Проблем със тъкмо поставен инжекцион

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
gazar4eto_87
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 19 дек 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кнежа

Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот gazar4eto_87 » Нед 12 юни 2011 10:31


Колеги проблема е следния преди 4 дни ми поставиха газов инжекцион всичко беше добре първите 100 километра,но изведнъж както си карах и тръгнах да изпреварвам когато стигна 4000 оборота и обърна на бензин.Бях сипал газ 20км по рано и не мислех че е свършила продължих да си карам без да минавам тези обороти колата си върви няма проблеми.Отидох сипах още газ и 20 мин никакви проблеми не обръщаше на бензин след 4000 оборота после пак същата работа,карах го 30км с по малки обороти от 2000 до 3500 няма проблем газ си има и колата си върви.Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да сподели то е ясно че ще се ходи при майсторите,който са я монтирали,но все пак исках да се консултирам и с вас :beer




Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот eurogas » Нед 12 юни 2011 13:05


Имаш спад в налягането при рейката, или са я регулирали да прехвърля на прекалено ниско налягане, или има нещо запушено от попаднал боклук при монтажа примерно в тръбата, или пък изпарителя е започнал да се лигави, каква е марката ГИ. :да:


Потребителски аватар
gazar4eto_87
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 19 дек 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кнежа

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот gazar4eto_87 » Нед 12 юни 2011 13:27


Ами колега инжекциона е bluetronic на има няма 100 км откакто е монтиран толкова бързо да се е запушило чудна работа докато стигне тези обороти работи перфектно,но след тях минава на бензин.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот agent_kowalski » Нед 12 юни 2011 13:44


Най-вероятно са ти претупали настройката,върни се в сервиза ще го нагласят без бой надявам се :beer


Потребителски аватар
gazar4eto_87
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 19 дек 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кнежа

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот gazar4eto_87 » Нед 12 юни 2011 13:56


и аз натова се надявам колега че иначе :beat_butt2 мерси за отговорите колеги утре сутринта ще ида да си го дооправят :)


venelek
Мнения: 22
Регистриран на: Съб 23 фев 2008 9:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Исперих

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот venelek » Нед 12 юни 2011 21:39


Какво точно свети на копчето след като ти обърне на бензин?Ако свети червения светодиод то действително ти е обърнала от липса на газ и тябва да се провери за запушвания или изпариеля не може да даде нужния дебит.Имал съм случай при който над определени обороти се рестартира газовия комп и след това светят червения и зеления,като се редуват докато отново обърне на газ.Оправя се като се намали коефициента на запълване на инжекторното време(по дефолт е на 45%).


Потребителски аватар
gazar4eto_87
Мнения: 165
Регистриран на: Вто 19 дек 2006 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Кнежа

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот gazar4eto_87 » Пон 13 юни 2011 9:07


Ами колега светка си червения диод и колата си върви на бензин сега съм я закарал в сервиза ще пиша като имам резултат.


Потребителски аватар
vasko__2
Мнения: 995
Регистриран на: Чет 19 фев 2009 0:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблем със тъкмо поставен инжекцион

Мнениеот vasko__2 » Съб 20 авг 2011 15:09


eurogas написа:Имаш спад в налягането при рейката, или са я регулирали да прехвърля на прекалено ниско налягане, или има нещо запушено от попаднал боклук при монтажа примерно в тръбата, или пък изпарителя е започнал да се лигави, каква е марката ГИ. :да:

Точно така.Най- вероятно са я оставили на малко по-ниско налягане в рейката.Отиди при майсторите и ще ти я оправят без проблем.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта