Държи високи обороти

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
kiro_83
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 17 дек 2008 21:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Държи високи обороти

Мнениеот kiro_83 » Чет 05 май 2011 16:47


Здравеите колеги
Значи проблема при мен е следния,1.6 АЕК пълна инжекция с обикноженна газова, преди седмица реших да си измия двигателя с водоструиката и меглио,изми се добре,пали си , като е студен двигателя всичко си е ок, после като загрее двигателя почва да даржи 1200 оборота, като я освободя от скорост,като спре почти тогава се нормализират ,това го прави на бензин и на гас.някои ако има идеи какво може да е да помага,пробвах да махна акумолатора да из4исти ако има някои грешка,дистрибуторната капачка сам овтарял да я подсуса и с това се изчерпват моите опити.Поздрави на всички колеги

Последна промяна от kiro_83 на Вто 10 май 2011 19:44, променено общо 1 път.




GT limited edition
Мнения: 246
Регистриран на: Вто 23 фев 2010 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: падат оборотите,почти се маче да изгасне

Мнениеот GT limited edition » Чет 05 май 2011 22:56


kiro_83 написа:Здравеите колеги
Значи проблема при мен е следния,1.6 АЕК пална инжекция с обикноженна газова, преди седмица реших да си измия двигателя с водоструиката и меглио,изми се добре,пали си ,на бензин е ок само на гас като прехварля от бензин като е студена още, ми падат оборотите,почти се маче да изгасне, това като освободя от скорост, на място са си ок и после като загрее добре спира да прави така,а почва да даржи 1200 като я освободя от скорост,като спре почти тогава се нормализират ,някои ако има идеи какво може да е да помага,пробвах да махна акумолатора да из4исти ако има някои грешка,дистрибуторната капачка сам овтарял да я подсуса и с това се изчерпват моите опити.Поздрави на всички колеги



Хммм... и аз го имам този "проблем" ако така мога да го нарека... , след като е покарам малко и като освободя от скорост двигателя поддържа 1200 оборота докато не намаля и почти спра.Като загрее го няма този "проблем".Скоро ще трябва да ходя и до газаджията защото нещо започна да мирише на леко сурова газ от ауспуха и мисля че сместа е богата... :shock


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: падат оборотите,почти се маче да изгасне

Мнениеот velinsl » Вто 10 май 2011 18:58


Като изключим правописа мисля, че няма нищо ненормално.
Все пак автомобила няма ли "автоматичен смукач" - нещо което кара двигателя да държи по-високи обороти докато е студен?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Държи високи обороти

Мнениеот Гергин » Сря 11 май 2011 8:46


Абсолютно същият мотор и проблем имам и аз. И на тола и на студена все го има :banghead:
Е не мога да разбера от какво е и това си е. Не съм мил колата :lol:
Тва ако се реши ще черпя :drunk

Последна промяна от Гергин на Вто 08 ное 2011 10:06, променено общо 2 пъти.


powerstar
Мнения: 84
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Държи високи обороти

Мнениеот powerstar » Сря 11 май 2011 11:26


Колега бих ти помогнал, но съм от София. Ако имаш път...Ок. Погледни си моторче празен ход, МАФ-а, ТПС-а и температурен датчик. Някъде от там идат :banghead:


ARusev
Мнения: 396
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 20:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Държи високи обороти

Мнениеот ARusev » Чет 12 май 2011 15:01


kiro_83 написа:... преди седмица реших да си измия двигателя с водоструиката и меглио,изми се добре,пали си , като е студен двигателя всичко си е ок, после като загрее двигателя почва да даржи 1200 оборота...

Често чета подобни оплаквания.
Може би затова хората казват:
"Много хубаво, не е (на) хубаво."
"Вместо да изпишеш вежди, да не избодеш очи."
"Работает, не трогай!"
На въпросите ти с въпрос: Продуха и Подсуши ли всички куплунги?


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Държи високи обороти

Мнениеот Гергин » Пет 13 май 2011 21:53


powerstar написа:Колега бих ти помогнал, но съм от София. Ако имаш път...Ок. Погледни си моторче празен ход, МАФ-а, ТПС-а и температурен датчик. Някъде от там идат :banghead:


Аз съм от София :beer И къде да дойда :beer
МФА -проверка
температурен -проверка
МПХ- изключвам от буксата и се вдигат

Дай как се проверяват? Стойности и т.н


powerstar
Мнения: 84
Регистриран на: Пон 10 яну 2011 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Държи високи обороти

Мнениеот powerstar » Вто 17 май 2011 0:45


Вакуми прегледа ли, да не дърпа от някъде. По спецификация този мотор на празен ход държи 800 - 850 об.мин. Имаше някаква настройка на празния ход, бейсик сетингс на 4 канал, но не съм сигурен/ имаше значение годината и катализатора/. Пиши ми на л.с. повече инфо за колата /номер рама примерно/ или ми званни на 0894657222, за да се разбереме. :bowdown За модераторите успокоение scare пари за информация или помощ не вземам. Не разбрахте ли че не съм сервиз. Писна ми да ми редактират и профили и мнения и подписи...... :dummy:


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Държи високи обороти

Мнениеот Гергин » Вто 17 май 2011 11:30


powerstar написа:Вакуми прегледа ли, да не дърпа от някъде. По спецификация този мотор на празен ход държи 800 - 850 об.мин. Имаше някаква настройка на празния ход, бейсик сетингс на 4 канал, но не съм сигурен/ имаше значение годината и катализатора/. Пиши ми на л.с. повече инфо за колата /номер рама примерно/ или ми званни на 0894657222, за да се разбереме. :bowdown За модераторите успокоение scare пари за информация или помощ не вземам. Не разбрахте ли че не съм сервиз. Писна ми да ми редактират и профили и мнения и подписи...... :dummy:

Видях, че си на линия. Здравей.
АЕК мотор, 95г. комби, без катализатор. Ламбдата и катализатора си е там, но вътре е празен.
Вчера ходих и при МИшо от Герман и той се позачуди доста. Мери, гледа, кара колата, диагностика, но всичко и е наред.
Рестартира компа и каза, че до два дена ако не се оправи пак ще се видим. А той през това време ще проучи въпроса.

Благодаря за отзивчивостта.


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Държи високи обороти

Мнениеот malinakis » Чет 03 ное 2011 22:14


колеги и при мен е абсолютно същата ситуация само че аз съм с ГИ
газаджията казва че всичко си е наред
а като я освободя от скорост си държи около 1100-1200 оборота и като спря си се оправят
а нормално на празен ход колата държи 950 оборота - това нормално ли е
да уточня че и при мен става въпрос за голф 3 1.6 АЕК 95г.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Държи високи обороти

Мнениеот dushanov » Съб 05 ное 2011 16:33


Не си ровичкайте колите. Задържането на оборотите е нормално! Абсолютно нормално за този мотор. Има много изписано по темата. Всичко зависи от скоростта при която освобождавате от скорост, темп. на въздуха и на двигателя и др. Ако смените свещите ще забележите абс. същото задържане на обороти само, че в различен диапазон. Лично изпробвано от мен с 1,2,3 електродни свещи и марки. Пак повтарям: АЕК,АФТ е нормално да задържат обороти, докато колата е на свободна предавка! Хайде със здраве! :beer


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Държи високи обороти

Мнениеот Гергин » Вто 08 ное 2011 10:09


Къде е писано да попрочета?
Интересно ми е да знам. Казваш че е нормално. Аз си карам така около 2г.и просто ме дразни понякога.


Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Държи високи обороти

Мнениеот dushanov » Вто 08 ное 2011 10:34


Не знам къде пише и ако го пише, това ще е някой като мен из форумите. В книжката на колата едва ли ще пише :) Просто съм карал доста АЕК И АФТ (включително и моята). При всички е така.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта