Газов инжекцион?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Сря 09 фев 2011 10:32


Абе досега не съм попадал на 2 години гаранция, апък много оферти разгледах. ще го видим какво ще сложи, утре сутринта ще му я карам. :)




landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот landir » Сря 09 фев 2011 11:56


Значи не си бил на точното място. :D Това му е основния проблем на българина,не си знае правата.Вземи си фактура и гаранционна карта пък след това той да доказва че няма сестра. scare Комисията за защита на потребителите ще му помогне да се коригира. :D ПО ЗАКОН 2год.ГАРАНЦИЯ ИЛИ ПЛАЩА ГЛОБИ КАТО ПОП. :beer


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Сря 09 фев 2011 18:47


хахахахахахах мерси много за съвета колега, така и ще направя, днес я закарах, утре я взимам и ще видим в какво състояние ще е ;) ПОЗДРАВИ!!!! :beer :beer :beer :beer


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот landir » Сря 09 фев 2011 18:51


:beer :banana :beer


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Чет 10 фев 2011 18:59


Днес го сложих, даже преди малко се прибрах, обаче не държи ниските обороти и ще трябва утре да отида пак да ми я донастрои, иначе върви както на бензин, скоро ще видим и разхода. ПОЗДРАВИ :beer


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот landir » Чет 10 фев 2011 19:59


е как ще я вземеш като не са си свършили работата? :screwy


Потребителски аватар
aylin78
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот aylin78 » Чет 10 фев 2011 20:10


На жена ми колата и тя бягаше много на газ,ама гореше пове4е и не ми е изгодно да гори толкова-според мен разход окло литър,литър и половина горница е нормално.И колата с ГИ няма по4ти никаква разлика с бензина при вървежа.


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот landir » Чет 10 фев 2011 21:01


Разходатрябва да не надвишава 15% от този на бензин. :)


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Чет 10 фев 2011 22:41


на път за вкъщи ми го направи този номер, ама и не го прави постоянно за да се хване веднага. Утре ще му я закарам да я донастрои и дано не се виждаме често с него :)


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2715
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот k_garchev » Чет 10 фев 2011 22:57


Pundio написа:на път за вкъщи ми го направи този номер, ама и не го прави постоянно за да се хване веднага. Утре ще му я закарам да я донастрои и дано не се виждаме често с него :)

Обади се на майстора и му кажи за проблема ти!Покарай малко и след това отиди на донастройка!


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Пет 11 фев 2011 8:44


Да бе аз му се обадих още снощи и се разбрахме да отида да я донастрои, поиграх си с нея и видях кога го прави, не е задължително колата да е в джижение, стига да вдигнеш оборотите до 1300 и на всеки 3/4 път гасне, и оборотите ми не са постоянни както на бензин. Има още нещио за донастройка, да се надяваме че всичко ще се оправи с днешното ходене :)


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот eurogas » Пет 11 фев 2011 9:11


Виж маркучите от дюзите до колектора, ако са над 20 сантиметра там е проблема, другото важно е къде са пробити колекторите, ако са пробити далече от бензиновата дюза, никога няма да имаш читава работа на газ, останалото са настройки. :beer


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Пет 11 фев 2011 20:23


eurogas написа:Виж маркучите от дюзите до колектора, ако са над 20 сантиметра там е проблема, другото важно е къде са пробити колекторите, ако са пробити далече от бензиновата дюза, никога няма да имаш читава работа на газ, останалото са настройки. :beer

Благодаря ти за съветите, що погледна утре как е :beer


Pundio
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 18 яну 2011 20:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Pundio » Нед 13 фев 2011 12:15


Оказа ми се мудна ламбда сондата, когато иска работи, когато иска не работи. Явно вечерта е задържала на бедна смес като съм я гасил, а сутринта не се е коригирала и съм палил на бедна смес. Почистихме дроселната клапа, рестартирахме я заедно с ламбда сондата, обогатихме сместа на газ, обучих си дроселната клапа да ми държи ниски обороти (в началото държеше 1600 - 1700 оборота на празен ход). Сега е добре, коригирахме сместа, държи си обороти както на бензин, така и на газ, днес на -2 градуса запали без проблем. Надявам се да се е оправила и да нямам повече проблеми. Поздрави!!!!


Carfan
Мнения: 294
Регистриран на: Пет 19 юни 2009 15:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Газов инжекцион?

Мнениеот Carfan » Вто 15 фев 2011 20:06


Ще използвам темата на колегата,за да не отварям нова.Та колата е пасат Б5 1.8 ADR мотора с монтиран газов инжекцион Simgas.Проблема е,че при рязко подаване на газ моментно прекъсва,като се подаде по-плавно няма проблеми.По време на движение понякога приритва при рязко изтегляне от място.Разхода също ми се струва висок.Извънградско по 10-11/100 не пада.Иначе си върви добре.На бензин го няма това прекъсване.Смених температурния датчик зашото нещо не беше в час,той дали влияе на разхода?Възможно ли е всичките тези проблеми да се дължат на дължината на маркучите до колектора която е 27 см :shock ????



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта