

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот gele2007 » Пет 09 юли 2010 13:50


по новите изискаваня трябва да ти е ваншна палначката и да си с евро сонда демек сас клапан на нея :да:


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот G-HELL » Пет 09 юли 2010 14:07


Аха ясно :) Защото и аз си мислех че има някакво такова изискване понеже водихме един спор с приятел и той ми ги приказва едни "умни" истории... било грозно отвънка загрозявало колата дрън дрън,да съм кажел като ми слагат газова да ми оставят вътре "пълначка". А ми се въртеше в главата,че щом на повечето коли е изнесена отвън значи има някаква причина :roll: и все пак на дядо ми колата и на още няколко познати за да им се зареди газ си отварят багажниците на тях им е вътре... значи могат да ги гъзят за това стига да искат :banghead:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот theultimate » Пет 09 юли 2010 14:49


Пълначка вътре е ужасно тегаво. Като заредиш цялата кола се вмирисва на газ особено зимата. Ако нямаш централно всеки път вадиш ключа да отключваш багажника, ако има багаж трябва да го разбуташ. Абе мизерийка си е. Отделно че ако пушиш в колата или при искра в багажника някъде от стоповете става страшно.


Потребителски аватар
G-HELL
Мнения: 527
Регистриран на: Пет 24 юли 2009 17:58
Автомобил: Golf MKIII
Двигател:
Местоположение: Лясковец, Велико Търново,България

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот G-HELL » Пет 09 юли 2010 15:32


theultimate написа:Пълначка вътре е ужасно тегаво. Като заредиш цялата кола се вмирисва на газ особено зимата. Ако нямаш централно всеки път вадиш ключа да отключваш багажника, ако има багаж трябва да го разбуташ. Абе мизерийка си е. Отделно че ако пушиш в колата или при искра в багажника някъде от стоповете става страшно.


Е спор няма че си е удобство да е отвън, кофтито е че се намират олигофренчета дето крадат капачки :smackbum

Иначе много ме наплаши човек ще го имам в предвид това което каза

П.С. : Казал съм,че в моята кола никога няма да позволя да се пуши, да се слуша чалга и да се качват индивиди с кални обувки :dummy:

Последна промяна от G-HELL на Пет 09 юли 2010 15:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот shpeki » Пет 09 юли 2010 15:40


theultimate написа:Абе мизерийка си е. Отделно че ако пушиш в колата или при искра в багажника някъде от стоповете става страшно.

Това е пълна глупост. Може ли да се обосновеш или просто си чул от една жена?


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот theultimate » Пет 09 юли 2010 15:41


След зареждането известно време мирише на газ. Т.е има газови изпарения в багажника. Мислиш ли че на 20 годишен голф не може от стопа да хвърли някаква искра... Трябва ли да рискуваш да се запалиш за едната визия на колата или за 40лв за изнасяне на пълначката? Аз преди бях така и по гореописаните причини си я изнезох навън.


Потребителски аватар
shpeki
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 04 яну 2008 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Нужно ли е по закон да имаме лепенка, че сме с газова уредба

Мнениеот shpeki » Пет 09 юли 2010 17:14


theultimate написа:След зареждането известно време мирише на газ. Т.е има газови изпарения в багажника. Мислиш ли че на 20 годишен голф не може от стопа да хвърли някаква искра... Трябва ли да рискуваш да се запалиш за едната визия на колата или за 40лв за изнасяне на пълначката? Аз преди бях така и по гореописаните причини си я изнезох навън.

Ама няма кое да се запали бе баце. Понеже ми е омръзнало да обяснявам, взeми прочети

ето тази тема. Вътре всичко е обяснено като за малки деца.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта