Проблем с паспорта на АГУ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
izzyone
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот izzyone » Съб 17 юли 2010 15:19


Здравейте колеги,
Проблема е следния - колата на един колега е била с обикновенна газова. Впоследствие е поставен газов инжекцион. В паспорта на газовата обаче сега липсвал номера на бутилката която не е сменявана при преработката. В момента му искат 300 лв за да му сменят бутилката а не искат да прегледат тази която има и да му заверят паспорта(бутилката му не е стара). Имат ли право или това си е чисто и просто изнудване?
Ако може и да ме ориентирате в коя наредба/закон са уточнени правата и задълженията на извършващите прегледи на АГУ.




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот velinsl » Пон 19 юли 2010 18:03


Според мен си е чисто изнудване.
Като се замисля да си смени бутилката и нов документ ще излезе поне два пъти по-евтино.
Що не смените сервиза?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот Гергин » Пон 19 юли 2010 22:45


Има бутилка, а няма паспорт за нея ли ? Газовата уредба е сложена, а не му е издаден паспорт защото не са му сложили те бутилката, а тя е стара?
Не схващам къде е проблема. Коя година е бутилката? Щампата на нея какво пише?
Отива в първия пункт за проверка и иска паспорт за уредбата. Най много да искат водна проба зависи от годината на бутилката. около 50-60лв.
Ама по вашия край много изгладнял народа. Парите ги нямат за нищо. ТРиста лева за газова, сигурно 500лв. за ГТП. Тоя си плаче не за полиция ами незнам. Не са ли фиксирани цените за преглед по закон?

Последна промяна от Гергин на Вто 20 юли 2010 13:31, променено общо 2 пъти.


izzyone
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот izzyone » Вто 20 юли 2010 9:41


velinsl написа:Според мен си е чисто изнудване.
Като се замисля да си смени бутилката и нов документ ще излезе поне два пъти по-евтино.
Що не смените сервиза?

Понеже и 3та пункта в града които извършват проверки на АГУ са на един и същи човек (неофициално естествено) а уредбата не е поставяна при него. Човека е бил до Дупница където са му казали че всичко би мо струвало 15лв обаче са били предупредени да не приемат коли с Благоевградска регистрация. Та затова предполагам че не е чиста работата. Значи да прескача до някой близък град и си оправя нещата за много по-малко пари.
Благодаря за мненията.


Marto_Polo
Мнения: 614
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 10:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот Marto_Polo » Вто 20 юли 2010 12:41


Егати и монопола :shock Ако стигнеш до Перник (както си тръгнал :( ) там единственото място за преглед на АГУ сега е при бившия хлебозавод (на пътя за радомир).


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот Vidol Nikolov » Вто 20 юли 2010 12:48


Един нов паспорт на газовата е 15 лева,аз моя стария го бях загубил и човека ми погледна номера на бутилката ,записа я в новия паспорт и за цялата работа взе 15 лева.
Какви са тия 300 лева????Тия са егати изнудвачите,идете в някой друг град да се реши проблема.По -добре 20 кинта за гориво или 30 ,отколкото 300 лева,аман от майстори...


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот velinsl » Вто 20 юли 2010 15:19


izzyone написа:Понеже и 3та пункта в града които извършват проверки на АГУ са на един и същи човек (неофициално естествено) а уредбата не е поставяна при него. Човека е бил до Дупница където са му казали че всичко би мо струвало 15лв обаче са били предупредени да не приемат коли с Благоевградска регистрация. Та затова предполагам че не е чиста работата. Значи да прескача до някой близък град и си оправя нещата за много по-малко пари.
Благодаря за мненията.


Бахти мафията. По-добре както е казано по-горе сипи бензин и отиди в друг град. Ще излезе многократно по-евтино.
А тоя нека да продължава да иска по 300лв.


Потребителски аватар
ifcho
Мнения: 83
Регистриран на: Чет 11 дек 2008 11:48
Автомобил: Golf 3
Двигател: AFT 1997
Местоположение: Асеновград

Re: Проблем с паспорта на АГУ

Мнениеот ifcho » Нед 29 авг 2010 16:20


това си е направо обир. кото си взех колата нямаше паспорт на газовата. в парвия пункт в който отидох ми я минаха на рентген и лсед като се установи че всичко е ОК ми издодаха паспорт. по спомен беше около 40 лв за прегледа и паспорта



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта