Помощ,съвети и мнения за завишен разход на пасат

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Stefaka
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 03 апр 2010 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Помощ,съвети и мнения за завишен разход на пасат

Мнениеот Stefaka » Чет 21 окт 2010 22:10


Поздрави!
Знам че има много теми но вече незнам какво да правя.

Колата ми е пасат 1.8ми RP 89г комби
Кара се само на газ.
Разхода ми градско е 20/100 извън 14/100 предимно го карам на къси разтояния 6-8 км. Смених му изпаритела с нов "емме газ" сменил съм въздушния филтър и свещи резултат нямаше. Обиколих газаджиите в града. Единият ми каза "еми нормално какво искаш ти" до там бях с него ходих при друг тои ми каза клапана ми задаржал сменихме го с нов "ловато" резултат отново нямаше ходих и на диагностика там ми казаха че всичко си работело добре ламда сондата не била много добре работела на 20% но не правила проблеми на газта. Регулираха ми оборотите затвориха малко кранчето на газта в момента колата е малко спъната но пак си гори толкова вече нз какво да правя. А според мен този разход не е нормален.

П.с. Казаха ми и за още една процедура кутията на въздушния филтър се запушва прави се един малък отвор колкото 5 стотинки и кранчето на газта се затваря още. И уж имало резултат.

Благодаря ви предварително!




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Помощ,съвети и мнения за завишен разход на пасат

Мнениеот bobocamaro » Чет 21 окт 2010 22:52


Stefaka написа:кутията на въздушния филтър се запушва прави се един малък отвор колкото 5 стотинки и кранчето на газта се затваря още. И уж имало резултат.

Абсолютно правилно, набива се чашка от кафе и се прогаря дупка с фас. :banghead: :banghead: Та да смуче само газ и да докараш 30/100 разход.
Изправна ли е запалителната система?Има ли компресия мотора?Има ли необходимото предварение за газ, по стробоскоп?Защо ти беше това еме газ, няма ли Lovato/BRC например?Стопля ли изпарителя бързо?Изскубан ли е топлия въздуховод на мотора?Проверено ли е за теч на газ?
Кой знае още какво съм пропуснал :banghead:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта