Относно пълненето на газ и газовите колонки.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот lent » Сря 22 дек 2010 20:03


Здравейте!Станаха едни шашми покрай моята газова уредба и затова искам да попитам разбиращите хора от газови уредби няколко въпроса,а именно:
1.Какво налягане трябва да поддържат газовите колонки при зареждане на газ?Възможно ли е ако налягането е 11-12атм. да не сработи нормално защитата,която спира зареждането на около 80% от вместимосста на бутилката,т.е. да не спре зареждането?
2.На какъв принцип работи споменатата защита - от поплавъка ли се задейства или от налягането в самата бутилка?
Ако някой отговори на въпросите ми,много ще му бъда благодарен!Така ще ми се изяснят някои неща и ще разбера дали проблема е в газ-колонката или в евросондата на моята кола,сложена преди седмица.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот lent » Пет 24 дек 2010 13:40


На никого досега ли не се е случвало подобно нещо,та да пише в неговия счай какъв е бил проблема?Ако има значение - евросондата е марка "OMB" - http://omb-saleri.it/


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот muns61 » Пет 24 дек 2010 15:00


Защитата се задейства от поплавъка. Ако той задържа, може да не задейства. Виж дали по време на пълнене на бутилката нивомера почва да се движи плавно от празно към пълно. Ако е на тласъци, е проблем.
:beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот stefan4o » Пет 24 дек 2010 17:52


Доколкото знам на колкото по-голямо налягане се пълни от колонката толкоз по-добре. Мисля че като налягането е по-ниско ЛПГ-то става в нещо като газообразно състояние. Или нещо от сорта беше, ако не се лъжа.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот The_Machine » Нед 26 дек 2010 21:18


Поплавъка като достигне известно ниво освобождава механизъм, който затваря с пружина... да де, ама на по-високо налягане на пружината й е по-тегавко :)


Потребителски аватар
veso-golfa
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 28 апр 2009 21:18
Автомобил: Golf 3
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот veso-golfa » Нед 26 дек 2010 21:59


по спомен налягането на колонката трябва да е между 4 - 5


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот The_Machine » Пон 27 дек 2010 1:03


В България средното е около 8-10, по-надолу ви товарят яко в теглото и плътността... :)


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот lent » Пон 27 дек 2010 2:46


Там където направихме пробата,т.е.заредихме бутилката работи приятел и ми каза,че налягането на колонката им е 11-12атм.Бутилката ми е тороидална с вместимост 44л.Преди със старата сонда на други места в града изключваше на 33-34л. не повече.А при въпросното пълнене бях вече с монтирана чисто нова евросонда и колонката не изключи на 33-34л,а продължи да пълни със същата скорост и я спряхме принудително на 40л.,защото си мислех че бутилката е 40л.(тясе оказа 44л.,но по-късно я видях)Та значи има вероятност от високото входящо налягане да не успее да сработи защитата,т.е. да не затвори отвора за пълнене?Интересно е и друго - индикацията съссветодиоди за количеството в бутилката показва много неточно(преди със старата сонда не показваше нищо,защото беше заминала електрониката в нивомера поради атмосферните условия)Та сега при количество 0-20л свети резервата,на 20л се вкл.първия зелен светодиод,на 27л втория,на 35л третия,на 40л-четвъртия.Има ли вариант да са монтирали сондата по друг начин и по този начин поплавъка да лъже?Като гледах схемата,уж сондата е монтирана както трябва.Лошото е че се получава така - дадох 175лв за сонда и електронен нивомер,а сега не изключва и не показва вярно(досега само веднъж съм я пълнил до горе с цел да видя дали ще изключи)Моля,ако някой си има на идея на какво се дължат тези неща,ще съм му благодарен да сподели,защото искам да намеря решение на проблема :x


Потребителски аватар
Mihailov78
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 30 апр 2010 11:15
Автомобил: T3 Caravelle
Двигател: DG 1900cc Petrol
Местоположение: Sofia

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот Mihailov78 » Пон 27 дек 2010 10:01


Отиди в сервиз за газови уредби да ти направят един обстоен преглед на системата. Според мен това е верният път.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот The_Machine » Пон 27 дек 2010 11:45


Според мен са ти сложили сонда за стандартна цилиндрична бутилка (малко по-евтини са), подрязали са я (никога не се получава особено точно рязането... ) и така...


Потребителски аватар
lent
Мнения: 481
Регистриран на: Пон 28 юни 2010 9:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот lent » Пон 27 дек 2010 12:06


Присъствах на самия монтаж,човека извади от кутията чисто новата сонда и я монтира на бутилката.На кутията и в ръководството пише "TOROIDAL" и гледам по инструкцията за монтаж че са я монтирали така,както е дадено.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Относно пълненето на газ и газовите колонки.

Мнениеот The_Machine » Пон 27 дек 2010 20:36


Покажи ми снимка каква е - турчоляците се славят с особената си надеждност... :D :D :D



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта