проблем с газовата-гори страшно мн

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: проблем с газовата-гори страшно мн

Мнениеот stefan4o » Нед 31 юли 2011 6:55


Миро, твоите стойности сравнени с тези на колегата (има цилиндър на 6 атм.) са като кола от завода бре. 90% съм сигурен, че повечето ще ти кажат, че не си още за ремонт. Поне аз не бих ремонтирал двигател с такива стойности на налягане. Преди да разкарам оригиналния си 1.3 бяха от сорта на 8-6-6-8 дали в такава последователност бяха не помня вече, ама само осмици и шестици ми каза момчето, дето му я бях оставил да я гледа mhihi Е те такъв мотор с мерак да го хвърлиш/ремонтираш. Мисля, че минимално допустимата компресия е 8атм. на цилиндър, ако бъркам нека бъда поправен.




djoshi
Мнения: 64
Регистриран на: Сря 30 юни 2010 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: razgrad

Re: проблем с газовата-гори страшно мн

Мнениеот djoshi » Нед 31 юли 2011 11:16


joker написа:
taran написа:
djoshi написа:колега сега като опитен газаджия да се намеся и аз.първо отвори въздушния филтър и блокирай клапата на горещия въздух,виж как е въздушния филтър ако се налга го смени ако няма ефект ланди ренцо бяха пуснали една партида ицпарители на които високото налягане беше пуснато до край,ако няма ефект слет тези съвети ходи да ти сменят мембраните ама в читав сервиз


В какво положение е правилна да се блокира клапата?Отворена към топъл въздух или отворена към студен?

Като откачиш вакуума(не забравяй да го запушиш!) клапата си остава за студено....но не ти е това проблема!!!Със сигурност!При тази компресия без ремонт няма да минеш!Газта просто си лети през дупето на колата без да изгаря...с тези клапани така става...





В повечето случаи има ефект от блокирането на клапата.Аз лично съм махнал и резонансната тръба,колегата да погледне и тампона на моното,че прави големи бели :drunk



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта