Golf 4 проблем с АГУ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vladokvr
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот vladokvr » Чет 12 авг 2010 10:05


Здраейте, проблема ми е следния: преди 2 седмици си купих голфа,обаче тоя дето го взех понеже му е било за продаване и вместо инжекцион е сложил обикновена газ. Голфа е 1.6 двигател, та проблема е,че с 10- лв минавам 40-44 км, което ми се струва много излиза 20 на сто. Ходих при един майстор тука във Враца той почна веднага инжекцион дасе сложи и изреди сума ти неща (и той гладен),а аз отидох да го настрой просто, но так а и не го погледна. Даже ми каза да не го карам на газ,че щяло да съсише сума ти неща шри това положение. ВЪъпроса ми е вие какво ще ми препоръчате (знам,че инжекцион най-добре),но понеже много разходи инямам толкова пари сега за това. Мога ли да го карам така и евентуално ако се настрой дали този разход не може да падне поне 10-12 градско?




Потребителски аватар
8233
Мнения: 21
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот 8233 » Чет 12 авг 2010 23:19


и аз съм с този мотор и ако искаш да ти гръмнат смукателните колектори караи го така,те са пластмасови, тогава ще те боли глава много ама наистина много,по добре бензин докато си сложиш истинска газова.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот Lisho » Пет 13 авг 2010 8:46


vladokvr написа:...а аз отидох да го настрой просто, но так а и не го погледна....

Елегантно се е измъкнал понеже ако ти думне първо при него ще отидеш.
И ще го направиш на маймуна, че ти съсипал колцата.
Малко по-надолу под твоят пост има един друг в която наш колега описва проблемите си точно с такава комбинация Golf 1,6+обикновенна газова.Не знам дали си с GOLf 1.6i 101hp AEK,но може да хвърлиш едно око ако казуса представлява интерес за теб.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот pedalchobaba » Пет 13 авг 2010 11:21


Lisho, AEK е 1.6 от първите тройкови двигатели и доста се различава от този на четворката.
А иначе до автора на темата - от три години съм с AKL с обикновена газова и напук на всички черни пророчества все още си го карам и съм много доволен. Дори не знам каква марка е газовата. Регулирал съм я само веднъж. За гърмене, не отричам, гърмяла е няколко пъти, но защитите и сработват и всичко е точно.
За да върви колата както на бензин, разхода и е +1 на сто. Т.е. разход на газ в центъра на София 12-14.
Ако не иска никой да ти я настрои, направи си го сам. Има безброй теми в мрежата как става. Не е сложно. Няма да и се плашиш.


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот kickd0wn » Пет 13 авг 2010 14:13


pedalchobaba написа:Lisho, AEK е 1.6 от първите тройкови двигатели и доста се различава от този на четворката.
А иначе до автора на темата - от три години съм с AKL с обикновена газова и напук на всички черни пророчества все още си го карам и съм много доволен. Дори не знам каква марка е газовата. Регулирал съм я само веднъж. За гърмене, не отричам, гърмяла е няколко пъти, но защитите и сработват и всичко е точно.
За да върви колата както на бензин, разхода и е +1 на сто. Т.е. разход на газ в центъра на София 12-14.
Ако не иска никой да ти я настрои, направи си го сам. Има безброй теми в мрежата как става. Не е сложно. Няма да и се плашиш.


Браво! Голям съвет. Да си я настрои сам, че после като почне ремонтите сам да се псува. Но това си е характерно за българина, всичко да знае и може. :applause:

Сега сериозно. Моят съвет е като на останалите (разумни) колеги. Карай на бензин докато събереш за инжекцион.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот pedalchobaba » Пет 13 авг 2010 21:22


Защо? Толкова ли е сложно да се настрои един изпарител?
Не знаех, че трябва да си много учен и голям майстор, за да врътнеш два винта и да си го направиш сам.
Ако са направени защитите както трябва, има си емулаторите, залъгалките и т.н. не виждам какви ремонти следват от това.
Така го взех Голфа преди три години. Дойде си от Италия с обикновена газова. В началото и аз мислех да я изхвърля и да слагам инжекцион. Вече не. Сега за нищо на света не бих свалил уредба, която си работи перфектно и да налея повече от една хилка в кола дето не струва вече и пет бона.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: Golf 4 проблем с АГУ

Мнениеот theultimate » Съб 14 авг 2010 23:39


Какви ремонти от реглаж.... не се иска висше образование за това. Друг е въпроса дали има смисъл да блъскаш няколко часа и да похабиш 10лв газ за тестове и ръчки вместо да ги дадеш на майстора :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта