Газова уредба в "течна фаза"...

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
turbogti
Мнения: 132
Регистриран на: Нед 12 мар 2006 1:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Газова уредба в "течна фаза"...

Мнениеот turbogti » Съб 19 авг 2006 10:10


Гложди ме един въпрос...
Дали мога да си направя такава газова уредба самостоятелно? :shock Ей така, както си стоя...
Има такава уредба ама струва много кинти. Производство е на Vialle, Холандия - LPi (Liquid Propane Injection). Само те я правят между другото. При всички газови инжекциони, които се монтират в момента, газта се впръсква в смукателя от инжектор, но до него е в газообразно състояние вече...
Виждал съм таквоз нящо и се чудя къде е уловката, защото не изглежда никак сложно. Идеята е следната:
Има инжекционна помпа в бутилката, която прави налягане, не знам си колко. Отпред има САМО един дистрибутор за горивото, който е някъде към 10х10х10 в см. да речем. От него излизат маркучлета и отиват към инжекторите, а едно се връща пак към бутилката. :shock
Има си и компютър, който работи барабар с другия. Абе един вид инжекция като на бензина...
Някой има ли идея как точно е реализирана цялата работа?




Потребителски аватар
redOne
Мнения: 55
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 12:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот redOne » Пон 21 авг 2006 11:11


Не съм "светило" в газовите уредби, но според мен проблема е в налягането. Т.н. "изпарител" е всъщност редуктор на налягане. Трябва да го имаш. Вероятно холандците са решили проблема и го комплектоват с инжекциона. Не звучи лошо. Аз се замислих за един друг момент. Как никой не се е сетил вместо да включва изпарителя към водния кръг да го затопля принудително, просто да го капсулова към системата за вентилация на купето. Един вид примитивен климатик. :D Вероятно допускат, че може настъпи нарушаване на херметичността :wink: Но и на това се намира решение. Това би бил тунинг комплекта на годината :D Поне в България.


Потребителски аватар
Sunny
Дезертьор
Мнения: 3605
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 14:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Мнениеот Sunny » Пон 21 авг 2006 15:59


Съмнява ме да можеш на полеви условия да си направиш LPI. Преди е ставало на въпрос за Виале и техните продукти, но поне тогава нямаха договорни отношения с VW за разработка на продукти.
Темата е ... http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 6&start=16
В поста ми има и линк с подробна информация за системите на Виале, принцип на действие, диаграми на мощността и производителите за чиито двигатели имат разработки

@RedOne Това за което споменаваш (климатик чрез изпарителя) беше доста нашумяло преди година-две, потърси из Гугъла и предполагам ще откриеш повече инфо. Естествено разработката беше българска mhihi (сиромах човек - жив дявол) и беше реализирана на някаква ладичка ако не се лъжа.
Мисля че и тук сме писали за това, но не ми се търси



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 171 госта