Как да си почистим газовите инжекори ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Как да си почистим газовите инжекори ?

Мнениеот GT limited edition » Съб 24 юли 2010 12:55


Търсих някъква информация относно почистването на инжекторите но такава не намерих :? Ако някой се е занимавал с тази дейност нека да опише как става или това само от майстор може да се извърши с помоща на някъкво устройство (машина) . Също ще ми е интересно да се опише съмото устройство на инжектора и работата му .. Благодаря :да: :beer




Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Как да си почистим газовите инжекори ?

Мнениеот MaRtiNsKi » Съб 24 юли 2010 13:01


Тук

Пo този начин най-добре става ;)

Re: Добавки за почистване на инжекцион.

Мнениеот AlexanderTop » 03 Мар 2010, 20:35
Ланди Рензо няма добавки за почистване на какво да е.Има филтър който трябва да се сменя.В България поради недоимък и невежест се налага да се спасяват стари дюзи.За целта се използва концентрат за почиставне на бензинови инжектори,разреден с бензин и тази смес се пода пулверизирана заедно с газта.Колата работи на място известно време докато свърши въпросния "коктейл".Ефект има.

Това съм виждал как се прави... ефект наистина има :да:

Попитай също и във форума на Газ сервиз "ТРио Елит". Там ще ти обяснят по подробно :да:


GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Как да си почистим газовите инжекори ?

Мнениеот GT limited edition » Съб 24 юли 2010 14:55


MaRtiNsKi написа:Тук

Пo този начин най-добре става ;)

Re: Добавки за почистване на инжекцион.

Мнениеот AlexanderTop » 03 Мар 2010, 20:35
Ланди Рензо няма добавки за почистване на какво да е.Има филтър който трябва да се сменя.В България поради недоимък и невежест се налага да се спасяват стари дюзи.За целта се използва концентрат за почиставне на бензинови инжектори,разреден с бензин и тази смес се пода пулверизирана заедно с газта.Колата работи на място известно време докато свърши въпросния "коктейл".Ефект има.

Това съм виждал как се прави... ефект наистина има :да:

Попитай също и във форума на Газ сервиз "ТРио Елит". Там ще ти обяснят по подробно :да:


Колега от иначе полезният ти пост нищо не разбрах ... :roll: Става въпрос за почистване на газовите инжектори НЕ на бензиновите с разните им там добавки ... , имам впредвит като се разглобят ли незнам затова питам защото като ми го монтираха на времето ми бяха споменали че се сменяли някакви си там части В самия инжектор , предполагам че щом се сменят могат и да се почстят евентуално ... :wink:


Потребителски аватар
MaRtiNsKi
Мнения: 2542
Регистриран на: Пон 09 апр 2007 21:00
Автомобил: GOLF V
Двигател: TDI
Местоположение: Радомир

Re: Как да си почистим газовите инжекори ?

Мнениеот MaRtiNsKi » Съб 24 юли 2010 16:58


Газовите инжектори не се отварят,а се почистват по същия начин както съм написал по горе ;)

Специална течно под налягане се пуска заедно с газта през инжекторите и колата се оставя да работи на място докато не е изхарчи течноста ;)

Чети внимателно постовете има и достатъчно информация в гугъл ;)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта