Цените на газта

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
automan
Мнения: 1233
Регистриран на: Пет 09 апр 2010 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Цените на газта

Мнениеот automan » Съб 20 ное 2010 20:58


колеги призовавм ви, спрете да карате на газ-това е един абсурд как може газта да е токова скъпа след като тя се произвежда като отпадък на бензина?аз лично за себе си направих избор спирам да карам на газ :012: когато алчните мафиоти я намалят или тя се продава в нормални цении , тогава ще си помисля :screwy , пък идва и зима по добре на бензин.




Потребителски аватар
kossel
Мнения: 1759
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 3:39
Автомобил: Fiat Doblo Natural Power
Двигател: 103 коня 1600 16V
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот kossel » Съб 20 ное 2010 22:12


Аз спирам да карам на газ, карам на метан, моята кола е с газова и метанова уредба едновренно - без майтап ! :bowdown


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Цените на газта

Мнениеот velinsl » Нед 21 ное 2010 13:40


Nikkolay написа:ако престанете да слагате газ, а бензин, ще видите колко бързо ще я направят пак левче :да:


Хватката е посредством нета да се организираме и преставаме да зареждаме от някоя верига. Всички лапат, а тази губи, после друга и т.н. Да почнат да се борят за клиенти.
Собствениците на вериги бензиностанции като са задружни как ни стрижат.
Ама докато сме силни само у форумите... така ще е.


Потребителски аватар
Nikkolay
Мнения: 1652
Регистриран на: Съб 18 авг 2007 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Цените на газта

Мнениеот Nikkolay » Нед 21 ное 2010 13:55


velinsl написа:
Nikkolay написа:ако престанете да слагате газ, а бензин, ще видите колко бързо ще я направят пак левче :да:


Хватката е посредством нета да се организираме и преставаме да зареждаме от някоя верига. Всички лапат, а тази губи, после друга и т.н. Да почнат да се борят за клиенти.
Собствениците на вериги бензиностанции като са задружни как ни стрижат.
Ама докато сме силни само у форумите... така ще е.

аз, за себе си, съм спрял да зареждам газ. Предпочитам да ми излиза 2-3 лева повече на 100 км., но да карам на бензин и да не пълня джобовете на тия алчници дето слагат супер надценка на газта.
А това със бойкотирането на дадена верига е много добра идея. Със сигурност ако се органзира такава акция, въпросната верига ще подобри качеството на горивата си, а и може да посмъкне малко цените. като знам обаче какви сме, едва ли ще се осъществи идеята


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Цените на газта

Мнениеот Winner25 » Нед 21 ное 2010 14:10


Като зареждате бензин, парите отиват в същия джоб в който отиват и от печалбата на газта :)


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Re: Цените на газта

Мнениеот black` » Нед 21 ное 2010 23:11


Аз вече не карам на нищо. Само на кракомобил. Не може горивото да ми е по-скъпо от Австрия и Германия, но в същото време и супер зле като качество... :screwy Айде да видим сега от какво ще печелят като няма да им дам един лев. mhihi Накрая ще пригодя колата да ми върви на домашно варен спирт. mhihi Ако не взимам един стар дизел и почвам на изгоряла мазнина от фритюрници. Двойно прецеждана. Ресторанти бол. Или на старо моторно масло. mhihi


Потребителски аватар
gottibg
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот gottibg » Пон 22 ное 2010 10:11


След като ни го набиват ,редно е и ние да им отвърнем като забравим за големите вериги бензиностанций,и зареждаме на по малки,това ако не е картел...по едно и също време цената се вдига еднакво в различни вериги...


Потребителски аватар
micyri
Мнения: 305
Регистриран на: Вто 15 юли 2008 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Цените на газта

Мнениеот micyri » Пон 22 ное 2010 10:30


Абсолютно съм съгласен с мнението на gottibg!
Пресен пример:
в събота когато вдигнаха за пореден път цената на газта,пътувах по направлението Варна-В.Търново,на Шел-а на с. Кьосевци има малка бензиностанция,познайте колко беше газта? 1.23лв. Естественно заредих до горе.На другия ден като се прибирах към Варна вече беше 1.26лв.По принцип аз пътувам често и наблюденията ми за тази бензиностанция са ,че те винаги държат цени с 7ст,по евтина газта.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Цените на газта

Мнениеот velinsl » Пон 22 ное 2010 20:13


Дайте идея къде да направим задругата!


ivelin1476
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 16:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Цените на газта

Мнениеот ivelin1476 » Пон 22 ное 2010 21:08


velinsl написа:
Nikkolay написа:ако престанете да слагате газ, а бензин, ще видите колко бързо ще я направят пак левче :да:


Хватката е посредством нета да се организираме и преставаме да зареждаме от някоя верига. Всички лапат, а тази губи, после друга и т.н. Да почнат да се борят за клиенти.
Собствениците на вериги бензиностанции като са задружни как ни стрижат.
Ама докато сме силни само у форумите... така ще е.

и аз съм за но малко ме съмнява да стане защото все пак живеем в България :banghead:


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот everlastt » Вто 23 ное 2010 17:12


И аз се замислях да мина на газ , но при тази тенденция май няма смисъл.Бойкота може да стане но трябва да сме мн организирани в целия нет, или пък да запалим няколок бензиностанции :)


Потребителски аватар
Escap3
Мнения: 863
Регистриран на: Нед 04 май 2008 17:39
Автомобил: 280hp TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Брезник

Re: Цените на газта

Мнениеот Escap3 » Вто 23 ное 2010 20:16


А и аз сега се движа на бензин не си струва да се кара на 1.33газ :banghead:


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1932
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Цените на газта

Мнениеот Danny boy » Вто 23 ное 2010 20:21


Ебал съм им майката май ще минавам на метан.Докато не потрошим и изгорим няколко бензиностанции нищо няма да се случи хубаво за нас.Същото важи и за всичко друго в тази държава.Овце сме докога???

Последна промяна от IvanMan на Вто 23 ное 2010 20:59, променено общо 1 път.
Причина: Нарушаване на т.7 от правилата!


The Best Forman
Мнения: 10
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Цените на газта

Мнениеот The Best Forman » Сря 24 ное 2010 8:20


Колеги , идеята е страхотна и за периодичната смяна на веригите бензиностанций и за незареждането на газ , ама какво от това те или ще ни хванат графика на смяна на бензиностанцийте или ще намалят цената на газта малко колкото да ни замажат очите ... според мен избиват печалбата си като изкуствено държат евтини бензина и дизела за сметка на газта ( ама това е мое мнение ) .
Мился си , че е най удачно да обявим една зелена седмица , през която да си намерим алтернатива на автомобилите , а те да видим каква алтернатива ще измислят на клиентите ... за сега като гледам ни хлъзгат с някакви пробити томболи наградите , за които пак ние си ги плащаме .


Потребителски аватар
micyri
Мнения: 305
Регистриран на: Вто 15 юли 2008 19:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Цените на газта

Мнениеот micyri » Сря 24 ное 2010 17:28


Аз си мисля че си струва да опитаме,поне да видим дали е вярно твърдението "търсенето определя цената".
Пуснал съм едно апелче и към колегите от шкода клуб,нека идеята да стане по-мащабна.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта