Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот velinsl » Чет 18 ное 2010 17:23


razbiva4a8435 написа:аз не съм фен на газта...

Фенове на пропан-бутана не съществуват.
Финикииските знаци ни правят такива.
Да стане бензина отново 1,30 - 1,50 гл`ей тогава кой фен и кой не.

По темата, щом са написали 2-3-ма, че става нищо не пречи да се опита. Каквото стане.




Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот IANSTO » Чет 18 ное 2010 18:36


velinsl написа:
razbiva4a8435 написа:аз не съм фен на газта...

Фенове на пропан-бутана не съществуват.
Финикииските знаци ни правят такива.
Да стане бензина отново 1,30 - 1,50 гл`ей тогава кой фен и кой не.

По темата, щом са написали 2-3-ма, че става нищо не пречи да се опита. Каквото стане.


И аз да кажа (за пореден път) много зависи кой слага уредбата !
Ако е разбирач няма да има никакви проблеми .


Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот slaveiko67 » Чет 18 ное 2010 19:35


:beer Здравей,колега.Отскоро имам Г3,150к.с.Обикновенна ГУ,но е слагана в Италия.Малко трудно пали на газ,но нямам време да ходя по майстори/свещи със сигурност/.Досега ми гърмя един път,но причината беше в мен,бях извадил някакви маркучлета за вакуума и колата нямаше ниски об.Като наредих нещата,всичко се оправи и нямам ядове/засега/.А до разхода-зависи колко ти е тежък крака,но то и на бензин е същото.Колкото до поддръжката-няма база за сравнение с 1,8-90к.с.Имах такъв и ГУ втора употреба ми излезе 180лв.с монтажа.Продадох я и колегата си навива километри без проблеми.Преди няколко години един приятел сложи об.ГУ на Пасат3 2000куб.см.116к.с./тогава още нямаше ГИ-поне в Монтана/.Две години нямаше проблеми,но после започна да гърми! И се започна,както споделят колегите от форума,въздуховоди,плякалки,дебитомери,филтърна кутия и т.н.Почна се едно изваждане и ходене по майстори и в крайна сметка се стигна до смяна на кабели,делко,чак даже и компютър!Половината неща нямаше нужда да се сменяват,ама нямаше как,болен на легло го е...И накрая най важното:смени се старата ГУ с нова/без бутилката/с нов ГИ и "пей сърце".И след всичко дотук,ти си направи сметка за вариантите,но проблемите са неизбежни/все пак караме коли на по 15год./Моят съвет е да монтираш ГИ.А мотивите ми вече си ги прочел. :beer


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот velinsl » Пет 19 ное 2010 0:57


IANSTO написа:
velinsl написа:
razbiva4a8435 написа:аз не съм фен на газта...

Фенове на пропан-бутана не съществуват.
Финикииските знаци ни правят такива.
Да стане бензина отново 1,30 - 1,50 гл`ей тогава кой фен и кой не.

По темата, щом са написали 2-3-ма, че става нищо не пречи да се опита. Каквото стане.


И аз да кажа (за пореден път) много зависи кой слага уредбата !
Ако е разбирач няма да има никакви проблеми .


Много точно казано, т.е. писано.
Доста "майстори" се мислят за такива, а не чуват материала грам.


Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот Simbara » Съб 18 дек 2010 22:15


Немога да разбера защо когато някой има кола повече от 100 коня и иска да сложи газ повечето почват да го ругаят? ем 90 коня на газ харчи малко и върви прилично,150 коня на газ ще вървят много и няма да горят особено много и ще караш пак "бегачка" но ще ти излиза много по ефтино.да си купиш Бентли и да сложиш газ е смешно ама при нашите нормални коли не виждам кое е смешното.При един Газов инжекцион настроен правилно ще е малка разликата с вървежа на бензин..


vancho_ABF
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот vancho_ABF » Вто 15 фев 2011 15:44


Колеги с АБФ-ите, слагайте смело обикновенна газова с ламбда контрол- май втора генерация се водеше. Откъм вървеж имаше разлика поради плочката, която се поставя преди дросела. Няма гърмене, а само ръмжене :)) Намаленото Фи не даваше да гълта достатъчно въздух. Хубава плочка обаче е абсурд да намерите в БГ, аз си намерих на Ланди ренцо, която идеално пасна и разлика във вървежа едва се долавяше. Ако някой се интересува все още разполагам с нея.


estabien
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 22:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Въпрос за газ на Голф 3 АБФ.

Мнениеот estabien » Съб 19 фев 2011 0:28


я,кажи за плочката?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта