загряване на пасата когато е на метан

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
mcm8888
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 14 фев 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот mcm8888 » Съб 19 фев 2011 10:32


здравейте колеги имам следния проблем карам пасат 1.8ми 94гна метан.по принцип колата си варви перфектно но когато трагвам да изкачвам балкана започва да вдига градусите на 93-95 за определено времеи пак се нормализира това става само когато карам по бавно а иначе настъпя ли я започва да пада а на бензин никакви ядове някой имали идея защо прави така и как да решим проблема че ме е страх от прегряване Благодаря предварително




Потребителски аватар
stamantonov
Мнения: 120
Регистриран на: Пон 17 яну 2011 17:33
Автомобил: golf III 1.8 + honda cr-v 1 gen.
Двигател: ABS + JHL
Местоположение: Шумен

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот stamantonov » Съб 19 фев 2011 12:41


Няма да ти прегрее, щом смъква градусите значи термостата ти бачка добре. На малка предавка и то по баира нагоре е нормално да позазрее повече, още повече че и пропан-бутана и метана горят при по висока температура от бензина и затова още има противоречиви мнения дали скапват по ускорено мотора или не, но ти си карай спокойно - нямаш проблем


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот Milanski » Съб 19 фев 2011 17:02


Ако започне да ти вдига над 100 градуса , тогава може да се притесняваш , въпреки че до 110 градуса не би трябвало да и стане нищо ама все пак не е хубаво да вдига толкова . Карам VW CADDY 2005 г. и то няма уред за температура на водата а е SDI , до колкото съм чул и бензиновите нямат , такъв уред слагали само на тези , които са с фабричен метан , понеже грее ли повече . Така че е нормално на метан да ти грее малко повече колата :beer


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот pe6kata » Съб 19 фев 2011 18:32


Milanski написа:... Карам VW CADDY 2005 г. и то няма уред за температура на водата а е SDI , до колкото съм чул и бензиновите нямат , такъв уред слагали само на тези , които са с фабричен метан , понеже грее ли повече...


базовата версия, най-скопената са така, без уред за Т на водата... общо взето си е излишна екстра за която се плаща ако я искаш... :да: Карай смело, нема се пУашИш :да:


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот Milanski » Съб 19 фев 2011 19:29


То имам чувството , че няма загряване това CADDY , ако имаше уред сигурно щях да се уплаша , колко бавно загрява тая кола ( термостата си е читав ) иначе наистина е базова версия , има само AIR BAG , ABS , ASR и хидравлика на волана . Ел. стъкла , централно и климатик няма :(


Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот pe6kata » Съб 19 фев 2011 19:43


Milanski написа:То имам чувството , че няма загряване това CADDY , ако имаше уред сигурно щях да се уплаша , колко бавно загрява тая кола ( термостата си е читав ) иначе наистина е базова версия , има само AIR BAG , ABS , ASR и хидравлика на волана . Ел. стъкла , централно и климатик няма :(


като нямаш уред за Т на водата, как разбираш за колко време загрява и кога е загряла въобще :screwy
мнението ми беше леко закачливо, всяка кола го има.. камион, каруца.... нещо се бъркаш...


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот Milanski » Съб 19 фев 2011 23:04


За кое се бъркам , че не ми стана ясно :D То се усеща , че загрява бавно зимата , трябва да я покарам доста време докато почне да духа горещо парното , когато духа горещо примерно слизам и пипам мотора и си е топличък пък маркуча на термостата си е леден , което значи че е добре . то че не може съвсем точно да се определи на око не може ама щом прави баня вътре а термостата не е отворил значи е добре . Просто този мотор ( 2.0 SDI )загрява доста бавно , те на някой ТДИ - та слагат подгревни свещи за антифриза пък това няма ...


mcm8888
Мнения: 12
Регистриран на: Пон 14 фев 2011 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: загряване на пасата когато е на метан

Мнениеот mcm8888 » Нед 20 фев 2011 10:50


Благодаря, колеги. Обаче, сега е зима и температу е 5-10 градуса а като стане 35-40през лятото дано тогава пак да няма проблеми ама ще видим мерси още веднъж и лека



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта