Съвет за газова и разход на кола ?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
iaponesa
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 25 сеп 2010 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот iaponesa » Сря 29 сеп 2010 19:12


Здравейте, скоро си купих Г3 1.6 МИ 93г.
1.Искам да карам по евтино и съм се ориентирал към газ.Интресуваме разхода на същия мотор в газ колко ще е горе/долу?.(Знам че има специална тема просто там прерових 10 станици някъде и не намерих за същия мотор.Ако някой може да каже и ориентировъчен разход на бензин
2.Газова,втора ръка/нова, съвети за марка,цени и т.н
Щв съм много благодарен за информация и съжалявам ако повтарям някоя тема :)




150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот 150 кс » Сря 29 сеп 2010 21:54


Със съгурност повтаряш някоя тема колега.Голфа ти е с мотр който е направо огън бий за газ-демек супер.Моя съвет е да не се занимаваш с газово втора ръка защото купуваш стар изпарител,клапан,бутилка и пълна4ка,които въобще не се знае в какво състояние са пл'с това и тръби ти трябват и като сметнеш и монтажа ти излиза 50-60лв разлика от нова.Отиваш и си слагаш една нова,но където трябва и да ти я сложат и си шест пл'с.На старата я клапана няма да е наред,я пълна4ката,я изпаритела ще е за мембрани и то става златна работа.


150 кс
Мнения: 199
Регистриран на: Чет 17 дек 2009 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот 150 кс » Сря 29 сеп 2010 21:57


Колега първо прецени колко караш и дали си струва да слагаш газ,щото ако караш по 5км на ден какъв е смисъла от газ,а за разхода там ве4е е страшно относително.


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот gadniqt » Чет 30 сеп 2010 16:12


iaponesa написа:Здравейте, скоро си купих Г3 1.6 МИ 93г.
1.Искам да карам по евтино и съм се ориентирал към газ.Интресуваме разхода на същия мотор в газ колко ще е горе/долу?.(Знам че има специална тема просто там прерових 10 станици някъде и не намерих за същия мотор.Ако някой може да каже и ориентировъчен разход на бензин
2.Газова,втора ръка/нова, съвети за марка,цени и т.н
Щв съм много благодарен за информация и съжалявам ако повтарям някоя тема :)


Слагай си газ смело,аз съм със същият мотор и съм доволен от газовата...излезна ми 450 лева пред 2-3 години. Кофтито, е че извънгардско забрави да изпреварваш или като отиваш на планина с още някой в колата и направо си умира :)(той мотора не е особео пъргав при висока скорост). Но за сметка на това в града си върви доста добре. Разход на мен ми дава в града 10-11(малко по агресивно карам,зимата скача още :)), извън града около 7 при 130км/ч средна скорост(там някъде, общо взето извънграда доста е добре разхода).


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот mitakathvp » Нед 03 окт 2010 14:19


Градски за това 7 на 100 при 130 км/ч малко ме съмнява ама айде карай :applause: :beer Давайте в темата реални разходи при нормално каране или поне пишете повече инфо.Градския може и да го е докарал тоя разход ама не ми се мисли нито как е карал нито колко е удушена колата!Живи и здрави


Потребителски аватар
nikolai_an
Мнения: 1224
Регистриран на: Нед 09 мар 2008 20:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Карлово

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот nikolai_an » Вто 05 окт 2010 19:42


същия мотор-13-15 на 100 км. градско газ,надълго 9-10,лете зиме паля на бенз и веднага на газ :да:


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 05 окт 2010 20:14


Здравей колега, ще ти дам малка информация от приятел който има същият двигател! Значи колата я взе от Италия нов внос! От там си дойде с газ! Кара я 1 година и преди 2 месеце колата му гръмна, както си я караше! И му се спука кутията за въздуха и му изпадаха дюзите! Отидохме в могра и взехме само кутията за д-те струваше 80 лева + ремонта станаха 140лева! И това заради ината че нещеше да си сложи газов инжекцион! Тука му сложиха на въздуха някаква прекъсвачка или там как я наричат, когато има бумкане да помага, но и тва не помогна! МОят съвет е ако шофираш много километри е опръвдано да си на газ, и да си сложиш газов инжекцион, много хора ще ме опрекват, но ти си знаеш колата си е твоя! Посъбери пари и мнения и реши все пак ще влагаш пари ако искаш за напред да нямаш проблеми с колата прежали 600 лева за ГИ и си шофирай мераклииската!


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот mitakathvp » Вто 05 окт 2010 20:38


Колега ти къде видя пълна инжекция за АБУ става въпрос!Ще подведеш колегата


iaponesa
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 25 сеп 2010 17:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот iaponesa » Вто 05 окт 2010 21:34


10-11 , 13,15 - голяма разлика явно разхода си зависи строго според колата и настройката на газовата.Иначе ако харчи 13-15 смисала от газта се губи.


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот mitakathvp » Вто 05 окт 2010 21:43


Спрямо крака на човека и спрямо на какво разтояние се кара!Мойта с доволно развит кран до морето ми даде 8,5 и мисля е добре сам съм си е настройвал и не съм карал икономично :deal от газта си има смисъл инак толкова хора мислиш ли че са се прецакали :screwy mhihi


gadniqt
Мнения: 221
Регистриран на: Сря 05 дек 2007 9:05
Автомобил: Golf 3
Двигател: 1.6 ABU
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот gadniqt » Вто 05 окт 2010 23:08


iaponesa написа:10-11 , 13,15 - голяма разлика явно разхода си зависи строго според колата и настройката на газовата.Иначе ако харчи 13-15 смисала от газта се губи.

Абе то лошото,че и на безнизин е пак горе доло толкова :)..така де на мен по спомен(от преди 3 години) на бензин в града не падах под 10-ка :). То тоя умрял двигател като почнеш да го настъпваш да върви сносно и яде като ламя, ако не го натсикаш ще ти даде сносен разход...слагай си газова и си свиркай, тя поне бързо се избива и не е претенциозна.
И пак ти казвам, че да забравиш изпреварвания извънградко или по по-голям баир :)

@mitakathvp - Да ти кажа може да не е точно 7 при 130км/ч, ама си е под 8. 140-150км/ч ми е максимума на скороста на газ :). Пресен пример - това лято 3-ма човека с багаж до Слънчев бряг и обратно(610км май токова се пада с малки отклонения) ми излезна 50-55 лева при цена на газта около 1.15(по спомен).


Потребителски аватар
mitakathvp
Мнения: 866
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 1:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот mitakathvp » Сря 06 окт 2010 13:29


@gadniqt за почти 8 при 120 някъде съм съгласен!Но 7 при 130 няма как да стане.Иначе и моя е някъде там до Китен 60 кинта ама е малко по далече 660км.Жив и здрав


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет за газова и разход на кола ?

Мнениеот stefan4o » Чет 07 окт 2010 7:45


След газ-анализатор - на дълго при каране 90-100-110 макс. ми даде 7.7 на 100 с жената, детето и малко багаж. Градско каране 12/100, кара се през половината време на късо разстояние - 3.5 км, после изстиване, после обратно 3.5км. Смятам този разход за нормален предвид заводския на бензин и това, че се кара почти винаги студена. Зимата очаквам да ми качи 1-2 литра. Ако мислиш, че ще ти гори 9-10 градско на газ, ще останеш разочарован. :bishop



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта