Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Ugeorge
Мнения: 325
Регистриран на: Нед 27 ное 2005 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот Ugeorge » Пон 30 авг 2010 10:16


Здравейте колеги,

Първо малко предистория:
Карам Голф ГТИ с ПБ мотор и съм от 1 година (10000 км) на газ с газов инжекцион. Когато купих колата се усещаше че при студен мотор мощността в ниските обороти (до към 2200) беше една идея по-ниска от колкото при загрял мотор и дори на моменти се усещаше колебание при рязко подаване на газ. С поставянето на газовата удерба леко неусетно този проблем започна да се засилва малко по малко. В един момент се превърна в прекъсване на бензин в оборотите до 2200. На газ всичко беше наред. Това прекъсване го имаше само на студена кола. Реших че щом на газ всичко е наред проблема е в бензиновите инжектори. Започнах да карам на бензин с добавки но ефекта беше едва забележим. Купих си инжектори от колега от форума и когато ги сложих колата полетя :D

Ето и моят конкретен въпрос. Как да предотвратя бъдещо запушване на бензиновите инжектори, за момента не смея да карам на газ, вървежа на бензин и въртящия момент още от ниските обороти направо ме грабнаха. Според мен инжекторите с които купих колата не са били великолепни а може би леко тръгнали към запушване, но дори така да е се влошиха видимо за 10 000 км.
Ето и мерките за които си мисля:
1. Слагането на добавка към бензина всеки път ще ми гарантира ли че няма да се запушват бензиновите инжектори. Коя добавка според вас е най-добра. Тук идва и опасението да не ми се прецака нещо по гумените съединени на бензинопроводите и най-вече бензиновия регулатор на налягането.
2. Настроил съм газовата да превключва на газ на 50 градуса с цел да карам повече на бензин.
3. Евентуално добре ли е на определен пробег да се кара само на бензин известно време и какъв да е пробега и колко да се кара на бензин, вероятно е добре да се кара на бензин продължително време тоест извънградско.

Моля коментирайте и допълвайте.




zzaprqnov
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 29 юни 2009 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: стара загора

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот zzaprqnov » Пет 10 сеп 2010 21:59


привет от мен
караш ли колата на гас след определени километри инжекторите се запушват
решение на проблема е има сервизи където ги свалят почистват ги и пак си караш
мисля че взимаха от 10-15лв. на инжектор така че карай и не се притеснявай


Потребителски аватар
G3
Мнения: 1549
Регистриран на: Пет 09 фев 2007 23:49
Автомобил: Vw Sharan 7M
Двигател: 2.8 v6 204ps 4motion Ha METAH
Местоположение: КалифорНия

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот G3 » Съб 11 сеп 2010 13:27


Става и с варене в тенджера/друг готварски съд на дюзите около час-два


Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот Simbara » Нед 12 сеп 2010 16:18


при мен бяха запушени и карах някой друг ден на бензин и възможно по често на пълната газ и се прочистиха сами


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот rokera671 » Нед 12 сеп 2010 16:27


Може да се запушат когато се кара само на гас.Аз съм вече на 70 000 и нямам проблеми.Но си паля винаги на бензин и веднъж в месеца издухвам стария и зареждам нов.Добавки никога не съм слагал.


Потребителски аватар
Ugeorge
Мнения: 325
Регистриран на: Нед 27 ное 2005 9:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот Ugeorge » Пет 23 дек 2011 13:23


Благодаря за отговорите колеги. Колата се кара на бензин докато не вдигне 40 градуса лятото и 45 зимата. Сманих инжекторите с други, които май леко пикаят, но пък не се запушват :) излезе ми 50лв. Кофтито е че в топло време пали трудно понеже и газовите пикаят и дави :( Но на студено както пипнеш ключа и пали, стартер не можеш да чуеш :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот muns61 » Пет 23 дек 2011 14:24


50 000 км карам само на газ. Бензин ползвам, като свърша газта, да ида до бензиностанция. Не ми пука как върви на бензин. Първите 200 - 300 метра имам леко замисляне, после се оправя. Ако ще горя по 10-20 литра бензин на месец, за къв чеп ми е газ? Газовата ми е такава, че имам 2 варианта - нормален и икономичен, или нормал и буст.


Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот rokera671 » Съб 24 дек 2011 23:53


Вече са 90 000!! :lol: :beer


harlova
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот harlova » Пон 26 дек 2011 12:16


Цената на почистването наистина не е висока но и моята уредба ми позволява да карам само на газ и с бензина сме доста скарани :)


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Запушване на бензиновите инжектори при каране на газ

Мнениеот eurogas » Пон 26 дек 2011 17:52


Ето малко научна информация по въпроса, става дума за химическо разлагане на бензина http://www.eurogas-bg.net/info_injection2.php

Лично аз за никога не съм имал такива запушвания, минал съм над 300 000 км с инжекционни автомобили, също и многото ни клиенти не са се оплаквали от подообни неудобства, по-скоро тези запушвания се получават когато бензиновите дюзи са тръгнали в тази посока преди монтажа на АГУ, съответно след монтажа естествено няма как проблема да изчезне а остава да се задълбочи, чистенето с ултразвук е най-ефикасно и евтино в такива случаи. :да:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 195 госта