KЕ-Jetronic и газова уредба?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Yanakin
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

KЕ-Jetronic и газова уредба?

Мнениеот Yanakin » Пет 30 юни 2006 9:12


Колеги кои от вас има такава горивна система и ползва газово, Има ли проблеми с детонацията или гърменето както му казват в повечето коментари, или автомобилите си вървят добре на газ. И още нещо, някои използвали смесителя "BLOS" на "BRC" и има ли мнения за него.

Последна промяна от Yanakin на Вто 18 юли 2006 10:50, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Yanakin
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Yanakin » Пет 30 юни 2006 9:30


Никои ли от колегите :? няма автомобил с пълен инжекцион на който да е монтирал "АГУ" и аз ли съм първия които го зарибяват с този смесител "BLOS"


Потребителски аватар
Mega
Мнения: 444
Регистриран на: Чет 01 юли 2004 17:11
Автомобил: VW Bora 1.8 - 4Motion
Двигател: AGN - 125
Местоположение: София
Контакти:

Re ...

Мнениеот Mega » Пет 30 юни 2006 10:28


Аз имам пълен инжекцион и не съм слагал такива неща. Имам само Ламбда емулатор? Колата върви на пушка и няма грам проблеми!


Потребителски аватар
Yanakin
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Yanakin » Пет 30 юни 2006 10:45


И аз мисля да си сложа ламбда контрол защото стандартно колата ми има катализатор, но съм говорил с хора които имат автомобили с пълен инжекцион и се оплакват от това че както казват те гърмели и затова уж майсторите после за да им вземат парички им слагали клапани за регулиране на налягането в смукателните колектори. А този смесител BLOS на цена от 160 лв вършел цялата работа без да са му нужни други клапани и контроли, самия той правел корекциите и карал автомобила да върви много сабилно на газ и бил по-добър от стандартните коронарни смесители.


Потребителски аватар
Yanakin
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Yanakin » Пет 30 юни 2006 14:13


Колега Mega разбрах че сам си монтирал газаовата си оредба след като порових из форума, може ли да ми разясниш как си реализирал защитата която да претпазава системата от това гърмене по смукателните колектори и можеш ли подробно да ми опишеш основните части от АГУ то което си закупил.


Потребителски аватар
alien
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 15 ное 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien » Сря 12 юли 2006 22:00


До сега не ми е гърмяла:-)
EV 1,8i К-jetronic стандартно изпълнение(вече с BRC електрически изпарител)


Потребителски аватар
Mega
Мнения: 444
Регистриран на: Чет 01 юли 2004 17:11
Автомобил: VW Bora 1.8 - 4Motion
Двигател: AGN - 125
Местоположение: София
Контакти:

Re ...

Мнениеот Mega » Чет 13 юли 2006 8:38


Yanakin написа:Колега Mega разбрах че сам си монтирал газаовата си оредба след като порових из форума, може ли да ми разясниш как си реализирал защитата която да претпазава системата от това гърмене по смукателните колектори и можеш ли подробно да ми опишеш основните части от АГУ то което си закупил.



2 Защити: Защитна клапа на кутията на въздушния филтър и на една след дебитомера за да не връща назад! Освен това, нови кабели за свещи и няма проблеми ;)) Преди това ми гръмна 2-пъти и то, защото я задавих. Нямаше никакви поражения!


Потребителски аватар
Yanakin
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 21 фев 2006 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Yanakin » Вто 18 юли 2006 10:49


И така на 15 ти 07 чудото на автомобилната техника :_) бе оборудвано с АГУ, изпарителя, мулти клапана и газовия клапан са на фирмата BRC. Предварително обиколих целия ни китен град Варна, и на какви ли неща не се наслушах. Накрая затворих очи и се натресох на едни от уж най-големите в града. Тинтири минтири. Но поне там където отидох едни от нещата на които държах ги направиха, но на други си оставиха ръцето но по важното е че автомобиля се предвижва на газ. 1,8i КЕ-jetronic си папка 12.5 на сто градско газ, и до 110 км няма разлика дали ще се храни с бензин или газ от там нагоре пак става работата но по бавно, предполагам че това зависи от прецизноста на регулировката. За всички колеги с такива горивни системи и с нормално работещи двигатели които имат някакви двоуменета дали да си монтирата газово, стига са се чудили. За 500лв могат да получат перфектен набо от компоненти и при к6дърен монтаж много прилична икономия.


Потребителски аватар
CyberBlade
Мнения: 426
Регистриран на: Съб 08 яну 2005 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот CyberBlade » Вто 15 май 2007 9:33


Yanakin къде си ходил и е имало газ анализатор? Аз във Варна не знам хубави газаджии ... ако знаеш свиркай :)


Потребителски аватар
tyo
Мнения: 1884
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 23:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: в покрайнините на EU
Контакти:

Мнениеот tyo » Вто 15 май 2007 10:03


................

Последна промяна от tyo на Вто 29 май 2007 4:01, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
CyberBlade
Мнения: 426
Регистриран на: Съб 08 яну 2005 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот CyberBlade » Сря 16 май 2007 13:16


:vacation рядко гледам датите :) Мерси за забележката :)



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта