Превминава на бензин а газ има.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Нед 05 сеп 2010 21:41


Здравейте,
вече за 3-ти път в рамките на един месец ми прави тоя номер.
Пасат 1,8Т ГИ Ловато
Паля(на бензин винаги) и тръгвам и колата си минава на Газ, обаче след малко може и веднага след това прехвърля на бензин. Аз пак си натискам копчето, тя автоматично си минава на Газ и после хоп пак същата работа. И така неизвестен брой пъти и след някое време се оправя и нямая проблеми една две седмици и после пак.
Просто не стига газ явно и тя си минава на бензин, а Бутилката е почти наполовина пълна. Не знам дали е определящо, но ми се струва, че и трите пъти ми го прави все когато съм изхабил малко повече от половината газ в бутилката.

Къде е проблемчето?

Поздрави




Потребителски аватар
toshko160
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 23:04
Автомобил: mk3
Двигател: 1.6 AFT
Местоположение: varna

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот toshko160 » Нед 05 сеп 2010 22:01


ipget написа:Здравейте,
вече за 3-ти път в рамките на един месец ми прави тоя номер.
Пасат 1,8Т ГИ Ловато
Паля(на бензин винаги) и тръгвам и колата си минава на Газ, обаче след малко може и веднага след това прехвърля на бензин. Аз пак си натискам копчето, тя автоматично си минава на Газ и после хоп пак същата работа. И така неизвестен брой пъти и след някое време се оправя и нямая проблеми една две седмици и после пак.
Просто не стига газ явно и тя си минава на бензин, а Бутилката е почти наполовина пълна. Не знам дали е определящо, но ми се струва, че и трите пъти ми го прави все когато съм изхабил малко повече от половината газ в бутилката.

Къде е проблемчето?

Поздрави

колега изчисти филтара които е на изпарителя с три бол4ета е шестограми


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот k_garchev » Нед 05 сеп 2010 22:09


ipget написа:Здравейте,
вече за 3-ти път в рамките на един месец ми прави тоя номер.
Пасат 1,8Т ГИ Ловато
Паля(на бензин винаги) и тръгвам и колата си минава на Газ, обаче след малко може и веднага след това прехвърля на бензин. Аз пак си натискам копчето, тя автоматично си минава на Газ и после хоп пак същата работа. И така неизвестен брой пъти и след някое време се оправя и нямая проблеми една две седмици и после пак.
Просто не стига газ явно и тя си минава на бензин, а Бутилката е почти наполовина пълна. Не знам дали е определящо, но ми се струва, че и трите пъти ми го прави все когато съм изхабил малко повече от половината газ в бутилката.

Къде е проблемчето?

Поздрави

Смени газстанцията от която зареждаш!Също можеш да смениш и филтъра!
на мен ми направи същия проблем,когато сипах газ от незнайна газостанция!Отчита че газта свършва и прехвърля на бензин!


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Нед 05 сеп 2010 23:47


Да обаче после се оправя и няма проблем.
Филтъра го смених много скоро на 12000км. - сега съм минал 3000 км. да кажеме.
Иначе зареждам предимно на Еко и то на 2 бензиностанции точно, при които ми дава най-добър разход.
Но пък не е сигурно, че и при тях всеки път е добра газта или зареждането, знам ли???


Потребителски аватар
toshko160
Мнения: 118
Регистриран на: Сря 23 дек 2009 23:04
Автомобил: mk3
Двигател: 1.6 AFT
Местоположение: varna

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот toshko160 » Пон 06 сеп 2010 7:51


ipget написа:Да обаче после се оправя и няма проблем.
Филтъра го смених много скоро на 12000км. - сега съм минал 3000 км. да кажеме.
Иначе зареждам предимно на Еко и то на 2 бензиностанции точно, при които ми дава най-добър разход.
Но пък не е сигурно, че и при тях всеки път е добра газта или зареждането, знам ли???

и моя филтар бесхе на 3000 км и си нямасх на предстажа колко бесхе запушен


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Вто 07 сеп 2010 21:42


Ето може би решението на проблема.
Днес ходих в Газ Сервиза където ми слагаха ГИ.
Закачиха я на компютъра и се оказа, че температурния датчик на газовата се е побъркал. Показваше, че температурата на редуктора е 140 градуса. Смениха го и сега ще видиме дали всичко е ОК.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Вто 07 сеп 2010 23:42


Съвсем възможно е :)


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Чет 30 сеп 2010 22:38


Пак го направи 2 пъти за 3 дни същото.
Ходих да я закачат на компютъра - всичко е ОК и температурата този път и налягането...


paczo911
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 1:44
Автомобил: VW Golf 3 GTI
Двигател: AGG + ABF + AUM
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот paczo911 » Пет 01 окт 2010 1:17


Колега, мисля че имах подобен проблем, въпреки че двигателите ни са различни...

- Малко предистория за колата: Голф 3 GTI Edition, с двигател AGG 2.0, взех я скоро от колегата Pepone, който е и мой много добър приятел.
- Колата е с ГИ Cargas, и преди няколко дни отидох до сервиза, в който е слагана, да я оправя, защото взе да създава малко проблеми. Също като при теб, ГИ-то си е автоматично, колата си пали на бензин, и след достигане на определена температура, минава на газ, но при мен, на около 3-4000 об./мин. в загряло състояние, колата от газ преминаваше на бензин. Също така, дори при бутилка, пълна около половината, ГИ-то си изключваше произволно, и се включваше автоматично на бензин...
- Отидох в сервиза, където първата работа на майсторите беше да сменят газовия филтър, оня който се отваря с шестограмите, както те е посъветвал колегата по-горе. Това обаче не помогна, след пробно "кръгче", проблема си остана. Последва ново отваряне на газовия инжекцион отпред, и нови настройки, които не помогнаха. После хората отвориха газовата бутилка в багажника, и по техните думи "напълно рециклирали" помпата и прилежащите й възли (или както се наричат там нещата, съжалявам, не съм особено запознат с устройството на газовите инжекциони mhihi ), и едва след това, заедно с едно включване на компютър към колата, нещата започнаха да се подобряват.
- Тъй като бутилката беше отваряна, налягането в нея беше паднало, и първите десетина километра колата беше малко като задушена на газ, но след това, нещата рязко започнаха да се оправят. Сега по съвет на майсторите ще карам докато бутилката не се изпразни изцяло, и тогава ще заредя. Но вече определено има подобрение, колата започна да си набира както преди, вече без проблем си кара на газ, дори и над 4000 об./мин., и показанието за оставащо количество газ отчита доста по-добре!

- Май малко дълго мнение се получи, дано да съм ти бил полезен, колега, надявам се проблема скоро да се оправи и при теб!


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Пет 01 окт 2010 1:41


Адаш, и при мен е същото, уж се оправи като си смених инжекторите (погрешка цопнаха в кореселин и им се раздуха гумичките :roll: :banghead: ), ама сега вечерта тотално отказа... предишния път и инжекторите чисти и филтрите и те... имам съмнения, че нещо МАП-сензорите на Ловато изпляскват... ще я гледам моята утре и може би ще сменя МАП-а да видя какво ще стане... ако искаш удари една шайба къмто следобяда да видим оправил ли съм го :)


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот ipget » Пет 01 окт 2010 20:53


Благодаря на всикчки отзовали се.
Утре ще ти звънна.

При мен независимо от оборотите, температурата или количеството газ го прави. Днес пак го направи и после се оправи и никакви проблеми после.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Съб 02 окт 2010 2:05


MAP сензора беше...
От около месец ме мъчеше, даже си прецаках дюзите заради него :D
Накрая вече мереше 0 бара налягане, но не го отчиташе като грешка газовия комп...


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот Barboukov » Съб 02 окт 2010 13:17


Току що реших проблема с обръщането от газ на бензин.

Има филтър в изпарителя. При мен на Томасето-то е отгоре, капачката е с 3 болта. Отворих го и :horror: Сива пепел в цялото пространство между филтъра и стената. Изчистих го с прахосмукачка, смених това филтърче. Направих 30 км градско и вече проблема го няма, а досега ме изхвърляше на всяко 10то ускорение.

Успех


Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот peachbaby » Съб 02 окт 2010 18:45


колеги ,абе и аз съм го закъсал с този проблем-с тази разлика че моят газов инж-н е brc smart.и при мен е като при вас,като поработи колата примерно 10-15 мин.повече не ми прави магарии.ходих в brc на дружба за диагностика но така и не ми направиха.не можаха да намерят програмата и.т.н...аз също смених газовия филтър за изпарената газ,смених и филтъра на клапана но ефект няма.не знам в испарителя дали има филтър,тои е някаква марка brc genius или поне нещо такова.направо превъртях вече :drinking: ,карат ме всички газаджии да слагам нов ги :banghead: :cry: .нема да ви казвам ако някой открие проблема колко ще съм щастлив


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Превминава на бензин а газ има.

Мнениеот The_Machine » Нед 03 окт 2010 2:51


Виж могат ли да се почистват инжекторите при теб :)
От мръсни инжектори също го прави това ;)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта