Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
v_ladoo
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот v_ladoo » Сря 24 авг 2011 14:45


Здравейте, интересува ме следното. Имам ПОЛО 2ф и му монтирах АГУ Ловато преди около 3г обикновена за карбуратор, и съм много доволен близо 50 000 км без грижи и супер икономично. Разбрах обаче, че от 2011 е задължително за да ти заверят паспорта да е с евросонда. Какви пари струва слагането на такова нещо и да ми препоръчате сервиз в София, където да се извършва тази услуга.




Потребителски аватар
passat19911800
Мнения: 166
Регистриран на: Нед 16 авг 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pazardjik

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот passat19911800 » Сря 24 авг 2011 17:28


миналата година ми излезе около 110лева с евросонда на мимгаз и преглед за обикновена газова уредба - ловато


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот agent_kowalski » Сря 24 авг 2011 20:47


реално навсякъде могат.вземи си италянска сонда-ловато,брц и тн.даваш пари поне да знаеш за какво и да ти е мирна главата :)


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот fill » Чет 25 авг 2011 8:27


Преди няколко месеца и аз минах по този път. На стара бутилка сложих евросонда. Бутилката ми трябваше да мине и хидравличен тест. Минах реален хидравличен тест: сваляне на бутилка, махане на старата сонда, надуване с вода. За монтирането на евро сондата никакви пари не ми взеха. Платих си хидравличната проба ( 40лв ) и годишния преглед на газовата. Хидравличния тест го правих в СБА младост. Преди да отида там питах и по други места които ми обявяваха цена от сорта на 20-тина лева допълнителни за монтаж на евросонда, това при положение че аз съм прекарал новите кабелите на евросондата. Даването на тия допълнителни 20-тина лева според мен беше безмислено при положение че се маха бутилката и старата сонда а след това се монтира новата сонда. :dummy:
Евросонда си взех ловато за 90 лв.


v_ladoo
Мнения: 23
Регистриран на: Вто 29 сеп 2009 9:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот v_ladoo » Пет 26 авг 2011 9:06


Колеги благодаря Ви за информацията, явно ще трябва да се разделя с около 120 лв. :D :D :D


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот taran » Съб 27 авг 2011 6:50


Бе май го бях писал някъде,ма не го намирам...На едно приятелче преди около месец,за да мине на пеглед,му000 изкараха пълначката на калника и му добавиха на изхода на сондата някакъв клапан за около 40 лв.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот agent_kowalski » Съб 27 авг 2011 8:44


това с клапана на изхода на сондата май не минава,в закона е написано че не трябва да има никакви връзки и снадки и тн.
то ясно че е по-добре така отколкото с нищо,но пак може да има ядове и като цяло са му взели парите.


taran
Мнения: 565
Регистриран на: Съб 21 май 2011 6:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтиране на Евросонда на стара АГУ.

Мнениеот taran » Съб 27 авг 2011 19:28


agent_kowalski написа:това с клапана на изхода на сондата май не минава,в закона е написано че не трябва да има никакви връзки и снадки и тн.
то ясно че е по-добре така отколкото с нищо,но пак може да има ядове и като цяло са му взели парите.



Възможно е,не съм чел закона...Добавиха клапан за принудително изпускане и спирателен клапан.Двете комплект ги навиха на изхдящата тръба...



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта