Вместо газов инжекцион-газова уредба може ли?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
DMX
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 26 сеп 2006 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Вместо газов инжекцион-газова уредба може ли?

Мнениеот DMX » Нед 15 авг 2010 15:46


полото ми е 1.6i 96g.3,4 години го карам на бензин и се замислям за газ.Днес един познат ми каза че си е сложил газова уредба на колата му която е инжекция и 2 години нямал проблеми за 500лв.И аз много се замислех дали да пробвам иаз да си сложа обикновенна газова на половера.Моля кажете може ли да стане това опасно ли е и всички плюсове и минуси и 500лв добре ли е като цена?БЛАГОДАРЯ!




Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Вместо газов инжекцион-газова уредба може ли?

Мнениеот stypkata » Нед 15 авг 2010 17:24


По-добре дай още 250лв и си вземи един газов инжекцион нисък клас. С тея обикновенни уредби става,но си има 1 милион въпросителни...и не си струва според мен за 200лв да си усложняваш живота,които сега ще ги спестиш,но след време ще ги дадеш тройно и четворно + разправии с майстори и ремонти .Има доста изписано из форума.Поразтърси се и сам ще си направиш заключение.


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Вместо газов инжекцион-газова уредба може ли?

Мнениеот sam_boha » Нед 15 авг 2010 18:47


Виж дали ти е с метални колектори моторът . Ако е с метални , не виждам да има проблем . Ако е с пластмасови - слагай ГИ . На 2 коли сме имали обикновена АГУ на Инжекционов мотор и не е имало ядове .
А и една обикновена АГУ си е към 350 - 400 лв. , та до 900 лв.(цената на ГИ) си има бая ... :roll:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта