тап.настройка ,проблеми

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: тап.настройка ,проблеми

Мнениеот genov1 » Сря 28 ное 2012 13:52


Да, от емлемата дърпа. Трябва да пробвам някой път да отскубна тръбата към решетката и да видя как ще е
За пропан бутана, незнам, на ладата колкото повече завървам кранчетата по-малко върви, колкото повече ги развивам - повече върви. Даже съм чувал случаи, и то не един, на газ да върви повече от на бензин, точно заради развити кранчета. Сигурно ще дойде и някакъв момент в който ще се преобогати тотално ама ..




Потребителски аватар
genov1
Мнения: 849
Регистриран на: Пон 09 май 2011 19:52
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBBB 2008
Местоположение: Стара Загора

Re: тап.настройка ,проблеми

Мнениеот genov1 » Вто 11 дек 2012 12:10


Тъй, както и да въртях делкото, и квито и градуси да давах на ТАП-а, сутрешното палене не се подобри докато не отпуснах малко газ от винта за празен ход (беше завит до край преди). Сега пали много лесно :bishop , тая сутрин на -5 докато чукна запали, еле пък като е загряла само да помирише ключа. Също така много ме кефи как работи сега, като запали студена държи малко по-високи обороти, около 1300, и стрелката изобщо не мърда, и това пукане в аспуха и леко колебание на обороти го няма вече, явно преди е работила на нечовешки бедна смес на тихите. Аз се заблудих че трудното палене се появи след смяна на предварението (след смяна на ангренажа), но явно е заради студа. Иначе лятото си палеше с тези настройки, но в студа явно иска малко повече газ
За ТАП, лично в моя случай (метан), под 20 градуса си е спъната, оптимално между 20 и 30 (предстоят още проби :mrgreen: ), за леко и спокойно каране - голямо предварение, тогава газта е много чуствителна, за ръчкане - по-малко предварение



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Pet_rov и 40 госта