питане за ГИ brc на голф афт

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

питане за ГИ brc на голф афт

Мнениеот peachbaby » Сря 21 юли 2010 18:30


здр.колеги.от 3 години карам голфа-aft 1.6 101k.s.купих го от авто къща с монтиран ГИ в италия.колата си върви на газ, но има дребни проблемчета които вече ме дразнят.1-карам си и когато достигне някаква температура колата правключва на газ.някога превключва така,че не мога да разбера кога(ако не погледна лампичката).но понякога при превключване сецва,сякаш включваш скоростите без съединител.после си върви добре.2-карал съм на газ известно време и спирам(примерно за 10-15минути)после като се опитам да запаля -стартера завърта и колата се опитва да запали,но не пали.щраквам копчето на бензин паля веднага и си превключвам на газ с копчето и нема проблеми.на какво се дължи това?имам чувството че в такива моменти колата се шашка и не знае на какво да запали.3-защо когато колата работи на бензин реагира по-бързо на форсиране от колкото когато работи на газ?този проблем ме дразни наи-много,защото когато трябва някаде да се направи по-бърза маневра,и колата работи на газ поради по бавните реакции на мотора колата се опитва да гасне.избягвам такива моменти защото си и знам чалъмите,но почва да ми омръзва.въздушен филтър сменям на около 5000км,но по газта никой още не е пипал.имам познати газаджии но по проблема нищо.намат и софтуер за brc,само ми провериха филтъра на газта след испарителя и ми казаха че е като нов.затова и не го смениха.не чувам добри отзиви за BRC на дружба и за това не ми се ходи при тях.ето снимка на мотора.м/у другото газовия клапан не е чистен.
DSC00118 (Large).JPG




Потребителски аватар
Oil
Мнения: 79
Регистриран на: Сря 08 окт 2008 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: питане за ГИ brc на голф афт

Мнениеот Oil » Пет 30 юли 2010 14:23


Еми такае като се внесе кола от другаде с АГУ, ако питаш мен смени цялата инсталация отпред със нова нашенска защото не се знае на колко цикъла ти е вече рейката и редуктора на колко хиляди км. е излиза ти 580лв демонтаж и монтаж


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: питане за ГИ brc на голф афт

Мнениеот Lisho » Пет 30 юли 2010 14:56


peachbaby написа:....имам познати газаджии но по проблема нищо.намат и софтуер за brc,.....не чувам добри отзиви за BRC на дружба и за това не ми се ходи при тях.ето снимка на мотора.м/у другото газовия клапан не е чистен.
DSC00118 (Large).JPG

Като гледам снимката май изпарителя е SMART.Още от сега знам какво ще ти кажат в Дружба - Сменяй, не се поддържа ще ти закачим по ново поколение.
Филтър за парна фаза FJ1 (този големия кютук приличащ на маслен филтър) по предписание на BRC се сменя на 20 000 км, но за газта в България трябва по на често иначе се запушват инжекторите.
Ако имаш все още желание да се бориш с проблема и ти се разкарва до другото BRC (Пловдив) търси Стоян Русинов.Поне ще си наясно къде е проблема (настройка,филтри или ....)
Успех


Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: питане за ГИ brc на голф афт

Мнениеот peachbaby » Пон 13 сеп 2010 18:43


малко развръзка.от няколко дни освен обичайното колата като че ли по трудно(по бавно)превключва на газ.преди за има -няма 2км колата загряваше до необходимите градуси за газовата и си превключваше на газ,сега го прави за 3-4км въпреки че пак си загрява за 2км. :shock .2или 3 пъти както си карам на газ неволно поглеждам към индикатора и установявам че карам на бензин.след малко пак сама си прехвърля на газ.реших че въпреки моментното безпаричие трябва да сменя филтъра на гзовата.купих го за 20лв заедно с комплект с всички чаркалъци за ремонт на газовия клапан.смених всичко но проблема си остана.какъв би могъл да е проблема, и евентуално колко ще струва ремонта.поне дазнам и ако не е много,,дебело,,да действам веднага.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 168 госта