Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

Мнениеот chakarov » Вто 03 авг 2010 10:35


Здравейте, колеги,
Имам проблем с метанов инжекцион BSM Bardolini. Настроен е да превключва от бензин на метан на 50 градуса. И въпреки това, когато превключи, ако съм спрял на място, колата угасва. Ако съм в движение, се усеща едно придърпване и след това всичко си идва на мястото. Същото гаснене забелязах и ако съм с включени фарове. При всяко подаване на газ на свободна, след това колата угасва или почти угасва (смъква много оборотите).
На какво може да се дължи и какво може да се направи?




Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

Мнениеот chakarov » Сря 04 авг 2010 14:23


Само за информация.
Днес ходих при един газаджия, който след обстойно преглеждане на системата ми каза, че проблемът идва от неправилно свързване на аванс процесора. Вързан бил към датчика на коляновия вал, а трябвало да се върже към датчика на бубината. Ще трябва да се сменя с друг, програмиран за тази бубина. Не си струва риска да се слага втора ръка, защото бубината струва около 500лв.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

Мнениеот Lisho » Чет 05 авг 2010 9:37


chakarov написа:...проблемът идва от неправилно свързване на аванс процесора. Вързан бил към датчика на коляновия вал, ...

Марката на адванса е .... ? На колко градуса е настроен в момента +9, +12, +15 ....?
Преди да се хвърлиш в излишни движения може да направиш следната проверка:
В комплекта към адванса би трябвало да имаш една аварийна заглушка.Разкачи адванса и на негово място закачи заглушката т.е. все едно нямаш адванс процесор.Ако всичко се повтори както си го описал значи проблема не е в адванса.
После ще мислим по нататък.


Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

Мнениеот chakarov » Чет 05 авг 2010 10:13


Марката е Ландиренцо. Не зная на колко е сложен. Не разбирам от такава информация. Не съм специалист. Но за да бъде включен към бобината, трябвало да бъде някакъв двоен. Или нещо от този сорт. А този не е двоен. Иначе колата се пооправи. Вече не хълца и не гасне при преход от бензин към метан. Човекът включи прехвърлянето да става по алгоритъма за последователно превключване от бензин към метан. И проблемът се тушира.


HaPKo3a
Мнения: 11
Регистриран на: Чет 13 май 2010 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Radnevo

Re: Гаснене на свободна скорост (метанов инжекцион)

Мнениеот HaPKo3a » Пон 09 авг 2010 18:07


Искам да попитам нещо колеги.Имам поло 1.4 16в 98 година и....както си карам трагва да гаснее :banghead: Сменил сам горивен филтар,кабели и свещи. От какво може да бъде друго???



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта