Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот calm » Съб 17 юли 2010 21:19


Взех го пасатора, но сега се замислям дали да му слагам газ. На 1.8 знам, че няма да има проблем, обаче с това турбо малко се притеснявам.
1. Дали ще има негативни последствия за двигателя и турбото?
2. Какъв разход дава?(джапанката ми е среден размер)
3. Bardolini или FOBOS?
:drunk




Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2213
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Каспър » Съб 17 юли 2010 21:31


Хубав мотор на хубава кола, но лош избор на инжекциони. Сложи нещо качествено като Бигас или БРЦ. Момчетата на ул. Иван Сусанин в кв. Бъкстон са оторизиран сервиз на Бигас и Стефанели. Там монтирах моето Стефанели. Собственика на сервиза кара Голф 4 1.8Т с ГИ Бигас, така, че е наясно с проблемите при този мотор когато е на газ. Мотора се газифицира безпроблемно доколкото знам, но според мен заложи на качествен инжекцион за да не си скопиш колата. Ако до сега не си карал автомобил с този мотор те съветвам да си покараш колата на бензин няколко месеца за да я опознаеш и да разбереш какво ще загубиш или спечелиш след слагането на газта.


Потребителски аватар
JoroKN
Мнения: 1498
Регистриран на: Чет 16 авг 2007 21:12
Автомобил: Vw Golf MK6
Двигател: CBAB - 2010
Местоположение: Кюстендил

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот JoroKN » Нед 25 юли 2010 10:17


Аз пък ти препоръчвам газов инжекцион ЛандиРенцо :да:
Ето тук можеш да видиш всичко което те интересува :arrow: http://gazoviuredbi.com/


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот madmen » Пон 26 юли 2010 10:50


calm написа:Взех го пасатора, но сега се замислям дали да му слагам газ. На 1.8 знам, че няма да има проблем, обаче с това турбо малко се притеснявам.
1. Дали ще има негативни последствия за двигателя и турбото?
2. Какъв разход дава?(джапанката ми е среден размер)
3. Bardolini или FOBOS?
:drunk

1. Няма да има предполагам :Mr Green Fun При мен засега няма -> 60 хил.км
2. Моята джапанка е 46 номер, между 10.5 и 11 разход смесено с клима. Извънградско 9 - 9.5 с клима винаги.
3. Това не мога да кажа - всеки си хвали своето :Mr Green Fun моята е АГ Зенит, сравнително евтина.


Skunkmstr
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SofiA2

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Skunkmstr » Пон 26 юли 2010 11:29


Последствия за турбото няма да има,разхода не би трябвало да е повече от 120% бензиновия ти разход в литри,и аз лично бих ти препоръчал ланди рензо.


Потребителски аватар
Oil
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Oil » Пет 30 юли 2010 14:13


Слагай Бардолини и няма да имаш проблеми при тях всички маркучи са италиянски.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот calm » Нед 01 авг 2010 23:23


Сложих ФОБОС все пак. За сега около 100км. градско няма проблем. Разлика във вървежа не виждам/за сега/, разход не знам :oops: Утре оивам до морето и другата седмица ще пиша за впечатление и разход извънградско. :beer


Потребителски аватар
Oil
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Oil » Вто 03 авг 2010 10:29


Пробвай дали на предавка и на пълна газ стига до прекъсвач че фобус имат едни такива интересни навици.


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот calm » Сря 11 авг 2010 9:18


1300км. до сега и Фобос-а е екстра. Имало три режима на работа(добре че съм ученолюбив и зачетох книжката за експлоатация, че в сервиза това не ми го казаха)- нормален, икономичен и спортен. На икономичен ми даде 10 и нещо, като рядко съм падал под 130км/ч. Една идея по-спъната е колата, обаче трудно се забелязва. Пробвах и спортен режим. Удоволствие е да я караш, разлика с бензин- никаква по вървеж, обаче разхода е :banghead: 14/100. Остава да пробвам разхода и на градско.

Малко в страни от темата- не зареждайте на Лукойл в Старо Оряхово. Персонала е супер смотан и задръстен, изграден от застаряващи бензинджийки и куха лейка сложена за касиер. Просто нямам думи. Толко редко тъп и смотан човек рядко съм виждал. :drunk


Потребителски аватар
doi4i_n
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот doi4i_n » Пон 23 авг 2010 19:47


calm написа:Сложих ФОБОС все пак. :beer

Здрасти колега и моят ГИ е Фобос монтиран в Шумен при един от предсатвителите, сподели къде е правен твоя монтаж и пусни някоя снимка да видим как /аз има пусната снимка в тази тема viewtopic.php?f=59&t=215998


Elektrik
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 0:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Elektrik » Сря 25 авг 2010 11:21


calm написа:1300км. до сега и Фобос-а е екстра. Имало три режима на работа(добре че съм ученолюбив и зачетох книжката за експлоатация, че в сервиза това не ми го казаха)- нормален, икономичен и спортен. На икономичен ми даде 10 и нещо, като рядко съм падал под 130км/ч. Една идея по-спъната е колата, обаче трудно се забелязва. Пробвах и спортен режим. Удоволствие е да я караш, разлика с бензин- никаква по вървеж, обаче разхода е :banghead: 14/100. Остава да пробвам разхода и на градско.

Малко в страни от темата- не зареждайте на Лукойл в Старо Оряхово. Персонала е супер смотан и задръстен, изграден от застаряващи бензинджийки и куха лейка сложена за касиер. Просто нямам думи. Толко редко тъп и смотан човек рядко съм виждал. :drunk


Здрасти колега,
да те питам каде и за колко пари си сложи таязи екстра. Аз съм със същия мотор и ми обясняват, че трябвало някакви допълнителни неща да се монтират заради турбото, което щяло да оскъпи цаната със още 250-300 лв... :shock :banghead:


Потребителски аватар
doi4i_n
Мнения: 77
Регистриран на: Нед 30 авг 2009 10:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот doi4i_n » Сря 25 авг 2010 16:33


Elektrik написа:
calm написа:Здрасти колега,
да те питам каде и за колко пари си сложи таязи екстра. Аз съм със същия мотор и ми обясняват, че трябвало някакви допълнителни неща да се монтират заради турбото, което щяло да оскъпи цаната със още 250-300 лв... :shock :banghead:



Само да не изглежда поста като реклама, ако е така администраторите да го корегират - ето това е сайта на Фобос http://www.fobos-bg.com/


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот calm » Чет 26 авг 2010 16:36


1230лв. ми взеха/с вкл. бутилка на резервната гума/ http://www.eurogas-bg.net/price_gas_injection.php това е сайта на сервиза, има карта. С леки забележки съм по монтажа и разясненията. По- късно мога да допълня, че бързам. :beer

Допълвам:
1. От начало ми искаха допълнително 30лв. за някакъв датчик с диоди, който показва колко газ имаш. Идеята ми се стори куца, щото светлината от зелени диоди ще ме дразни когато карам на тъмно и отказах. В последствие, като отидох да си взимам колата, видях, че панелчето от което се управлява газовата си има опция да показва колко газ имаш (0;1/2;1). Представям си за това да бях дал 30 кинта. Както и да е- или не работи, или не са направили каквото трябва за да работи.
2. Капака на двигателя(пластмасовия) баба ми по- хубаво щеше да го отреже с ножицата с която стриже овцете.
3. При въпрос за обслужването, ми беше обяснено, че филтрите "по принцип" се сменят на 10к км., но не е задължително, могат да изкарат 12-13, та дори 15к. СМЕШНО е това твърдение поради газта която се продава и най-вече заради цената на филтрите- около 20лв. със смяната им. Както казах по- горе в темата, добре че чета книшките, та "основание за отпадане на гаранцията е не навременна смяна на филтрите- до 10 000км.". Или аз го разбирам така: казват че няма проблем, обаче като се появи- "ами пич не си сменил филтрите- са гаранцията не покрива ремонта". И поради тази причина си мисля, че дават 2години гаранция или 100к км. с надеждата много хора да направят грешката да не обслужат ГИ.
4. Шефа е пич, но майсторите се държат така, все едно знаят как се е създала вселената, а ти трябва да завиждаш за тая работа :lol:
5. Не ми казаха за режимите на работа. Трябваше аз да се светна че ги има.

Иначе доволно. Сутринта я закарах, към 4:30 ми се обадиха че е готова. 2000км. проблем няма. :beer


Elektrik
Мнения: 18
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 0:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот Elektrik » Нед 29 авг 2010 21:11


calm написа:1230лв. ми взеха/с вкл. бутилка на резервната гума/ http://www.eurogas-bg.net/price_gas_injection.php това е сайта на сервиза, има карта. С леки забележки съм по монтажа и разясненията. По- късно мога да допълня, че бързам. :beer

Допълвам:
1. От начало ми искаха допълнително 30лв. за някакъв датчик с диоди, който показва колко газ имаш. Идеята ми се стори куца, щото светлината от зелени диоди ще ме дразни когато карам на тъмно и отказах. В последствие, като отидох да си взимам колата, видях, че панелчето от което се управлява газовата си има опция да показва колко газ имаш (0;1/2;1). Представям си за това да бях дал 30 кинта. Както и да е- или не работи, или не са направили каквото трябва за да работи.
2. Капака на двигателя(пластмасовия) баба ми по- хубаво щеше да го отреже с ножицата с която стриже овцете.
3. При въпрос за обслужването, ми беше обяснено, че филтрите "по принцип" се сменят на 10к км., но не е задължително, могат да изкарат 12-13, та дори 15к. СМЕШНО е това твърдение поради газта която се продава и най-вече заради цената на филтрите- около 20лв. със смяната им. Както казах по- горе в темата, добре че чета книшките, та "основание за отпадане на гаранцията е не навременна смяна на филтрите- до 10 000км.". Или аз го разбирам така: казват че няма проблем, обаче като се появи- "ами пич не си сменил филтрите- са гаранцията не покрива ремонта". И поради тази причина си мисля, че дават 2години гаранция или 100к км. с надеждата много хора да направят грешката да не обслужат ГИ.
4. Шефа е пич, но майсторите се държат така, все едно знаят как се е създала вселената, а ти трябва да завиждаш за тая работа :lol:
5. Не ми казаха за режимите на работа. Трябваше аз да се светна че ги има.

Иначе доволно. Сутринта я закарах, към 4:30 ми се обадиха че е готова. 2000км. проблем няма. :beer



Мерси, за бързия отговор и подробното инфо, колега! :beer :bowdown


Потребителски аватар
calm
Мнения: 979
Регистриран на: Пет 28 дек 2007 0:17
Автомобил: VW PASSAT B5
Двигател: 1.8T
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газов инжекцион на Пасат Б5 1.8Т 99г. може ли?

Мнениеот calm » Чет 14 юли 2011 1:05


Сетих се за тази тема и реших да допълня :026:
След близо година и 15к километра, мога да твърдя, че ГИ Фобос може да се постави на Пасат 1,8Т, и това да доведе единствено до икономия на парични средства mhihi . И като направя равносметка, парите които дадох преди година, вече съм "избил".:012:

А, какво имах предвид с:
calm написа:2. Капака на двигателя(пластмасовия) баба ми по- хубаво щеше да го отреже с ножицата с която стриже овцете.


Изображение

Ей това и до днес ми бърка в очите. Верно, не е конкурс за красота и точки не се дават, ама... eurogas :beat_butt2



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта