Монтаж на бутилка

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот theultimate » Пет 02 юли 2010 13:51


На Пасат Б3 не повдига мокета, точно защото е с истинска резервна гума и има място. Но на Голф2/3 например повдига.




Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот Един » Пон 05 юли 2010 23:19


Да не пускам отделна тема ще попитам тук - как може да се разбере една бутилка дали е чисто нова или е употребявана? Някакви серийни номера или набит месец на произвоство има ли? За новомонтирана уредба


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот theultimate » Пон 05 юли 2010 23:41


На моята има табелка с щампована година на производство и друга информация.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот Гергин » Чет 08 юли 2010 20:29


На самата бутилка има щампа със сериен номер и дата . Като ДОТ на гумите е.


Няма да влизам в полемики . Познати с 3 Б3 и 4 с пежа и всички до едно носеха предна лява гума . Дори майстора ми се специализира и прави някакви планки само и само да уравновеси колата . Бутилка от едната страна няма да ти постави никои себеуважаващ се газаджия .

Колега "pensiq". Иначе за мястото на бутилката според мен е по добре да е от дясната страна и в зависимост от това колко тежи шофьора да се пресметне общото тегло на бутилката пълна с газ която ще е най близко до тези стойности на място в багажното отделение, съобразено и с диагоналите на правоъгълника (хипотенузите) образуващи се между двете автомобилни оси като не на последно място се отчете и факта, че е възможно да не са ъглополовящи, освен ако образуващият се правоъгълник не е квадрат! :shock :lol: :lol: И понеже газаджийте ми бяха учили до осми клас и то отдавна, а на мен не ми се смяташе и чертаеше ги помолих да я монтират на мястото на резервната гума.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот pensiq » Чет 08 юли 2010 22:02


Гергин написа:На самата бутилка има щампа със сериен номер и дата . Като ДОТ на гумите е.


Няма да влизам в полемики . Познати с 3 Б3 и 4 с пежа и всички до едно носеха предна лява гума . Дори майстора ми се специализира и прави някакви планки само и само да уравновеси колата . Бутилка от едната страна няма да ти постави никои себеуважаващ се газаджия .

Колега "pensiq". Иначе за мястото на бутилката според мен е по добре да е от дясната страна и в зависимост от това колко тежи шофьора да се пресметне общото тегло на бутилката пълна с газ която ще е най близко до тези стойности на място в багажното отделение, съобразено и с диагоналите на правоъгълника (хипотенузите) образуващи се между двете автомобилни оси като не на последно място се отчете и факта, че е възможно да не са ъглополовящи, освен ако образуващият се правоъгълник не е квадрат! :shock :lol: :lol: И понеже газаджийте ми бяха учили до осми клас и то отдавна, а на мен не ми се смяташе и чертаеше ги помолих да я монтират на мястото на резервната гума.


Само забрави да споменеш и под какъв ъгъл пада слънчевата светина, и всичко във формулата ти щеше да е наред.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот Гергин » Вто 13 юли 2010 21:16


:lol: :lol: :lol: Тууу, забравиях я тая светлина. РЕФРАКЦИЯТА ли имаш впредвид?
Радвам се, че приемаш чувството ми за хумор. :drunk

Иначе наистина смятам, че е най удобно на мястото на резервната гума. За другото ти ще обясниш :D . И наблюдавай внимателно твоя "майстор", приятелски съвет. Ще се радвам и ако споделиш кой е и откъде.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот nepreklonniq » Сря 14 юли 2010 19:22


pensiq написа:Няма да влизам в полемики . Познати с 3 Б3 и 4 с пежа и всички до едно носеха предна лява гума . Дори майстора ми се специализира и прави някакви планки само и само да уравновеси колата . Бутилка от едната страна няма да ти постави никои себеуважаващ се газаджия .

Сигурно газаджиите в Белгия не се самоуважават, защото са поставили бутилката в пасата ми отдясно :Mr Green Fun Хайде стига глупости! Както си поиска клиентът, така му слагат бутилката! И нищо по окачването не се разбива от нея! Разбива се от каране по дупките, а не от товара дето возиш отзад.


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот pensiq » Сря 14 юли 2010 21:20


Hristo Dimov написа:
pensiq написа:Няма да влизам в полемики . Познати с 3 Б3 и 4 с пежа и всички до едно носеха предна лява гума . Дори майстора ми се специализира и прави някакви планки само и само да уравновеси колата . Бутилка от едната страна няма да ти постави никои себеуважаващ се газаджия .

Сигурно газаджиите в Белгия не се самоуважават, защото са поставили бутилката в пасата ми отдясно :Mr Green Fun Хайде стига глупости! Както си поиска клиентът, така му слагат бутилката! И нищо по окачването не се разбива от нея! Разбива се от каране по дупките, а не от товара дето возиш отзад.


Забравих , че всичко чуждо е страхотно. Имаш товар , пружина и амортисьор => става нещо като се съберът. Колегата пита къде е най подхпдящо, а не на кой къде са му го сложили.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот theultimate » Чет 15 юли 2010 19:37


Вкарвате се в ебати филми Газовата ми е от едната страна. Предната кола имаше резервна гума и адски много инструменти пак на едната страна. Багажа също никога не гледам къде точно товаря. Как пък никога не ми се разби окачването на натоварената страна и не забелязах да блокира някоя гума по-рано.....и то на коли, които много по-лесно клякат от Пасат. Теоретично е правилно всичко да е в центъра....но на практика колите ни не са толкова кекави че да се усеща.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот nepreklonniq » Пет 16 юли 2010 19:55


Явно колегата мисли да си кара колата до дълбоки старини mhihi Сигурно защото са му я купили мама и тате...пък и повечето тук във форума са така....
Колегата, дето толкова разбира от товарене на коли и от измятане на пружините и амортисьорите, нека да ми обясни, как при мен се е счупила точно задната ненатоварена пружина, т.е. от срещуположната на бутилката страна? А, и още нещо-ако качиш в колата си пътник, отзад, как го разполагаш - на средата или на едната -ненатоварената страна?
Аз знам как е станало, но нека да видим все пак...


Потребителски аватар
pensiq
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 11 мар 2010 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Монтаж на бутилка

Мнениеот pensiq » Пет 16 юли 2010 20:24


Прав си - мама и тате ми я осигуриха ( раждане, отглеждане, училище, университет, работа, жена за издържане и накрая кола ) . При теб колега май, някой от тези неща ( показва го последния ти пост ) липсват.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта