Да си снимаме плочките

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Да си снимаме плочките

Мнениеот stefan4o » Съб 07 май 2011 8:55


Идеята на темата е да видим кой с каква плочка кара и да напише съответните размери на дифузьора.
Ще постна снимки скоро с размера на моята скоро :beer
п.п. пишете си и кода на мотора :да:

Изображение


ABU с Pierburg 2e3 и съответен колектор за 1.3 мотор HK. Дифузьорът е с диаметър 32мм (32мм по каталог на Ловато).

Последна промяна от stefan4o на Нед 15 май 2011 15:54, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
badov
Мнения: 205
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 11:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv/Strasbourg-France

Re: Да си снимаме плочките

Мнениеот badov » Нед 15 май 2011 15:40


Айде аз да пусна първата плочка scare
Кода на мотора е АБФ.Размера на дифузьора е 36мм.Поставена е на дросела, а не на кутуята както някои колеги правят :D Храни си в целия диапазон на оборотите :mrgreen: Ето и снимки
http://badov.snimka.bg/automobiles/ploc ... 0.23332063

Надявам се да съм донякъде полезен на желаещите да карат на газ ;)


Потребителски аватар
lozan67
Мнения: 734
Регистриран на: Чет 03 авг 2006 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Да си снимаме плочките

Мнениеот lozan67 » Нед 03 юли 2011 6:40


Това е сегашната ми плочка за Кейхин-1. Едно захранване и за двете камери. Не съм доволен от нея. Голямо взаимодействие между камерите. Отвора е 33мм.За да направя приличен разход съм навил щуцера докрая( не знам направо откъде минава газта :mrgreen: ). Като ми потрябва втора камера си е направо приключение. . Предишната ми плочка беше за Пиербурга 2Е2 италянска, много кадърно направена. Карах си с отвити докрай щуцери на тройника при по-добър разход градско от Кейхина. Отворите са 28мм 1-ва камера, 30мм на втора. ,С нея имах невероятна мощ в ниските обороти. Докато с Кехина до 2500 обр. си е мъртвец. Ако ми остане време съм приготвил един напълно механичен Ладов краб. с долна плочка да видя как ще е с него.Снимки на http://lozan67.snimka.bg/automobiles/plochki-gaz.604173.24100579 Така и не се научих да ги качвам :oops: Някой ако знае къде има двукамерни плочки за Кейхин -1 да свирка.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 151 госта