Силно бучене от ауспуха

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Силно бучене от ауспуха

Мнениеот aiptek » Сря 23 юни 2010 11:10


Защо като премина на газ и малко след което на място подам газ до окоо 4000 и повече и по време на връщане на оборотите се чува силно думкане от гърнето и като си сложа ръката на дупката на крайното гърне се осеще на 2-3 пак докато оборотите падат как излиза нещо като топка въздух.

От Какво може да е и дали е проблем и как се решава

Мерси :)




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Силно бучене от ауспуха

Мнениеот bobocamaro » Сря 23 юни 2010 12:00


Привет колега,причини всякакви има-бученето(то не е и бучене ами глухи гърмежи вътре по тръбите) може да е от богата смес например.Неизгорялото гориво се пали в генерацията и гърми.Каква е уредбата,прави ли го при спускане на скорост с високи обороти?Катализатор да е запушен,да пречи на газовете да си ходят?Всичко по запалителна система и центровка проверено ли е?Газов,въздушен филтър как са?
P.S. смесване на двете горива,и такава дивотия е възможна.


Потребителски аватар
aiptek
Мнения: 479
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 21:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Силно бучене от ауспуха

Мнениеот aiptek » Сря 23 юни 2010 13:08


bobocamaro написа:Привет колега,причини всякакви има-бученето(то не е и бучене ами глухи гърмежи вътре по тръбите) може да е от богата смес например.Неизгорялото гориво се пали в генерацията и гърми.Каква е уредбата,прави ли го при спускане на скорост с високи обороти?Катализатор да е запушен,да пречи на газовете да си ходят?Всичко по запалителна система и центровка проверено ли е?Газов,въздушен филтър как са?
P.S. смесване на двете горива,и такава дивотия е възможна.



Ами да точно като гърмеж :) . Сменил съм въздушен филтер, гърнето ми е чисто ново.Уредбата е слагана в Италиа не е ГИ ами обикновенна газова но колата е инжекцион.А дали го прави при спускане на скорост не знам несъм забелязал.Катализатор нямам имам резунаторно гърне слагано в м-комплект преди около 20 000км.
Центровка не е правена скоро но то това нещо нали се прави на бензина а не на газта ... дали ще има ресълтат ?
А за газови филтър за първи път чувам.Ако ми подскажеш или направи ми кажеш какво и как да направя ще го сменя


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Силно бучене от ауспуха

Мнениеот bobocamaro » Сря 23 юни 2010 13:29


Според уредбата ти,предполагам че е разположен в клапана който пуска и спира притока на газ.Центровката на газ е с по-голямо предварение.Защо не поговориш с тези момчета viewtopic.php?f=13&t=44549,вместо сам да се бориш :roll:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта