Покупка на Автомобил който работи само на газ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
plamenesko
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 17:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VARNA

Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот plamenesko » Нед 10 юли 2011 17:53


Дали си заслужава покупката на този автомобил,че ми трябва икономична кола спешно
Seat Ibiza 1.4 1995г
235,000 км
Гориво Газ/Бензин
цена:СМЕШНА :lol:

Колата от 4 години е на газ и върви само на газ собстевина казва че няма проблеми с газовата ботилка и двигателя
бензиновата помпа е махната.
1.Проблем ли е че не работи на бензин автомовила
2.Газта до колко вреди на двигателя(бях чел че му скасявал живота с 20% което не е проблем)
3.Кола ми е нужна за 3години максимум(40 000-80 000км) преди да замине в моргата
и си купя Автомобил като хората дали ще изкара?




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 11 юли 2011 7:59


Ако ти трябва за града взимай...аз лично на извънградско не бих карал такова чудо,кой знае колко юркано,кой знае кое работи и кое не и кога ще се прецака.За града и да спре все някой ще те дръпне.Нищо му няма на двигателя при правилна центровка.Сменяй масло и трябва да изкара още 80хиляди без особенни грижи,стига да е подържан нормално до тук :) За мен че не работи на бензин би било проблем,но има хора карат само на газ ,в случея колата е стара и евтина и е идеята да ти закърпи положението явно така че няма какво да я щадиш и да ти пука върви ли на бензин или не :)


Потребителски аватар
sam_boha
Мнения: 640
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 12:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот sam_boha » Пон 11 юли 2011 10:03


Колега, вероятно проблемът с бензина е, че няма помпа, а и вероятно дюзата се е спекла. Взимеаш дюза и помпа и по всяка вероятност колата ще си заработи на всичките си горива. А относно износването - няма такива истории. Това, че е с газ, не означава, че утре ще се разпадне. Всички бензинови таксита са с газ, а са на по няколко стотин хиляди и вероятно бензин виждат само зимата, много рано сутрин.
П.П. Това може да е проблем. Зимата трудно ще я палиш на газ.


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот nikson85 » Пон 11 юли 2011 10:31


plamenesko написа:Дали си заслужава покупката на този автомобил,че ми трябва икономична кола спешно
Seat Ibiza 1.4 1995г
235,000 км
Гориво Газ/Бензин
цена:СМЕШНА :lol:

Колата от 4 години е на газ и върви само на газ собстевина казва че няма проблеми с газовата ботилка и двигателя
бензиновата помпа е махната.
1.Проблем ли е че не работи на бензин автомовила
2.Газта до колко вреди на двигателя(бях чел че му скасявал живота с 20% което не е проблем)
3.Кола ми е нужна за 3години максимум(40 000-80 000км) преди да замине в моргата
и си купя Автомобил като хората дали ще изкара?

Газта не вреди на двигателя също и метана. Пак се почна със старите митове и легенди от разбирачите. Газта вреди на двигателя толкова колкото и бензина , че даже и по малко , защото маслото остава чисто до смяната му. :063:


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот agent_kowalski » Пон 11 юли 2011 11:02


Нека да добавим само,че не вреди при положение че е регулирана правилно и всичко работи както трябва :)


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Покупка на Автомобил който работи само на газ

Мнениеот lubopa4kata » Пон 11 юли 2011 11:15


аз имам ауди 80-б4 и се кара само на газ и зиме и лете,немам грижи http://www.cars.bg/u358871



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта