При палене на топъл мотор след престой оборотите играят?Г2

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

При палене на топъл мотор след престой оборотите играят?Г2

Мнениеот mupk0 » Чет 15 юли 2010 11:46


На моята газова този проблем го имаше още преди да сменя платната.Сега всичко се оправи без този проблем.Така да обясня:
Паля колата студена,карам си я а у,загрява си добре и я карам да речем 5-10мин на напълно загрял мотор.Гася я и сядам да пия кафе.Пия кафе 30-40-50мин,отивам паля колата на газ директно и оборотите яко играят и са от сорта на 400-500.Изфорсирам я леко и кажи речи си ги заковава от порядъка 600-500.Започвам да карам,като покарам 500-600метра да изредя 1-2-3та скорост освобождавам от предавка и колата си държи 900-1000оборота.От какво може да е това ?




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: При палене на топъл мотор след престой оборотите играят?Г2

Мнениеот The_Machine » Чет 15 юли 2010 20:53


RF карбуратор ли беше?
Нещо по системата на автоматичния смукач да закача леко и да не се движи свободно?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: При палене на топъл мотор след престой оборотите играят?Г2

Мнениеот mupk0 » Пет 16 юли 2010 8:10


Да....Може след почистването нещо да се е скапал,защото не помня старият дали правеше така.Този новият който сложих(пак втора ръка) го измих целият и смених всичко с ремонтен комплект,ама може и той да не е много в ред.Тея дни с луфтомер или забравих как се казваше,ще проверя клапата дали е отворена в границите предписани от производителя,ще погледна пружинките и мисля да мина на газ анализатор за да ми направят предверението,че бях го барал,заради кофти кабели и тогава ще го мисля пак.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта