Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
van4o_v
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот van4o_v » Чет 23 сеп 2010 19:06


Здравейте ! Преди 3 дена правих реглаж на двуседмичното ми газово BRC на газ анализатор. От тогава до сега съм минал 900 километра и усетих, докато седях на един светофар че оборотите са ми много ниски и колата леко притреперва. Звъннах на газаджията и той ми каза да рагулирам празният ход от врътката. Аз обаче с цялото си невежество въртях накатената врътка която е на изпарителя и май служи за друго. Развъртях почти до край и се усети изтичане на газ. След това затегнах но пак нямаше промяна в оборотите и го оставих в някакво средно положение. Въпросът ми е може ли да съм преебал нещо изпарителя и мембраните , като въртях тази врътка така произволно? От къде се регулират оборотите? До накатената врътка има 2 болта на шестограм а на най-долу на изпарителя една друга накатена врътка която не помръдва никак.




Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот mitakathvp » Съб 25 сеп 2010 13:19


Първо напиши какъв ти е изпарителя!После какъв ти е двигателя!И след това въпросите.
Иначе пласмасовия винт е за оборотите на газ мисля трябва да са 900-1000 тоест малко по високи от на бензин!


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот Winner25 » Съб 25 сеп 2010 18:55


Кой винт за какво е зависи от модела на изпарителя - накои нямат пластмасов, други пък имат само по един винт :)
Според мен, няма какво да си прецакал, освен настройката.
За новите изпарители е нормално след определен пробег да се губят оборотите. Отиди да ти я регулират отново :да:


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот mitakathvp » Съб 25 сеп 2010 19:04


Аз за това и писах да даде модела или снимка та да умуваме mhihi


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот The_Machine » Нед 26 сеп 2010 14:13


Модела е БРЦ АТ90Е с тая накатка и двата шестограмни :)

Единия шестограм е само тапа и се използва за продухване на изпарителя ако са заседнали боклуци в него и не работи коректно.
Втория е натегнатостта на мембраната.

Накатката е постоянно количество изпарена газ, което не се влияе от мембраните (почти винаги го затягам докрай)

Това отдолу е тапа за източване на утайките в изпарителя - поне веднъж годишно е хубаво да го развиваш...


Нищо не си прецакал, но иди при някой газаджия да ти я настрои :) Просто мембраните улягат след около 500 км, затова и си викам клиентите с нови уредби или сменени мембрани да дойдат след поне толкова за дорегулиране...


van4o_v
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 17 сеп 2010 22:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Врътки на изпарителя ?!? Дали прецаках нещо ?

Мнениеот van4o_v » Вто 28 сеп 2010 19:55


Мерси за инфото! Така и направих . Отидох при Павката от Княжево и вдигна оборотите. :?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта