Високи обороти в движение.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Нед 06 фев 2011 22:18


Здравейте колеги да ви попитам колата е голф 2 1.8 моно 90кс. вакумен изпарител,та значи проблема се появи преди няколко дни като карам на извънградско и загрее добре всичко нормално но като изключа от скорост оборотите остават много високи гледах жилото да не се е закъсало не е, маркучите на газта са здрави имам реле за рестартирането на компа имам и реле на дюзата.Като вдигне оборотите я включа на по ниска предавка и веднага се успокои след каране да кажеме още 5-10км пак като изключа пак са високи какво може да е? Мнения приемам всякъкви да намериме виновника. :beer




ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот ARusev » Пон 07 фев 2011 16:50


golfajiata golf 2 написа:като изключа от скорост оборотите остават много високи

Изпарителят ти има винт за регуллиране оборотите на празен ход. Врътни го, докато се стабилизират.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот Гергин » Пон 07 фев 2011 19:06


Моторче на празен ход, залагам аз. А на бензин прави ли го?
Потърси как да го провериш. Значи при мен имаше сходен проблем преди доста време.
Изчистих го и го смазах и се кротна, почистих и дроселовата клапа, защото качва от картера по отдушника и ги цапа. Пробвай, става бързо и дано е от това.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Пон 07 фев 2011 22:56


Значи колегата където казва да въртя изпаритела не е от него защото оборотите са добре но само в определен момент ги задържа високи,а колегата където казва стъпково моторче и аз се съмнявам като дигне оборотите веднага ще спра и ще му изключа тока от буксата ако паднат значи е то и ще го разфасовам да му направа профилактика!Първо него ще видя,а между другото като си припомня преди около 5-6 месеца пак правеше тоя номер и сега се сещам че изключвах за момент буксата на една като плочка на моното от към сервото на спирачките се намира но не знам за какво служи тая шукариика като и дръпнех буксата направо гаснеше но като я дръпна за секунда и после я върна и оправи оборотите след това от самосебе си се оправи и съм го забравил но ето че пак се обажда!


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот The_Machine » Вто 08 фев 2011 0:22


Като му изключиш буксата нищо няма да разбереш - моторчето просто ще остане в положението, в което е било, а то бута дросела, тоест все едно си дал газ с педала... :)

Свали го, почисти го и го смажи - трябва да има някъде из форума теми как се прави :)


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Вто 08 фев 2011 9:38


Ще прегледам колега благодаря ти ще го сваля да го изчиста и смажа и после ще кажа резултати!


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот nepreklonniq » Съб 12 фев 2011 12:15


Според мен не пипай стъпковото моторче. То или работи, или не работи! Средно положение няма! Високите ти обороти се дължат на обеднена смес на газ. Съвета ми е, да отидеш на газ-анализатор и да ти настроят качеството на сместа. При мен беше така от грешна центровка на ангренаж и делко. След посещение при газаджия всичко е ок.


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот Гергин » Съб 12 фев 2011 14:01


Hristo Dimov написа:Според мен не пипай стъпковото моторче. То или работи, или не работи! Средно положение няма! Високите ти обороти се дължат на обеднена смес на газ. .


Тук мога да споря сериозно!!!
И високите обороти се дължат на богата смес. Газта работи на принципа на вакума, който зависи от дроселовата клапа, която зависи от съпковия мотор, когато е на празен ход. Повече вакум - повече газ.

Газта е доста по чувствителна от бензина. И спокойно може да няма проблем с него на бензин. Тоесt има, но не личи толкова.


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот nepreklonniq » Нед 13 фев 2011 7:39


:D Тук може да спорим....Колегата пита ...защо му задържа оборотите високи след изключване от скорост...т.е. двигателя е бил на около 2000-3000об/мин...,а не когато е на празен ход! При мен го имаше това задържане на оборотите ...,а то идва от бедна или богата смес на газ! Ако го прави и на бензин е от грешна центровка на делкото, или от грешно зацепен ангр. ремък. Не е обаче от лошо работещ стъпков мотор! И защото вече съм ходил на реглаж, за това и съм абсолютно сигурен, че причината не е в стъпковия мотор! И мен се опитаха да ме вкарат в този филм...обаче не стана така...Както казах и по-горе той или работи, или не! При грешна информация от темп. датчик в моното или от лош вакуум, също може да има повишаване на оборотите...!НО! НЕ и при натоварен двигател! Когато дроселовата клапа е отворена посредством жилото на газта, стъпковият мотор не работи. Той работи само в няколко режима- при първоначално стартиране на студен двигател, при потегляне с обороти под нормалните - без газ и от там и стремеж на колата да гасне, както и при некоректна гориво-въздушна смес. Ако вземе да се бърка в работата на двигателя при празен ход, т.е. без натоварване, значи проблема не е в него, а в инфото, което получава от компа.
НО, тук става въпрос за ЗАДЪРЖАНЕ на оборотите в движение! Съвет към колегата - първо се отстраняват възможните причини за това задържане, и едва тогава се минава към по-сложни процедури... :lol: :beer


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Нед 13 фев 2011 17:39


9d7cded9e2abd2f5.JPG
Колеги вчера свалих цялото моно изчистих го с бензин горната част дюзата на долу клапата всичко светна отворих стъпковия мотор не беше зле но все пак го изчистих и наново смазах поставих го.Заедно с тези работи също и плочката на газта изчистих продухах и накрая с малко червен силикон уплътних кадето ляга стегнах всичко и като запалих ела се дръж супер високи обороти стъпковото моторче излезе доста напред от там и преди съм правил тоя номер когато вдигаше оборотите изключих буксата за кратко на онази част от моното като плочка е намира се откъм сервото на спирачките и тръгна да гасне и я включих оборотите се нормализираха,след малко я изгасих и когато тръгнах да паля пак супер високи от там четох в една тема за винтчето а и го видях като бях свалил моното с шестограм го охлабих да паднат оборотите :shock паднаха и на следващото палене компютъра реши пак да ги качи и няма оправия.Това кадето му разкачам буксата го разглобих и вътре някакво графитено и по него някакви пластинки драскат изглежда някакъв сигнал дават мърдах го на ляво десно оборотите или ниски а да угасне сичко тресе а високи няма средна работа и направо съм много нервен баща ми с мене та ти развали колата та защо пипа само мрънка а през седмицата той я кара и ще си имам проблеми моля ви от сърце кажете какво да и правя да се оправи!!! МОЛЯ ВИ!!! ПП: сутринта я бях оставил със изключена букса на стъпковото моторче с идеята като го изключих работеше нормално да остане така но сътринта запали с гас като пусна педала гаснеше :? закъсах го юнашки и много ме е яд! МОЛЯ ДАЙТЕ АКЪЛ!!!!!! :обичам ви Само ако може да ми кажете това какво е че не ми е ясно?


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот nepreklonniq » Нед 13 фев 2011 18:46


Ето ...точно за това говорех!!!! Вкарал си се в голям филм...Тук явно е и твоя грешката...ВЕЧЕ ПИСАХ...но кой да го прочете...СТЪПКОВИЯ И ТПС-а НЕ СЕ ПИПАТ...!!ОТ НИКОЙ!!! Защото са заводски настроени на стенд.т.е калибровани са вече и всяка намеса от неук човек води до фатални последици...
Това е ТПС дето си го снимал, а това че си го разцентровал...ами няма да можеш да го оправиш сам...така мисля...
Колкото до това кой ти е виновен...Ами и колегите дето те съветваха да си чистиш стъпковия мотор...само главоболия имам от този форум... все разбирачи и тем подобни...


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот Гергин » Нед 13 фев 2011 19:48


Ице, недей с лошо :beer
Не влизай и не пиши щом имаш само проблеми. Виж колко е лесно.


ДОкато четох на голфаджията мнението, все имам чувството, че нещо основно се изпуска от цялата работа, но незнам какво.
Аз ще ти дам акъл, звъни на Мишо в Герман и говори с него, след 9.00 сутринта. Ако трябва отиди и до него. Отзивчив е и разбира ужасно много. Моята кола я е оправял поне три пъти само по телефона, на баща ми също. Телефонът му е в раздел сервизи, Никси и Мишо.


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Нед 13 фев 2011 20:00


Видяло се е че ще ходя до герман! :D


Потребителски аватар
golfajiata golf 2
Мнения: 96
Регистриран на: Вто 24 мар 2009 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот golfajiata golf 2 » Чет 17 фев 2011 8:31


Колеги за оборотите няма спасение ходих до Герман и пичовете ми казаха че първо трябва да си сменя делкото защото мойто е вакумно а трябва да е електронно а и казаха че най вероятно ми се е прецакал температурен датчик може ли да ми кажете кой точно датчик отговаря за оборотите да го купя а и да ме ориентирате за цена на електронно делко втора употреба.Благодаря ви предварително!


Потребителски аватар
djshomi
Мнения: 1201
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СО

Re: Високи обороти в движение.

Мнениеот djshomi » Чет 17 фев 2011 15:39


Щом го прави на газ от опит знам че е богата сместа.Ако го прави и на бензи там вече е друга играта.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта