Голям разход-АГУ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
troho
Мнения: 156
Регистриран на: Вто 28 юли 2009 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Голям разход-АГУ

Мнениеот troho » Нед 03 юли 2011 22:08


Здравейте колеги
Колата ми даде много голям разход на гориво.
Зареждам 5лв(4литра) на ОМВ
на 24-25км (градско) ми умаля колата.
Нормално ли е да ми даде такъв голям разход
Като сметна ми излиза около 15-16литра.




Потребителски аватар
TDI stavrev
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 20:45
Автомобил: MKV
Двигател: BKD
Местоположение: Sliven

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот TDI stavrev » Нед 03 юли 2011 22:26


Колега най точно става като напълниш бутилката докато изключи караш 100км.и пак се връщаш на съшата колонка и пак до горе каквото събере това ти е разхода ако и тогава е висок се търси причина.И запомни колкото по-малко количество сипваш толкова повече те лъжат.Пробвай и ще се убедиш. :wink:

П.С.15-16л.градско по-някога е нормално зависи от трафика,ръчката и др.


Kristian Radoslavov
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот Kristian Radoslavov » Нед 03 юли 2011 22:38


Зависи от много работи. Аз например се бях уплашил от същия разход - 15/16, но спрях да качвам 4ма човека и си падна 11-12 градско.


troho
Мнения: 156
Регистриран на: Вто 28 юли 2009 22:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот troho » Нед 03 юли 2011 22:45


Забравих да кажа,колата е
голф 3 1.8ми 75 коня,
незнам дали играе някаква важна роля
На баща ми колата голф2 1.6 75коня
му дава разход 10градско.
На празна бутилка 5лв(4литра).


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 04 юли 2011 9:45


Както ти казаха всичко е много относително...
За начало пробвай друга бензиностанция,аз не съм чул някой да е доволен от газта на омв.Аз освен то кафето им от друго не съм доволен.Както и да е пробвай другаде да заредиш.
Зависи как караш ,дали ти е загряла колата и тн.Пробвай да караш леко и плавно да ускоряваш сменяй на 2500оборота най много и не падай под 1500.
Също си помисли кога си си сменял въздушния филтър последно,и какви ремонти и кога си правил по газовата,ако не си пипал нищо в последните 2 години можеш спокойно да отидеш на центровка и да ти видят газов филтър,мембрани и тн най-вероятно са за смяна :)


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот muns61 » Пон 04 юли 2011 11:55


А преди това колко ти гореше?
Когато сипваш малко, процентно може да те излъжат повече. Най - правилното засичане е пълнене до горе и караш, докато угасне.
Допълването не е точно, ще намеря поста си в темата за разхода и ще го сложа тук.
..................................
Да ви обясня защо не може да се дозарежда, а се кара от зареждане до угасване.
Когато допълваш, поплавъка изключва на някакво ниво. То зависи от много фактори и винаги е различно. Не се влияе толкова от налягането, колкото от вибрации, които създава газта, като минава по тръбите, от наклон на колата, разклащане, задържане на поплавъка и прочие.Температурата и плътността оказват доста по - малко влияние.
Ако е изтърбушена ограничителната система, тогава бутилката се пълни до горе, даже и при по - ниско налягане - просто изчакваш повече, докато спре да поема. Моята е така и ми събира 42 литра, но я пълня само око тръгвам веднага на път и ще изгоря поне 7 - 8 литра. Инак зареждам 35.
Това не го препоръчвам и не бих го направил на клиентска кола, особено ако бутилката е в багажника, а не при рез гума.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 04 юли 2011 22:04


Това го копваш за втори път,и не обясни защо е така един тънък момент,а те бях попитал :) Каква е разлика кога ще ми щтракне поплавака(вибрации,налягане,температура и тн. всичко изредено) ,то точно каква е ролята на остатъчната газ в бутилката?Дали е празна или пълна до някъде тези фактори имат влияние на поплавака и неговото щтракване.Защо твърдиш че ако е празна е едно,ако се допълва е друго...може би има тънък момент,който не долавям но обикновена логика като вкарам не виждам разлика eusa


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот muns61 » Пон 04 юли 2011 22:08


Щото не ми се пише толкова, мързи ме...
Не държа някой да вярва на написаното, който има достатъчно знания и опит в областта, може и да разбере.
:beer


nepreklonniq
Мнения: 567
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот nepreklonniq » Вто 05 юли 2011 6:58


=====

Последна промяна от nepreklonniq на Съб 21 яну 2012 14:38, променено общо 1 път.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот agent_kowalski » Вто 05 юли 2011 7:34


@muns61 не че се съмнявам в твоята компетенция,просто така като си мисля някакви фактори влиаят на поплавъка ,и дали има някаква газ или няма(доколкото може да няма) в бутилката преди да зареждам той все си достига до горно положение по един и същ начин :) Пак те моля като намериш време да го обясниш накратко защо бъркам,или да ме насочиш къде да прочета ,защото наистина ми е интересно :) Намери време лека полека ако можеш да го обясниш.Благодарско :banana
@Hristo Dimov
Много е този разход както и да го погледнеш...вярно стара загора е малък град за мащабите на софия,но все пак.Наскоро имах една седмица работа в русе и там съм карал на разстояния 1-2-3 км и спирам цялата седмица даде ми 9,5...в софия ми пада до 8,5 на дълги растояния..айде да имам грешка в сметки 10 да е било.
Недейте зарежда на омв просто, никога не съм случвал на нещо читаво там освен кафе и симпатични касиерки.газ не съм сипвал до горе там ,само един път 10лв по нужда,но много хора в софия са пропияли от тях с газта че яко лъжат с налягането или там с какво не знам.за бензина съм сипвал 4-5 пъти през живота си един път не ми е вървяла колата като хората.последно се прибирах от враца с едно есперо и сипах 15лв кокото да се прибера до софия,двама човека бяхме едвам качих след ботевград стръмното на хемус до тунела на трета съм я зорил колата 2 литра е 100 и колко коня вървеше като фурия преди това..в софия на другия ден сипахме от друго място и се оправи...един път не съм случил на читав бензин от омв..за дизела не знам не съм сипвал при тях.


Kristian Radoslavov
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот Kristian Radoslavov » Вто 05 юли 2011 15:44


За ОМВ знам, че нафтата е кофти, но газта и бензина не знам... Ония ден за първи път напълних бутилката до горе с газ и разлика в километрите не намерих - с 26 литра газ минах 240 извънградско и още 60 градско докато свърши :horror:


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот parno » Вто 05 юли 2011 16:47


същия ми е разхода и на мен с такъв мотор ама във венто - свиквай


Kristian Radoslavov
Мнения: 52
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Голям разход-АГУ

Мнениеот Kristian Radoslavov » Чет 07 юли 2011 9:39


Не, имах предвид, че е малко щото главно из града карам и под 11 не пада разхода и изведнъж с 26 литра 300км. Направо се накефих :Д



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 142 госта