газов инжекцион за passat B6 FSI

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
eevgeniev
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 25 юли 2010 20:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот eevgeniev » Съб 16 юли 2011 17:22


Дайте съвет за газов инжекцион за passat B6 2.0 FSI 2006г.




Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот Pichaga » Съб 16 юли 2011 21:24


местя в правилния раздел


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот joker » Съб 16 юли 2011 21:47


Извинения за незнанието ми,ама този ДВГ май не ставаше за газова????


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот stefan4o » Съб 16 юли 2011 21:53


Става мисля. Има модели ГИ за коли с директно впръскване, но цените им май бяха.... ехеее до небето mhihi


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот joker » Съб 16 юли 2011 22:04


stefan4o написа:Става мисля. Има модели ГИ за коли с директно впръскване, но цените им май бяха.... ехеее до небето mhihi

Да де....ама де е Илия на кирия????


BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот BG_POLICE » Съб 16 юли 2011 23:15


Колеги наскоро се интересувах как стой въпросът с газ на FSI моторите и ми бе обяснено следното: проблемът при поставянето на газ при този тип мотори се изразява в това, че бензиновите инжектори са разположени във всмукателния колектор! Поради това температурата им се покачва доста и имат нужда от охлаждане за да работят добре! Това се постига чрез бензина, който минава през тях :) Сами се сещате какво би станало ако при работа на газ се преустанови бензиновия поток през дюзите - просто ще се прецакат бързо, лесно и СИГУРНО death Именно затова битува мнение, че на тези мотори газ не се слага, но това не е съвсем така :) В момента зная за разработка на БРЦ (може да има и на други), която е специално направена за такъв тип мотори! Не мога да кажа, каква и е цената защото не съм се интересувал, но в общи линии ми обясниха принципа и на работа, който е следния: уредбата се настройва да впръсква бензин през определен брой газови цикли, като по този начин дюзите се охлаждат и не се прецакват (мисля, че на всеки 10 газови цикъла се прави един бензинов)! Това значи, че ако автомобилът гори да кажем 10 литра газ, то той изгаря и около литър бензин за охлаждане :) Доколкото знам, има газови инжекциони, който не са тази разработка на БРЦ и който имат опции за настройка на периодично впръскване на бензин през определено време, което може да свърши същата работа и да постигне желания ефект! Не съм се интересувал, но ще го направя, как стой въпросът за монтиране на течна фаза на TSI мотори и дали течната газ може да охлажда дюзите, но се съмнявам, защото въпреки течното си състояние газта се изпарява за части от секундата преди да постъпи в мотора и да се възпламени, това е съпроводено с отделяне на кислород, корто от своя страна подобрява горенето и съответно динамиката на автомобила, но няма как поне според мен да охлажда бензиновите дюзи :beer Наскоро мой приятел газаджия бе помолен да монтира въпросната разработка на БРЦ на именно такъв мотор, но засега той се колебае, защото не го е правил, а той е наистина добър и не би рискувал да се прецака нещо по автомобила и за това отчасти да бъде виновен той! Но предполагам, че така или иначе скоро ще видим такива екземпляри да се движат на газ (ако вече няма де) и ще бъде интересно мнението на ползващите ги :beer


najdobrix
Мнения: 154
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот najdobrix » Нед 17 юли 2011 8:27




agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: газов инжекцион за passat B6 FSI

Мнениеот agent_kowalski » Нед 17 юли 2011 8:27


Тъпа работа...доста дори..при тия мотори газта ще има смисъл при доста голям пробег.Особенно градско като се сложи и бензина за палене сигурно ще дойде поне 2.5литра бензин/100, и като се сложи че тия двигатели всъщност не харчат чак толкова много газта почти се обезсмисля....
Ако човек търси икономичност тука май по-добре се вписва тди,колкото и да не съм фен на печките,ако съм изправен пред подобна дилема май печката печели :?



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 166 госта