Motul 5W40 Specific CNG/LPG

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
dokros
Мнения: 808
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 21:25
Автомобил: SEAT TOLEDO 2000
Двигател: 1.9 TDI ALH
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот dokros » Чет 11 авг 2011 21:05


Някой случайно да е ползвал такова масло, 100% пълна синтетика за коли с газови уредби, благодарен съм за всякакви мнения.




BG_POLICE
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 05 юли 2009 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот BG_POLICE » Чет 11 авг 2011 22:10


Колега лично аз не съм ползвал подобно, въпреки, че напоследък ползвам само Мотул! В един момент бях се замислил за него, но се отказах, защото реших, че моята кола пълна синтетика може да го попипва! А иначе в Ауди форума имаше положителни мнения за този продукт от колеги каращи с такова масло :да:


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот eurogas » Пет 12 авг 2011 6:58


Карам само с Motul от почти десет години, за мен е отлично масло което може да подсигури мазането на мотора при екстремни обороти и натоварване.

Масло за газ звучи смешно, газта иам пълно изгаряне и не образува нагари, така пази маслото чисто, освен това не го разрежда като бензина и практически след 10 000км маслото остава гъсто и не изглежда като чорба, затова на газ маслото може да измине значително повече километри и да остане работоспособно.

Излиза че това е евтин рекламен трик, или логично това масло трябва да има по-ниски качества от нормалния Мотул за бензинови мотори, същото е със свещите за газ и баничките за язваджии, свещите Бриск не стават за нищо, ама от как ги рекламират за газ продават здраво, вече и NGK усетиха нишата и направиха такива свещи за газ. :beer


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот Ivan4u » Пет 12 авг 2011 13:13


За свещите за газ можем да си поспорим :wink:


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот eurogas » Съб 13 авг 2011 4:28


За мен е важна практиката а не теорията, затова не се занимавам със спорове а подхождам съвсем прагматично, може и да има някаква разумна идея в свещите за газ, но практически са пълно дърво, например марката Бриск почти винаги създава проблем вместо да го решава. :beer

И ако за свещите може да има някакъв спор, то за маслата НЯМА никакъв спор, чист рекламен трик. :да:


Потребителски аватар
Ivan4u
Мнения: 460
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот Ivan4u » Съб 13 авг 2011 9:22


Винаги съм бил краен скептик за тези LPG свещи , но когато сложих такива , не можах да повярвам на разликата . Работеха точно както ги описва производителя , и вече 4000 км никакви грижи :да:

П.С.От Бриск Рейсинг бях много доволен , но след 15-тина хиляди км паднаха геройски :Mr Green Fun


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот muns61 » Съб 13 авг 2011 12:42


При маслата има разлика - увеличена присадка заради конденза. Ала някои от другите сигурно са намалени...
А колкото до свещите - нова свястна винаги е по - добра от стара. Специалните за газ са рекламен трик. Скоро очаквам и такива, разчетени за особеностите на метана. И различни за Северна и южна България...


Потребителски аватар
eurogas
Мнения: 438
Регистриран на: Пон 05 апр 2010 10:42
Автомобил: Jeep
Двигател: 4.7 V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: Motul 5W40 Specific CNG/LPG

Мнениеот eurogas » Съб 13 авг 2011 12:55


Трябва да се замисля, може да продавам газови уредби за столичани и други за провинцията, за коли с климатици и за такива без климатици, за автоматиците пък ще имам специялен модел...абе не ги вярвам тези неща, вярвам във водородната клетка защото съм я видял, но това е друга тема.

Казваш че с бриск работи много добре макар и кратко......преди време един клиент беше сложил магнити върху вакумен маркуч вместо върху бензиновия, твърдеше че има огромна икономия от тях....като му казах че е объркал маркучите взе да си чеши главата !!! :beer



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта