Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот Ivan4u » Пон 20 юни 2011 20:10


Аз също имам въпрос - на механичните инжекции оригиналните дюзи ли впръскват и бензина и газта , или има отделна рейка ? Температурен датчик също може да ги прави тези мизерии , но не знам при механичните инжекции дали играе роля в смеообразуването ...

Последна промяна от Ivan4u на Пон 20 юни 2011 20:12, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
turrisi
Мнения: 448
Регистриран на: Сря 10 ное 2010 9:44
Автомобил: AUDI
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот turrisi » Пон 20 юни 2011 20:11


един колега(от работата с Мерцедес 124-ка)...слагат газова - ОК , слагат му аларма......от тогава...няма дълги,висял някакъв кабел в краката му...вързал за свободния отсреща ...на 10 мин му гори бушон за мигачи ...и т.н....маха кабела...няма свирка....и....просто го свързах с твоя случай....нищо конкретно!!!...това ми беше връзката ...за алармата...да няма грешки!!!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Пон 20 юни 2011 20:31


Еми поне си направи душевно успокоение като напишеш надълго и нашироко случея по всички форуми,за които се сещаш за да знаят хората от Стара Загора за този сервиз.
btw.Друга елегантна идея е данъчни да им пратиш...предполагам не са ти издали никакъв документ че са получили от теб пари...ако имаш такива познати най-добре,аз съм правил подобни....то са си мизерии реално,ама каот не се отнасят коректно към теб да ги тарашат.Предполагам човек има къде да се обърне да се оплаче примерно че не са ти издали никакъв документ.
Ако са ти издали е друго...големите сервизи си издават всичко бележки,фактури ..(тъпото е че рядко работят по-качествено,а и за всяко нещо цъкат по ценоразписа.В гаражен сервиз често са по-добри и като помолиш майстора абе я виж и еди кое си да кажеш как е не ти взима допълнително пари за съвета) :)


Потребителски аватар
m0nsterkill
Мнения: 98
Регистриран на: Пон 07 сеп 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора / Варна

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот m0nsterkill » Пон 20 юни 2011 21:41


Ivan4u написа:Аз също имам въпрос - на механичните инжекции оригиналните дюзи ли впръскват и бензина и газта , или има отделна рейка ? Температурен датчик също може да ги прави тези мизерии , но не знам при механичните инжекции дали играе роля в смеообразуването ...




колега механичната инжекция има отделна рейка


а относно данъчните ... добра идея обмислям вариант :да:

колата със гръмнали гърнета и изгоряла ламбда сонда вървеше като пушка 3 години никакви проблеми ... а сега за 1 месец ми ..... *мамата* и даже ме гони от сервиза си и казва спасявай се ... :screwy

Последна промяна от m0nsterkill на Пон 20 юни 2011 22:05, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
m0nsterkill
Мнения: 98
Регистриран на: Пон 07 сеп 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора / Варна

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот m0nsterkill » Пон 20 юни 2011 21:58


сега погледнах в документите и се сетих че ми беше дал квитанция и на нея пише сумата същата ми даде и като му платих капаро ... това може ли да го защити нещо ?? но касова бележка нямам !!!


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Вто 21 юни 2011 8:42


Не съм спецялист в областта,но предполагам са ти дали просто лист написах с химикал,най-много да имаш печат на фирмата...поне при мен като слагах газта беше така.После им платих останлото и това беше нишо не са ми давали като документ.А капарото беше няма и 10% от цялата сума.Предполагам това листче с печат е по-добро от нищо,но нямаш касова бележка издадена от апарат.Не съм сигурен,но листчето освен да покаже че в някакъв прериод нещо си бил в тази фирма нещо да си правил друго май не може да докаже.Някой който разбира материята пвоече да каже,но дори да е изрядно ето те са издали документ само за част от парите,не за всичките...една хубава ревизия ще им дойде много нагоре спрямо това че ги мързи да ти направят колата.
Значи другия момент за колата.Еми да я видят и да кажат пич,това ,това ,това не ти работи отиди вземи части и ще ти я нагласим.Те не са длъжни да ти купуват части,колата не е нова ,наистина може да има неща проблемни от преди това.При мене всичко беше ок,но след 500км спря да работи на бензин, и аз се ядосах но мой приятел,който разбира доста видя че са едни спукани вакуми,сменихме ги и тръгна.Тея маркучи бяха на 5 години сигурно просто им е дошло времето,газаджиите не са виновни за това.Но поне да направят една диагнотика да ти кажат смени това и това и ние ще направим колата да върви на газ.Или да кажат ще ти я направим ние дай там 20-30лв това не влиза в работата по газовата,ама колата ще стане и ще си доволен.Тъпо е утношението на тия към тебе.Като не искат да ти съдействат оплачи се някъде да им дойдат на проверка да видят имат ли касов апарат,колко оборот имат(предполагам 10лв на ден по апарат) счетовводството как им е водено...и 2000лв глоба да им тряснят пак твоята газова им е излязла през носа...няма да обеднеят,но е така да ти е готино на тебе поне на душата че не си ги оставил така :) Другия варянт е някаква телевизия да им докараш,ама не знам каква...то ясно че няма да дават в централните новини за газова на старо голфче от стара загора,ама не знам господари на ефира примерно...нещо да направят репортаж за скапаните сервизи...да отидат там с камерите и тебе и да ги питат познавате ли тоя човек и защо не му оправяте колата...нали си пазиш бележката от капарото става номера да се види че си бил в тоя сервиз да не кажат хората че лъжеш..нещо такова :) ако ти се занмава де :beer


Потребителски аватар
m0nsterkill
Мнения: 98
Регистриран на: Пон 07 сеп 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора / Варна

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот m0nsterkill » Вто 21 юни 2011 9:35


той първо ми даде такава квитанция като дадох капарото след това пак ми даде за цялата сума.. но това е точно както каза просто бележка с името ми и печат от фирмата написана на нея цялата сума , според мен с това мога да докажа че съм платил а нямам касова бележка ???


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Вто 21 юни 2011 11:11


Според мен това няма никаква ох как е термина...точно де не е касова бележка..не съм сигурен де...не съм навътре в тази материя...ако ти се занимава направи справка с някой по-запознат....ако щеш някой познат ,който има кафе,магазин или нещо такова те ще знаят...или някой колега тука ако види темата и знае да напише как стоят нещата. 99% на тия не са им наред нещата с парите и при проверка отнасят глоба..


Потребителски аватар
m0nsterkill
Мнения: 98
Регистриран на: Пон 07 сеп 2009 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора / Варна

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот m0nsterkill » Вто 21 юни 2011 12:25


каква глоба те може и друго да отнесат ... точно се връщам от там казва нищо няма да пипна по колата ще я сваля газовата но няма да я пипна :beat_butt2 :beat_butt2


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Вто 21 юни 2011 14:56


:beat_butt2 <- това е ясно,но сега няма да пиша неща тука да подтиквам хората към насилие......


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот muns61 » Вто 21 юни 2011 15:01


Когато има спор, истината не е нито в едната, нито в другата страна. Даже не е в средата, а някъде в страни. Нещата са субективни и без да си чул двете страни, да даваш заключения, е самонадеяно и прибързано...


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Вто 21 юни 2011 16:53


muns61 не разбрах дали се отнася към мене последното ти мнение.
Иначе точно това съм казал...сега не се знае точно в какво състояние е била колата на колегата като е отишъл на монтаж на газова,но тама да видят какво и е на колата и да му кажат да си оправи нещо преди да монтират...разбира се ако са достатъчно компетентни за това,което работят..ако не са и явно не са е друга тема.Хайда проблема е на лице поне да му кажат какво да направи за да си оправи колата...няма кола ,която да не може да се оправи(сега не гвооря за сгъната кола от птп,а за повреда по нея)има хора,които не могат да я оправят.Колата не е крушка,която като изгори се подмня,в колата има хиляди части и нещо като е развали се сменя...разбира се понякога се получава че е по-добре колата да се смени отклкото дадена част,но това е по финансови съображения,а не че не може да се оправи.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот muns61 » Вто 21 юни 2011 19:36


Отварям хладилника за бира и Агент Ковалски отвътре ми я подаде!
По темата - Няма смисъл да дискутираме, при положение, че само едната страна се изказва.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Гасне на Газ !! Вечее и бензин !!

Мнениеот agent_kowalski » Вто 21 юни 2011 21:46


Имаш хубаво чувство за хумор :beer и въпреки това не мисля че съм казал нещо невярно...нито това за данъците(всеки трябва да ги плаща,но не ми се коментира това ,защото не е за този форум ,а по тази тема мога да говоря с часове) в това няма нищо лошо.Второ еми като не можеш да направиш една кола не се опитай,ако има проблем в колата,който пречи за работата на газ виж го и посъветвай собственика ,или нещо подобно.Собственика на колата не е нужно да е технически грамотно лице и да знае какво му е на колата,затова отива на майстор.Следкато не му върви колата майкстора е виновен,ако преди това е имало нещо проблемно майстора да го е видял и да е казал мога/не мога да го оправя и оправи си го/отиди другаде да ти го оправят и тогава ела.А не сега колата не върви и кой е виновен...да не се знае кой е виновен,но газаджията да каже това и това ти е на колата,отиди еди къде си да ти го оправят.или дай ми толкова и толкова да ти го направя аз,нали други ремонти не се включват в цената на монтаж на газовата.Ако газаджията не разбита пак той е виновен.Не искам да обидя и засегна никой,но е така човек като си дава парите трябва да получи това за което ги е дал,ако има нещо друго да му кажат дай още еди какво си защото имаш проблем и ти решаваме проблема.А не не знам какво ти е на колата,еми аз ли да знам..като не знаеш връщаш парите ,защото не съм ти дал пари да не знаеш.Всеки може да сгреши,но да си поеме отговорността...айде няма значение.
Пожелавам на колегата все пак да успее да разреши проблема с колата и да я кара със здраве :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта