Въпроси преди монтаж на газова уредба

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
stefan_gb1
Мнения: 156
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Въпроси преди монтаж на газова уредба

Мнениеот stefan_gb1 » Нед 27 юни 2010 18:54


Здравеите колеги , и аз реших да си монтирам вече гз.уредба и искам да уточна някои тънкости за монтажа при Пасат В4 1.8ABS с колеги които имат същия автомобил или с накои които е монтирал на въпросната бричка.

1.Тороидалната бутилка която имам няма централен отвор , при този вид как трябва да се направи захващането към купето и в какво положение трябва да се монтира - с гърловината надолу или с гърловината нагоре ? Тоест как стои сондата при този модел ....
2.Въпреки няколкото теми които намерих в форума не открих категоричен отговор дали оказва /огромно/ влияние на топлообмена ако изпарителя се свържи към подгряването на всмукателния колектор а не към малкия кръг тоест към маркучите на парното. Наясно съм че последното е по добрия вариянт но виждам монтажи и към подг. на всмукателния колектор и разхода не е завишен според собствениците. Бих чул и вашите мнения по въпроса .
3.От къде е наи удачния вариянт да преминат тръбите от бутилката през купето , тапите в десния сектор на багажника до компресора за централното не ми изглеждат добър вариянт , как е направено при вас ?
4. По магазините при мен неоткрих зарядно което да монтирам при гърловината на бензиновия резервоар, от къде мога да закупя подобно и каква му е цената ?




Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Въпроси преди монтаж на газова уредба

Мнениеот Winner25 » Нед 27 юни 2010 21:55


Защо не искаш да вържеш изпарителя към парното :roll:
Тръбата най добре е да мине през капака на бензиновата помпа и от там покрай бензинопроводите. Не знам дали обаче с тороидалната бутилка ще е удачно така. На скобите които държат тръбите за бензина има едно свободно място и става идеално :да:
Може да видиш този сайт за ориентировъчни цени - http://www.autogasmarket.com/shop/category/13.html


Потребителски аватар
Oil
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Въпроси преди монтаж на газова уредба

Мнениеот Oil » Пон 28 юни 2010 17:26


Отиди в магазин СОПОТ в Габрово там мойте хора ще ти помогнат занимават се с части от мин. 25-30г.
Аз по някога идвам там за монтажи !


stefan_gb1
Мнения: 156
Регистриран на: Нед 18 окт 2009 9:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Въпроси преди монтаж на газова уредба

Мнениеот stefan_gb1 » Вто 29 юни 2010 20:43


Winner25 главната причина да попитам за връзване към топлобменика е дилемата че там дебита е по малък но въпреки всичко виждам такива монтажи на Пасати.
Доколкото минаването на тръбата през капака на бенз. помпа и аз мисля че не удачно про тороидлна бутилка и затова попитах , предполагам че има хора които знаят кое е наи практичното място при В4.....

Главния въпрос които ме вълнува е накъде трябва да е гърловината на бутилката , сондата е Ланди-ренцо модел преди 6-7 години , на самата нея има и предпазен клапан по налягане - досега не съм виждал подобна сонда. Утре ще кача снимка за по голяма яснота.

Oil ще мина през Сопотския магазин - благодаря за съвета.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта