Превминава на бензин а газ има.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот peachbaby » Нед 03 окт 2010 17:06


колега,ето каква е ситуацията при мен
PIC_0175 (Large).JPG
.при други марки г.и.съм виждал едни джаджи наредени една до друга(инжектори)които освен че могат да се чистят ,могат да се сменяват независимо една от друга.при мен няма такива.може би този смарт играе тая роля,но за жалост тои не може да се чисти.а дюзите не знам как се свалят,тъй като гледам маркучетата до тях са капсуловани(може би са на холендрова връзка)но не съм сигурен.не ми е ясно само защо като колата поработи за по дълаг период после не прехвърля сама на бензин?а това е испарителя в които не знам дали има филтър
PIC_0176 (Large).JPG




Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Нед 03 окт 2010 21:50


Инжекторите са ти точно в това блокче (дето му викаш смарт), не се чистят, май са капсуловани... ориентировъчна цена за нови - около 500 лв...

Изключително архаичен ГИ, който просто няма къде да ремонтираш :)


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Пон 04 окт 2010 22:37


Има и още едно проблемче от време на време при мен.
Като подам повече газ понякога придърпва все едно не и стига газта.
Друг път (обикновено) върви идеално.


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Вто 05 окт 2010 21:32


Днес ходих в сервиза и смениха тялото с филтъра и МАП сензора.
Май това се оказа проблема в крайна сметка като при теб Иво. Дано този да кара доста, че 24-5 хиляди километра не са много.
Поздрави


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот tvt555 » Вто 05 окт 2010 22:31


..и при мен беше така докато не ми се стопи едината бобина на инжектора и от там и компа. Твоят ГИ е от по-старите и мисля, че е по-добре да сменищ целият модул с инжекторите с рейка 4 отделни. Ще ти излезе 60-100 лева. Иначе да търсиш такъв като твоя ...и трудно, и скъпо.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот k_garchev » Сря 06 окт 2010 13:20


tvt555 написа:..и при мен беше така докато не ми се стопи едината бобина на инжектора и от там и компа. Твоят ГИ е от по-старите и мисля, че е по-добре да сменищ целият модул с инжекторите с рейка 4 отделни. Ще ти излезе 60-100 лева. Иначе да търсиш такъв като твоя ...и трудно, и скъпо.

Тези инжектори не струват ли маса пари?Тези 60-100лв ми се виждат много малко!


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Сря 06 окт 2010 14:58


Доста по-скъпи са ако говорите за БРЦ-то.

На Lovato (Ipget е с такъв) рейката с инжекторите за 4 цил. е около 180-200 лв


tvt555
Мнения: 208
Регистриран на: Вто 09 сеп 2008 14:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот tvt555 » Съб 09 окт 2010 23:05


k_garchev написа:
tvt555 написа:..и при мен беше така докато не ми се стопи едината бобина на инжектора и от там и компа. Твоят ГИ е от по-старите и мисля, че е по-добре да сменищ целият модул с инжекторите с рейка 4 отделни. Ще ти излезе 60-100 лева. Иначе да търсиш такъв като твоя ...и трудно, и скъпо.

Тези инжектори не струват ли маса пари?Тези 60-100лв ми се виждат много малко!

...не, самата рейка с 4те бобини струва не поече от 100лв. Отделно самата бобина струва от 8-12лв нова при замяна. Универсални са. Имат само различно съпротивление в омове. Трябва да се види старата рейка на колко ома е била. Отделно имат едни "ядки" (за всеки цилиндър по една)която се разпробива в зависимост от обема на мотора. Моите ги разпробих на 1,8мм за 1.6 мотор. Комшията я разпроби до 2,5 за неговото БМВ. Самата "ядка" е пластмасова или бакелитова и се разпробива мн. лесно стига да имаш подходящи (малки) свредла. Започваш да разпробиваш от 1, и малко, постепенно и всеки път пробваш. докато заработи моторът перфектно. Няма значение каквъв е газ. инж. стига да не се пипа компа на газ. инж. всичко може да се заменя - рейки, изпарители, мап сензори и т.н. Разбира се тр. да са сходни с дебит, съпротивление и т.н. с първоначално поставените защото компа на газ. инж. е програмиран и настроен за такива техн. характеристики. След васичко това, дори и да ви работи добре колата е желателно да се отиде на реглаж на софтуеъра на газ. инж.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта