Проблем със запалването и оборотите на газ - Голф 2

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
chokiretroto
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 21 юни 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Проблем със запалването и оборотите на газ - Голф 2

Мнениеот chokiretroto » Вто 05 окт 2010 2:32


Здравейте колеги!Проблемът ми е следният,имам Голф 2 карбуратор с газова.От известно време ми правеше проблем с оборотите на газта(след като шофирам известно време и вдигаше доста оборотите),реших да отида на майстор.Намалиха ми оборотите на газта от изпарителя,но проблемът си остана.След това сменихме мембраните и др.неща по изпарителя,но пак не се оправи,даже стана по-зле по отношение на запалването,преди запалваше "от раз",а сега стартера варти около 8-10 сек. докато запали.Отидох и я закачих на компютър,нагласихме оборотите с точност,казаха ми че всичко по токовете и центровката е добре.Но проблемът си остана,трудно пали след като е стояла около 8-10 часа,като я запаля си подаржа оборотите добре,но като покарам 2-3 км. и отново се вдигат и вече се чудя какво да правя.Ако някой знае от какво може да е проблема моля да сподели,ще съм много благодарен.




Потребителски аватар
chokiretroto
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 21 юни 2009 0:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Проблем със запалването и оборотите на газ - Голф 2

Мнениеот chokiretroto » Сря 13 окт 2010 15:53


Колеги,проблемът е решен за в момента.Цялата работа се оказа,че проблемът е бил в свързването на водната система в областа на карбуратора.Антифризът не е минавал през автоматичния смукач по обичайния си начин и затова е правил проблемите с оборотите и запалването.След като го свързах както трябва да е проблемът се реши. :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта