Голф 2-ка гасне на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
evitta15
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 26 авг 2010 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот evitta15 » Чет 26 авг 2010 15:48


Здравейте,
От почти година съм млад шофьор и съответно от толкова карам голф 2-ка, 89г. 1,6 бензин и газ. Колата карам 100% на газ, но съм я тествала и на бензин и няма никакви проблеми. Зимата я оставях на бензин, като не я карам. Лятото обаче започнах да я оставям на газ. В началото нямаше проблем докато един прекрасен следобед включвайки я/нормално си запали/ и подавайки газ не изгасна.Когато е на празен ход си бръмчи и няма проблеми, но когато включа първа и подам газ тя гасне и така поне 20 пъти и отгоре. В такива моменти изчаквам да загрее до нормалната си работна температура и проблема изчезва.Също така този проблем съществува винаги когато е оставяна да "пренощува" на газ и никога когато се стояла през деня. В последствие и лятото я оставях на бензин и преминавайки на газ нямаше проблеми. В последствие два - три пъти се появи отново гореспоменатия проблем, въпреки че е оставяна на бензин. Незнайно как реших, че проблема е в карбуратора/предишния собственик ми каза че е за смяна, но ако я загрявам 10 мин преди да тръгна няма проблем и е така/ и я водих на сервиз /2 различни / за диагностика като обясних подробно за какво става дума и ми казаха че проблем с него няма. Съответно я водих и на газаджия и той човърка нещо и ми каза че проблем по газовата уредба няма и да я водя да погледнат карбуратора. Та въпроса ми е някой може ли да ми даде насоки за какво става дума и евентуално да ми препоръчате къде мога да отида да погледнат голфа.
Благодаря предварително и съжалявам за елементарното обяснение :)




Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот nikolai_an » Пет 27 авг 2010 17:18


на колко време е изпарителя?пробваи да смениш мембраните на изпаритела ако отдоста време е карано с него


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот Glove » Пет 27 авг 2010 17:24


Търсиш колегата The_Machine в газовия раздел, той ти трябва.


evitta15
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 26 авг 2010 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот evitta15 » Сря 01 сеп 2010 9:33


Благодаря за мненията.
Определено нямам представа за годините на изпарителя, но като закарам колата на газаджия за пореден път - ще го накарам да погледне изпарителя.


Потребителски аватар
gele2007
Мнения: 270
Регистриран на: Нед 23 май 2010 18:46
Автомобил: pasat
Двигател: afn 1998
Местоположение: софия

Re: Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот gele2007 » Сря 01 сеп 2010 10:11


рповери си и тампона на карборатора ако сму4е ваздух пак тека щте ти прави :да:


evitta15
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 26 авг 2010 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Голф 2-ка гасне на газ

Мнениеот evitta15 » Пон 13 сеп 2010 15:09


Здравейте отново,
Само ще спомена че проблема се оказа доста елементарен с равностойност 10лв че е кабелите на запалването на гаста.
Благодаря Ви за мненията



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта