Придърпване при голф 3!

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Пет 01 юли 2011 23:39


Добър вечер колеги!Доста се рових по форума за подобен на моя проблем, но така и не открих та затова пускам темата.Голфа ми е 3ка 1.6mi 93г.От както сложих газ имам следния проблем:когато съм на предавка и съм над 2600-2800 оборота и отнема газта колата започва да си намалява плавно.До тук добре и нормално, ама както си убива скоростта почва сама да си дава газ леко и после пак намалява и така го прави 2-3 пъти докато падне под 2000 оборота и изчезва това придърпване.Когато пускам баир го прави повече - все едно и дава газ някой.На бензин не го прави само на газ.

Благодаря предварително и се извинявам,ако има писано за подобна на мойта проблемация ама така и не открих...




Потребителски аватар
4i4o-dido
Мнения: 826
Регистриран на: Пет 02 юни 2006 17:40
Автомобил: POLO 1.6 6N
Двигател: AEA 1995
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот 4i4o-dido » Пон 04 юли 2011 14:37


golfetka 3 написа:Добър вечер колеги!Доста се рових по форума за подобен на моя проблем, но така и не открих та затова пускам темата.Голфа ми е 3ка 1.6mi 93г.От както сложих газ имам следния проблем:когато съм на предавка и съм над 2600-2800 оборота и отнема газта колата започва да си намалява плавно.До тук добре и нормално, ама както си убива скоростта почва сама да си дава газ леко и после пак намалява и така го прави 2-3 пъти докато падне под 2000 оборота и изчезва това придърпване.Когато пускам баир го прави повече - все едно и дава газ някой.На бензин не го прави само на газ.

Благодаря предварително и се извинявам,ако има писано за подобна на мойта проблемация ама така и не открих...

А сондата как е?


Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Пон 04 юли 2011 23:33


мисля, че е наред, защото правих диагностика на голфа и там би трябвало да излезе нещо ако не е наред с нея...съмняват ме гърнетата на автомобила, защото катализатора е заминал и има едно странно дрънкване от грънците на ниски обороти, а и само това не съм сменил още май :lol: ако се сменят с читави и вместо катализатора си сложа резонантно все си мисля че ще се подобри работата на мотора една идея а?


Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Пон 04 юли 2011 23:38


4i4o-dido написа:
golfetka 3 написа:Добър вечер колеги!Доста се рових по форума за подобен на моя проблем, но така и не открих та затова пускам темата.Голфа ми е 3ка 1.6mi 93г.От както сложих газ имам следния проблем:когато съм на предавка и съм над 2600-2800 оборота и отнема газта колата започва да си намалява плавно.До тук добре и нормално, ама както си убива скоростта почва сама да си дава газ леко и после пак намалява и така го прави 2-3 пъти докато падне под 2000 оборота и изчезва това придърпване.Когато пускам баир го прави повече - все едно и дава газ някой.На бензин не го прави само на газ.

Благодаря предварително и се извинявам,ако има писано за подобна на мойта проблемация ама така и не открих...

А сондата как е?

чакай, че чак сега се замислих за коя сонда ме питаш-за ландата или за тази на газовата бутилка??
пп Възможно ли е да го прави това и на бензин, но да е толкова финно, че да го усещам само когато е на газ?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот pas1.8mi » Вто 05 юли 2011 13:10


Код на двигателя вероятно АБУ(6-пиново степ моторче)?Месинговият винт на Изпарителя(байпасен канал) ти е вероятно преразвит!Остави го отвит максимум на 0.5-1 оборота отвит и виж какъв е резултата!


Потребителски аватар
joreto666
Мнения: 154
Регистриран на: Съб 14 юни 2008 16:44
Автомобил: Vw Golf 5 plus
Двигател: BSE 2006
Местоположение: Банско

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот joreto666 » Вто 05 юли 2011 18:10


golfetka 3 написа:Добър вечер колеги!Доста се рових по форума за подобен на моя проблем, но така и не открих та затова пускам темата.Голфа ми е 3ка 1.6mi 93г.От както сложих газ имам следния проблем:когато съм на предавка и съм над 2600-2800 оборота и отнема газта колата започва да си намалява плавно.До тук добре и нормално, ама както си убива скоростта почва сама да си дава газ леко и после пак намалява и така го прави 2-3 пъти докато падне под 2000 оборота и изчезва това придърпване.Когато пускам баир го прави повече - все едно и дава газ някой.На бензин не го прави само на газ.

Благодаря предварително и се извинявам,ако има писано за подобна на мойта проблемация ама така и не открих...



Колега и аз го имам същия проблем на моя голф 2Е двигател, пиши ако имаш някакъв напредак


Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Сря 06 юли 2011 7:54


говорих си с двама познати дето карат такива голфове като моя и те така.....то май излиза че това им е детска болест на повечето :(


Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Пет 08 юли 2011 10:21


един пичага ми рече, че имало решение на проблема- една пружинка с пъпчица трябва да се смаже(мисля че е точно автоматичния смукач) намира се при жилото за газта и се оправяло, предстои да тествам и ще пиша


Потребителски аватар
golfetka 3
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 20 апр 2011 22:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: west

Re: Придърпване при голф 3!

Мнениеот golfetka 3 » Сря 13 юли 2011 17:02


не се оправи май си е така по дефолт... :(



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта