голям разход

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

голям разход

Мнениеот barezifranko » Вто 14 сеп 2010 9:55


описвам историята -> колата държеше високи обороти и отидох на майстор и каза че взима въздух от гуменото уплътнение на моното. не го е сменял а като гледам му е слагал силикон. оттогава зареждам за 5 лева и минавам има няма 22 километра градско. ходих на газ анализатор и ми каза да сменя гуменото уплътнение и някъде по ауспуха имало дупка да я закърпя и тогава да дойда отново. мисля че не е от уплътнението тъй като преди като взимаше въздух оттам и на празен ход държеше 3000 оборота. сега оборотите са си нормални и колата върви перфектно просто разхода е голям. дайте някакви идеи




Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Вто 14 сеп 2010 10:59


Сменяй тампона на моното :idea:


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот Barboukov » Вто 14 сеп 2010 16:31


Разхода на бензин как е и как се държи колата?


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Вто 14 сеп 2010 18:49


На бензин не съм я засичал. Но наистина май тампона на моното е за смяна тъй като наистина продължава да смуче въздух. По-малко е отпреди но се усеща че смуче. Аз бях тръгнал да го сменям но като видях на какво кофти място са гайките и се отказах. Някой ако е смянал да каже как става номера. Голф 3 АБУ 93-та година


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Вто 14 сеп 2010 19:57


Не се оплаквай за голям разход. Заради тампон на моно при мене разхода беше 23/100 на газ. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Вто 14 сеп 2010 23:59


колега ти ме успокои :beer но някой да даде идея как се свала този тампон при положение че гайките са навряни в "трета глуха"


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Сря 15 сеп 2010 7:59


Гайките завряни в "трета глуха" се развиват с дълък ключ. Има едни ключове представляват тръба която в края е ъгъната на шестостен и по-средата има дупки да се вкара отверка и да се върти с тях. Този ключ го продават в почти всяка железария. Купи си такъв ключ ще ти свърши работа. Внимавай при развиването на гайките да не падне някоя в моното. Може да ги махнеш тия гайки. При тебе имаш шпилка на която е завита гайка, долната часта на шпилката е хваната за тампона на моното. Измерваш разстоянито на шпилката, купуваш 4 болта 6мм с дължина по-дълги или равни на шпилката. Ако са по-дълги се режат. След завиването на болтовете не трябва да опират на тампона на моното, обаче трябва да минат през цялата резба на тампона на моното!
П.С. като сваляш моното е добре да си купиш спрей за карборатори и да почистиш хубаво моното, особено дроселовата клапа. Имам предвид вътрешната част на моното през която минава горивната смес.


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Сря 15 сеп 2010 13:11


Колега благодаря за отговора но не разбирам твърде от коли и затова пак малко история да разкажа :beer Аз свалих 4-те болка на моното но самия тампон е хванат с други 4 болта които отгоре изглеждат като монета от 1 стотинка а имат гайки отдолу които са на много кофти място. Поправете ме ако греша

П.С за съжаление гсм-а с камерата се развали иначе щях да снимам нагледно за какво става въпрос


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Сря 15 сеп 2010 13:42


Тампона на моното е хванат в 4 болта 6мм ( по-спомен ) към колектора. Тия гайки да не са за болтовете с които се хваща моното ?


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Сря 15 сеп 2010 14:39


тампона е хванат наистина с 6мм болтове. обаче немога да ги нарека точно болтове тъй като горе са плоски като монета от 1 стотинка(приличат на габърчета) а са хванати с гайки отдолу под колектора и е много труден достъпа до тях.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Сря 15 сеп 2010 15:43


Сега обърнах внимание на двигателя. Имаме различни двигатели, аз ти обясняваш как е при мене, при тебе може да имаш разлики.
Това под колектора може да е таралежа. Ако излиза един кабел от там, това е таралежа.
Направи малко снимки :D


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Сря 15 сеп 2010 19:03


То хубаво да направя снимки ама гсм-а се прецака. Но и да беше в ред трудно може да снимам там. Кабели няма никакви там. Самите гайки са под колектора и са в "трета глуха" както каза ти


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: голям разход

Мнениеот The_Machine » Чет 16 сеп 2010 12:47


Абе какво толкова се оплакваш - сменя си се елементарно със звездогаечно ключе 10 - работи се малко на напипване...


Потребителски аватар
barezifranko
Мнения: 999
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 14:34
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABU 1993
Местоположение: Haskovo

Re: голям разход

Мнениеот barezifranko » Чет 16 сеп 2010 14:48


Колега ако беше със звездогаечно ключе отдавна да съм го сменил. Както казах болтовете отгоре са като габърчета а имат само гайки отдолу които са под колектора и незнам как се свалят !


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голям разход

Мнениеот fill » Чет 16 сеп 2010 16:16


Майче имаш два варианта:
1. Да отидеш на майстор и да ти го развие
2. Да си купиш необходимия инструмент и ти да си го направиш

Избери си единия от двата и действай. :wink:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта