Една въпросителна за АГУ и Голф 3

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот muns61 » Сря 07 юли 2010 16:47


xploda написа:Oффф...шантава ралта :Mr Green Fun
Ще се вкарам един път и в този газифициран филм пък каквото сабя покаже вече.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Не се чуди! Аз карам Поло 1,6 AFT 101 коня с най - обикновена електрическа Волтран и последно съм сипвал в началото на зимата 15 л бензин, та е дошло да зареждам. Даже зимата паля на газ, цамо в най - големите студове съм палил на бенз и превключвам след 2 - 3 мин. Колата се кара всеки ден здраво, нямам никакви проблеми. Монтаж и настройка са си мои, разход - повече от приличен. На бенз карам до газостанция, когато газта свърши. Минавай на газ и ще се чудиш после как си карал на безин!
:beer :beer




Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот rokera671 » Сря 07 юли 2010 21:15


Хаахахха!!Остави ги!!Газта сасипва мотора!!


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот theultimate » Сря 07 юли 2010 21:21


xploda написа:Тъкмо ей сега прочетох за един проблем с АГУ-тата. Често срещан май. Изгоряла бензинова помпа - как се избягва въпросното изгаряне, колеги?


Лесно - гледаш да имаш бензин над резервата. Бензина е достатъчно пресен, тъй като на месец отиват 15-20лв само от паленето. Иначе съм виждал помпа, която е работила в празен резервоар - пластмасовата част се беше разтопила...


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот xploda » Чет 08 юли 2010 9:29


В крайна сметка не можах да се вкарам в газифицирания филм mhihi И трите голфа които гледах бяха...меко казано зле, на снимки и по телефона "Ае пИрфектен е голфа", но като ходих и...Та сега си търсим друга кола :beer


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот muns61 » Чет 08 юли 2010 10:55


Не се ядосвай, всеки си хвали стоката! При този богат избор от тройки няма да останеш без кола. Само ти трябва добър консултант.
:beer


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот xploda » Чет 08 юли 2010 15:34


Mи не ми е писано изглежда да карам газифицирана кола. От днес вече съм с НЕгазифициран ABF :Mr Green Fun
Мерси на всички колеги, които споделиха своя опит с АГУ-тата :beer


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот rokera671 » Пет 09 юли 2010 22:34


Ами ,Колега честито!!Но сигорно му държиш края или не караш много.В противен случаи си згрешил и то яко.Успех! :beer


Потребителски аватар
xploda
Мнения: 1644
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 13:38
Автомобил: Civic
Двигател:
Местоположение: София

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот xploda » Съб 10 юли 2010 18:03


rokera671 написа:Ами ,Колега честито!!Но сигорно му държиш края или не караш много.В противен случаи си згрешил и то яко.Успех! :beer


За държенето в края не разбрах какво имаш впредвид :oops: А иначе наистина малко карам и сега, като ми свърши отпуската пак малко ще се кара - 12-15км на ден, понякога по-малко, а понякога даже и ден два без грам каране.


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот GT limited edition » Съб 10 юли 2010 22:02


xploda написа:
rokera671 написа:Ами ,Колега честито!!Но сигорно му държиш края или не караш много.В противен случаи си згрешил и то яко.Успех! :beer


За държенето в края не разбрах какво имаш впредвид :oops: А иначе наистина малко карам и сега, като ми свърши отпуската пак малко ще се кара - 12-15км на ден, понякога по-малко, а понякога даже и ден два без грам каране.



Нищо лично колега ама нали се сещаш че ако всички имат колите само да ги карат по 5 км на ден не само няма къде да има да се паркира ами и пешеходците няма каде и да ходят .. просто много такива коли станаха в България , да знаеш че имаш ама дали се кара е друг пъпроса... Кола за витрина ... и все пак да си е караш със здраве . Поздрави :да: :beer


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот rokera671 » Съб 10 юли 2010 22:49


Кааво гори бе ,човек??С едно палене??АБУ то може да е наи калпавият мотор и не споря ,но може да поспорим ,дали е наи икономичният.Аз карам яко ,но след като запаля на бензин и мина 2000 оборота обръща на газ.


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот barezifranko » Нед 11 юли 2010 13:42


Колега не подценявай толкова АБУ мотора. Кой е най-добрия мотор може да каже само някой инженер който работи в VW


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот dushanov » Чет 15 юли 2010 0:54


За да не създавам нова тема ще използвам тази на колегата (дано да няма напротив). Някои от вас се исказаха, че газифицирана кола трябва да се гаси на бензин. А кола с метан пак ли? Мерси...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот muns61 » Чет 15 юли 2010 1:05


dushanov написа:За да не създавам нова тема ще използвам тази на колегата (дано да няма напротив). Някои от вас се исказаха, че газифицирана кола трябва да се гаси на бензин. А кола с метан пак ли? Мерси...

Това, че някой го е казал не значи, че е вярно!
Карал съм доста коли на газ - карбуратор, моно, пълна инж. Винаги паля и гася на газ, бензина ми е до бензиностанция да заредя. Бенз помпа е изключена, дюзите също.
Някога блееха, че газта скапва клапаните - ладата от аватара ми още е в движение. Набор 83, на 250 хиляди и е карана повече на газ. Гори масло, но клапаните са отлични, на празния ход може да завиди всеки инжекцион. Басни много се разказват, но това, което говоря, е от личен опит.
Карайте на газ и си икономисвайте паричките!
:beer


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот velinsl » Чет 15 юли 2010 18:50


muns61 написа:
dushanov написа:Карайте на газ и си икономисвайте паричките! :beer

:да:


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Една въпросителна за АГУ и Голф 3

Мнениеот theultimate » Чет 15 юли 2010 19:32


dushanov написа:За да не създавам нова тема ще използвам тази на колегата (дано да няма напротив). Някои от вас се исказаха, че газифицирана кола трябва да се гаси на бензин. А кола с метан пак ли? Мерси...


Просто трябва да имаш бензин за поне 20лв да се охлажда помпата, чат пат да караш малко на бензин да не запушиш дюзата и в големите студове да палиш на бензин докато загрее малко. Не че не може да правиш точно обратното - може да нямаш никакви проблеми въпреки всичко - може и да имаш големи - изгоряла бензинова помпа, запушена дюза, бързо заминаване на мембраните на изпарителя.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта