Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Cufo
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

Мнениеот Cufo » Чет 14 юли 2011 17:03


Привет, Колеги!

Преди няколко месеца се сдобих с един Пасат Б5 докаран от Италия с монтиран доста стар модел BRC газов инжекцион (Flying Injection).
За нещастие се появи проблем с газовата и сега въобще не иска да минава на газ...

Ходих до BRC България в Дружба, но ме отсвириха тотално - бил много стар модела, нямало части за него, били скъпи и т.н.
Заключиха, че вероятно проблема бил в ECU-то или смарт разпределителя без да пипат нищо по колата.
Предложиха да ми монтират нов модел BRC срещу 1100 лв.
Звънях в още един сервиз в Люлин с описание на проблема и за моя изненада ми казаха същото нещо и ми предложиха подобна оферта.

И така, моля дайте съвет какво да правя и ще съм много благодарен ако някой може да ме насочи към кадърен човек (по възможност в София), който да се опита да отстрани проблема за по-скромна сума :)




Потребителски аватар
peachbaby
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 23 дек 2008 10:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

Мнениеот peachbaby » Пет 15 юли 2011 23:29


ами колега,няма решение.,.и аз имам brc smart ,и повярваи -няма решение.има маистори много, но няма резервни части за тия уредби.и аз имам твоя проблем но на голф 3.ами ще се слага нова газова.един познат газаджия ми предлага да си купя само комп и окабеляване с копче газ-бензин(блутроник) и да ги монтираме .иска да използваме стария редуктор(изпарител) и естествено нова реика.каза че това е наи-евтиния вариант.и аз не сам предприел нищо за сега.трябват пари.но повярваи няма части за тия газови на brc.даже имам познат в италия ми тарси в складовете на бrc,но и там няма.сещай се :banghead:


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

Мнениеот BG_POLICE » Съб 16 юли 2011 23:23


Да прослувут проблем на БРЦ!!! Просто не си поддържат старите уредби, като не произвеждат части за тях! Вместо това както колегата е описал като отидеш в техния сервиз и ти предлагат новата им разработка :beat_butt2


Cufo
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

Мнениеот Cufo » Нед 17 юли 2011 22:12


Благодаря за съвета колеги. Засега ще се опитам да намеря някакъв надежден майстор.
Имам съмнение и се надявам, че проблема може и да е в нещо по-дребно, може би по токовете, тъй като светодиодите при ключа за превключване изобщо не светят...


Cufo
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търся читав майстор за проблем с BRC Flying Injection

Мнениеот Cufo » Чет 01 дек 2011 10:37


Поредната похвала за Мишо от клубния сервиз в Герман, че ми оправи газовата!
Имаше електрически проблем в ECU-то, който той намери и отстрани, въпреки че не му е точно по специалността :)
Доста други от така наречените "майстори" се оказаха неподготвени и даваха неадекватни и скъпи предложения....
Евала на момчето :да:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта