Високи обороти в движение.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот joker » Пет 18 фев 2011 19:38


golfajiata golf 2 написа:Колеги за оборотите няма спасение ходих до Герман и пичовете ми казаха че първо трябва да си сменя делкото защото мойто е вакумно а трябва да е електронно а и казаха че най вероятно ми се е прецакал температурен датчик може ли да ми кажете кой точно датчик отговаря за оборотите да го купя а и да ме ориентирате за цена на електронно делко втора употреба.Благодаря ви предварително!

Абе за кой дявол ти трябваше да пипаш ТПС-а.Хайде сега търси компщтър с декодер и софтуер за позициониране градусите на ТПС-а.... scare :banghead: :banghead:
Ще не пишеш имаш ли ламбда емулатор,ресет реле и т.н...




Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот joker » Пет 18 фев 2011 19:43


Hristo Dimov написа:Ето ...точно за това говорех!!!! Вкарал си се в голям филм...Тук явно е и твоя грешката...ВЕЧЕ ПИСАХ...но кой да го прочете...СТЪПКОВИЯ И ТПС-а НЕ СЕ ПИПАТ...!!ОТ НИКОЙ!!! Защото са заводски настроени на стенд.т.е калибровани са вече и всяка намеса от неук човек води до фатални последици...
Това е ТПС дето си го снимал, а това че си го разцентровал...ами няма да можеш да го оправиш сам...така мисля...
Колкото до това кой ти е виновен...Ами и колегите дето те съветваха да си чистиш стъпковия мотор...само главоболия имам от този форум... все разбирачи и тем подобни...

Колега що щеш във този форум а :evil: :evil: :evil: ???Щото пък АЗ за 5 години във форума толкова много научих и колегите толкова много са ми помагали,че сигурно стотици левове съм спестил от безсмислени ремонти....И за лично твое сведение този форум и колегите в него :bowdown :bowdown :bowdown е една от причините и втората ми кола да е VW :обичам ви !!!

Последна промяна от joker на Нед 20 фев 2011 0:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Пет 18 фев 2011 19:58


Ламбда емулатор нямам имам реле на компа което при всяко гасене на колата рестартира компа.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот joker » Пет 18 фев 2011 20:05


golfajiata golf 2 написа:Ламбда емулатор нямам имам реле на компа което при всяко гасене на колата рестартира компа.

А пробва ли да промениш позицията на насрещника на дросела?имах същия проблем преди 3 години.Регулирах насрещника и :banana ...


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Пет 18 фев 2011 22:28


Постоянно го регулирам това болче защото ту дигне обороти ту ги намали и постоянно си го върта с шестограма.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот joker » Съб 19 фев 2011 23:28


Eто кака става настройката на степмотора и насрещника:
Прибира се стъпковото моторче /за празен ход/ в крайна позиция, след което се сваля буксата му. Ако не можеш да го прибереш - махаш го от моното.
Прибира се когато дадеш колата на контакт, отвориш леко дросела на ръка и същевременно без да пускаш газта натискаш главата на моторчето - то се прибира в начално положение. След което му махаш буксата и чак тогава пускаш газта.
Така дроселовата клапа е на 0 градуса - опряла е във стопорния болт на основата на моното.
При подаден контакт без да се маха буксата на ТПС /само гуменото капаче/ се измерва между пинове 1 и 2 на ТПС /трябва да е в рамките 0,19-0,21 волта/.
След което гасиш контакт, закачаш степ мотора и караш.
можеш да я провериш без проблеми.
за да не търсиш 6 волта ток за да прибереш мотора можеш:
1.даваш контакт.
2.натискаш леко газта и без да я пускаш натискаш с отверка или пръст челото на степ мотора - той се прибира в изходно положение.
3. без да пускаш газта - изключваш буксата на степ мотора и той си остава прибран.
4. гасиш контакта и гледах как е нагласено.

след проверката закачаш буксата - даваш контакт и всичко е 6.

ivo123 написа:
настрои ли степ мотора спрямо самото тяло.
дават го в книгите при пребран степ мотор нацяло в изходно положение - разстоянието между палеца за газта на самата клапа и степ мотора да е = 0,5мм.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Нед 20 фев 2011 19:00


Благодаря ти колега за вниманието и инструкциите ще ги приложа много точно да видиме какво ще стане!Само да питам като отварях стъпковото моторче го изчистих и смазах а сега един уш разбирач ми каза че на самото моторче четките му се зацапвали или направо изтърквали и правело проблеми с оборотите дали да му се връзвам на акъла да отварям самото моторче или да се въздържа вие какво ще ме посъветвате между другото моторчето си работи защото като изключа буксата на ТПС а и като подам контакт избучи по това го разбирам че е живо :D кажете по въпроса с четките? :screwy


dobri31
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 13 май 2008 16:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот dobri31 » Сря 23 фев 2011 9:48


колеги някой знае ли за какво са двете кабелчета които влизат в стъпковото моторче.Те са четири две са ясни а другите две?мерси предварително.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот radotom » Сря 23 фев 2011 13:26




Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Пет 25 фев 2011 17:34


Колеги вчера свалих стъпковия мотор и при отварянето установих че при предишното отваряне при зглобяването едната от пластинките в буталцето на моторчето се е прегънала и е станала на нищо :horror: извадих я внимателно и я изправих изчистих ги пак старателно и сглобих като натисна предната част на буталцето отчита контакт и при отваряне на дросела като го натисна се прибира оста на моторчето демек работи :screwy премерих ТПС-а показва 0.20 волта запалих работи добре покарах загря пак добре.Днес като запалих колата работеше добре студена но след известно време рязко паднаха оборотите и на газ и на бензин какво пък сега и стана ми е мъгла вече не знам тая кола само в филми ме вкарва :screwy пак ще замеря ТПС-а и ще видя дали работи моторчето и ако работят вече не знам! scare


Потребителски аватар
Bobko81
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 29 юли 2008 17:11
Автомобил: Skoda Fabia I 1 4 16V
Двигател: AUB
Местоположение: Видин

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот Bobko81 » Съб 13 авг 2011 21:19


Здравейте колеги и при мен от седмица се получават такива аномалии с оборотите.При запалване 1000 об/мин. без проблем след потегляне при вдигане на оборотите не падат а си седят между 1500 и 1800 и то до около 60-70 градуса на водата след това се нормализират.Това го прави само на газ затова ме навежда на мисълта,че е или изпарител или запушен филтър на газовия капан.Изпарителя е Ловато и не е пипан повече от 80 хил.км нито филтърчето е сменяно.Аз си мисля,че сигурно мембраните са се спекли и като се понагреят се оправят.Пасат 1.8 RP моно.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта