проблем с газов инжекцион

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: проблем с газов инжекцион

Мнениеот Golf`mafia » Сря 15 сеп 2010 13:23


филтрите са чисти не изпуска от никъде газ вече и пак почна да ми превключва когато си реши ,имам предвид моменто както си карам решава да прехвърли на бензин и след 2 мин пак ми даде на газ и се получават от това прикецвания гадни




Skunkmstr
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 25 фев 2010 9:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SofiA2

Re: проблем с газов инжекцион

Мнениеот Skunkmstr » Сря 15 сеп 2010 16:29


Аз не разбрах с каква уредба си по-точно?


Потребителски аватар
Golf`mafia
Мнения: 648
Регистриран на: Чет 22 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: проблем с газов инжекцион

Мнениеот Golf`mafia » Нед 19 сеп 2010 19:41


autronic mistral


Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с газов инжекцион

Мнениеот peachbaby » Вто 21 сеп 2010 11:28


колега,от скоро и аз го имам същия проблем .и аз чистих клапана като му смених всичките джаджи,смених и филтъра на газовата фаза но уви без резултат.някой ми спомена че може да е от слабо налягане но това можело да го хване само диагностика на газовата.понеже моята е brc,отидох на дружба в brc,.тъи като са големи мурдари "убедих се сам"се опитаха да ме убедят че проблема не е от налягането.обясниха ми че проблема бил в тая джаджа която разпределя газта към 4-те цилиндара.при мен казаха че се казва smart.и нещеш ли тая джаджа струвала 400-500 лв.а и била спряна от производство.обясниха че не подлежи на почистване или ремонт.през цялото това време се опитваха да ме убедят че по-лесно е да си платя 1300лв и да ми сложат нов инжекцион.директно им съобщих ,че това няма как да стане и си тръгнах.ако успея да си намеря тая джаджа от италия щяло да струва 100-300лв.ако не ще си карам така докато не спре да върви на газ и това е.не мога да хвърля пак 1300 лв за нова газ.така и не ми направиха диагностика на газовата,защото този лап топ с програмата която трябва нещеш ли е изчезнал безследно mhihi .абе все тая.просто не ходете там.това е което мога да ви кажа.като им гледам отношението към кола за ремонт,си представям какво е те да ти монтират газова.ако намериш решение сподели го.аз вече съм отчаян и немам думи.за сега съм в застои па дано карам дълго на газ :banghead: :banghead: :banghead: :drinking: :drinking:
DSC00119 (Medium).JPG


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: проблем с газов инжекцион

Мнениеот zeroheat » Нед 17 окт 2010 3:25


момчета аз имах подобен проблем, когато ми се беше скусала едната жичка на кабела за дебитомера. Палеше ама на вървеж никаква я нямаше. Адски прекъсваше. Оправих жиците и никакви ядове. Но мен ми го правеше и на загряла и на студена.

Друг подобен проблем, който съм имал е с температурния датчик. Но с него просто си гаснеше рано сутрин при 1во палене. След подмяната му този проблем изчезна, а главната причина за подмяната беше това, че не показваше вярно на таблото винаги седеше на съвсем леко загряла.

Сега като се замисля прекъсване имах и още венага след като купих колата. На един от кабелите за свещите се беше пробила изолацията и някой път губих 4-ти цилиндър. Един колега ми даде много добър съвет, като се стъмни да запаля да отворя капака и да гледам и да подавам рязко газ чат пат. И наистина съвсем ясно се видя как прехвърчат леки искри м/у кабела и самия мотор.

Дано да са ви помогнали съветите. Става дума само за оправяне на вървежа на бензин. Той е главен след това се гледа газта. Поне аз така процедирам с мойта кола. Ако газовата е изправна и добре настроена няма как да имаш ядове при нормално работеща кола на бензин.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта