Голф 4 въпрос за инжекциона

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
vladokvr
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот vladokvr » Вто 31 авг 2010 22:29


Пичове сложих инжекцион всичко е точно по вървене, но мн ме е яд че е направен така,че да загрее колата и чак тогава да прехвърля на газ. Знам че е добре, но за моя град аз докато я запаля съм стигнал на бензин до мястото до което съм тръгнал(чакам 7-10 мин докато загрее да прехвърли), а копчето не може да прехвърля ръчно на газ когато искам ми трябва да чакам винаги да загрява. Мисълта ми е може ли да се регулира само на обороти да прехвърля,копче ли трябва да се смени,т.к не ми се чака със всяко палене да работи 10 мин на бензин какво мислите?




BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот BG_POLICE » Сря 01 сеп 2010 8:03


Мисля, че може да ти се настрои просто да прехвърля на по-ниска температура! За целта отиваш при майсторите които са ти я сложили, закачат ти я на компютъра и понеже те имат софтуера за настройна на уредбата ти правят каквото пожелаеш! :)


vladokvr
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот vladokvr » Сря 01 сеп 2010 9:40


лошото е,че с майстора се изпокарахме и са тряба да търся фдруг,който има софт. за този вид инжекцион ето това е компютъра,може ли някой да ме насочи за сервиз който работи с този вид в София, да го настой.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот Ivo_ » Сря 01 сеп 2010 21:36


Не случайно е направено да прехвърля на точно определена температура. По този начин се пазят инжекторите. На моята кола поради софтуерен проблем прехвърляше на газ почти веднага след запалване. Газта е сурова и настройките не вършат никаква работа.
Според мен, ако ти я направят да прехвърля прекалено рано докато колата е все още студена няма да работи добре. Вярвай ми после може да съжаляваш от подобна икономия.


vladokvr
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 12 авг 2010 9:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vraca

Re: Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот vladokvr » Чет 02 сеп 2010 17:55


а дали мога да си сменя поне ключа за прехвърлянето, т.е това всеки газаджия ли може да го направи, т.к са не мога да превключвам на газ принудително, в смисъл от бензн на газ е само автоматично,мога ли да сложа друг ключ, който е с три степени бензин-автоматичен режим- и газ?


Потребителски аватар
bega4a
Мнения: 96
Регистриран на: Пон 28 мар 2005 22:22
Автомобил: opel_omega_b
Двигател: X30XE_ manual
Местоположение: София

Re: Голф 4 въпрос за инжекциона

Мнениеот bega4a » Чет 02 сеп 2010 19:47


аз имам софт за това,ако те интересува драсни едно лс.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта