Избор на сервиз и модел ГИ

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
кандидата
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 04 апр 2010 12:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, къде другаде :)

Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот кандидата » Пон 18 юли 2011 9:47


Здравейте, колеги!

Още с първото изречение желая да помоля всеки, който има намерение да напише коментар от сорта на "ползвай търсачката", да не прибавя нов пост към брояча си. Търсачка съм използвал достатъчно много и отговорите, които може да ми даде съм ги намерил. От всичко изчетено съм решил, че ще е пълен инжекцион. Тук дискусии няма да има. Вярно, че ще струва повече, но потенциалните проблеми са по-малко и не се завишава разхода с повече от 10%, ако изобщо се завиши.

Сега по темата. Търся сервиз в София, който да е с добра репутация конкретно при монтирането на газ. Прегледах всякакви теми и навсякъде откривам противоречиви коментари, макар и на места да преобладават положителните или отрицателните. Ако може новорегистрирани "доволни клиенти" да не ми пишат. Доста такива има в другите теми. Смешно е :)

Другият ми въпрос е относно марката. Някакви препоръки? Водещ елемент е качеството, а не цената. Прегледах не малко сайтове и разликите в цените не са сериозни, което ме навежда на мисълта, че няма чак такова значение, но съм длъжен да попитам.

И още нещо. Колата е Голф 3 1,6 101кс 97г.
Карал съм я съвсем малко на бензин, но останах доволен как върви. Извънградско гори 6,5-7,5, а градско зависи от населеното място, но определено ме удовлетворява. Подчертавам, че я вземам основно за градски каране. Има и по-икономични автомобили, но пък не искам да пълзя. Ще мога да разполагам с нея след 2 седмици и газ ще слагам веднага газ. Всъщност я вземам точно заради това :)

Благодаря на всички, които ми отговорят.




Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот eurogas » Пон 18 юли 2011 19:09


Има много качествените марки на пазара, лично аз работя с марката Фобос и мисля че тази система има добро съотношение между цена и качество, виж офертите на Ланди, също чудесен избор. :да:


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот muns61 » Пон 18 юли 2011 20:14


Не е толкова важно каква е системата на ГИ, а каква е комплектацията. Вземи си Фобос с изпарител Изигаз, или Платинка, рейка Нумеа и сонда Изигаз, или Томасето, които те продавт, пък после ще говорим... И как се правят диференциалните им сензори... Ужас! Надуване и смучене с уста за проба на налягане и вакуум...


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот landir » Пон 18 юли 2011 21:18


Комплектацията е много важна.Тук няма как да те информираме защото настава едно мерене не ти е работа.Може да ни пишеш на лични и след това сам да си направиш преценката.Сам като се удариш боли по малко нали? :beer Успех в избора!!! :)


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот kambone » Вто 19 юли 2011 13:38


Два палеца горе за ЛандиРенцо от сервиза на Ботевградско. Вече 3к км и съм много доволен, смея да твърдя, че разхода ми на газ е същия като на бензин, разлика в мощността почти няма :)


Pencp
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 13:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот Pencp » Вто 19 юли 2011 13:54


Горещо ти препоръчвам колега -ГИ "ФОБОС 2" с изпарител Tomassetto!Монтаж във Велико Търново -ф-ма ОЛИМПИК!Успех в начинанието! :D


landir
Мнения: 240
Регистриран на: Чет 22 апр 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Избор на сервиз и модел ГИ

Мнениеот landir » Вто 19 юли 2011 14:28


Pencp написа:Горещо ти препоръчвам колега -ГИ "ФОБОС 2" с изпарител Tomassetto!Монтаж във Велико Търново -ф-ма ОЛИМПИК!Успех в начинанието! :D
Наистина ма разсмя!!!Фирма Олимпик???Фобос ако е по добре при Жоро.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта