2 дозатора?

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

2 дозатора?

Мнениеот Simbara » Чет 25 авг 2011 19:36


Здравейте колеги,имам питане за настройка на газовата Ланди Ренцо.Двигателя е 1.8 ABS 92г , обаче имам 2 дозатора (врътките с пружина) и не ми е ясно кой какво прави точно. изчетох темите от търсачката но там се споменава че 2 дозатора се слагат когато има 2 камери а при мен е една..




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот stefan4o » Чет 25 авг 2011 19:39


Ами действително при теб няма нужда от два. Имаш два варианта:
1. Развиваш ги еднакво
2. Вземаш си нов тройник с една врътка, пластмасовите са от порядъка на 4-5 лева.


Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 дозатора?

Мнениеот Simbara » Чет 25 авг 2011 19:44


а ако ги развивам различно?последната настройка която ми беше правил майстора беше много сполучлива защото дърпаше от ниските и в високите вече умираше което беше удобно за динамично и икономично каране, но врътките не бяха развити еднакво..сега като смених мембрани и ги сложи на едно ниво и не е така добър резултата с динамиката


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот stefan4o » Чет 25 авг 2011 20:27


Доскоро и аз карах с две врътки, но аз съм с друкамерен карбуратор. Само че плочката ми е с един дифузьор, което предполага, че газта се излива на едно място. Вече съм с тройник с един болт. Задвижих нещата с нов дифузьор и края на тази седмица ще имам възможност за проби, когато ми го изработи стругарят. :beer Ако всичко мине ОК и колата се държи, както очаквам, ще дам още подробности в темата ми за дифузьора, която може да е полезна за почти всеки, който кара на газ :beer


Потребителски аватар
Simbara
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 27 авг 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: 2 дозатора?

Мнениеот Simbara » Чет 25 авг 2011 20:58


благодаря за бързите отговори :drunk


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот stefan4o » Чет 25 авг 2011 21:02


Ако преди си я чувствал по-динамична, а сега - не, пък и казваш, че на високите хич я няма е възможно да я е скопил малко с цел по-добър разход.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот agent_kowalski » Чет 25 авг 2011 21:07


stefan4o гледам че правиш много опити с газовата.каква ти е точно идеята,икономия явно не е ,вървеж без икономия лесно се постига,явно идеята ти е идвете едноременно или? :beer


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот stefan4o » Чет 25 авг 2011 21:21


Идеята ми е да постигна златната среда с минимални компромиси откъм разход и динамика. Засега не съм успял, но се надявам с новия дифузьор да нагодя нещата в правилната за мен посока. От коментираното във форума, изчетените трудове на различни хора, вкл. и доценти разбирам, че повечето от газаджиите не приемат работата си насериозно, даже пресният пример с един от тях, който коментира намаляването на диаметъра на дифузьора, казвайки "О, да, намаля се, на по-издуханите коли" :Mr Green Fun Абе колкото хора, толкоз и мнения. Повечето обаче погрешни, за съжаление. В момента съм с дифузьор размер "конвейр" - 32мм, сигурно половината Мк2 1.3 карат с такива. Подготвям 26-мм с подходяща за целите ми форма (благодаря на Мафиота и на колета, дето не иска да си каже никнейма във форума и ми даде жокери по скайп) и ще видим в действителност кой крив - кой прав.


agent_kowalski
Мнения: 1475
Регистриран на: Сря 27 апр 2011 19:04
Автомобил:
Двигател:

Re: 2 дозатора?

Мнениеот agent_kowalski » Пет 26 авг 2011 8:13


ясно :) ще кажеш какво е станало.аз вообще не знам каква плочка и какво чудо са ми сложили.в смисъл знам я каква е,но кое колко мм. и тн. идея си нямам.от 72 коня заводски я усещам че върви примерно като 1.9 чист дизел на същото купе.150 прави на равно,разхода спрямо бензиновия е +100 до 200грама.честно казано идея си нямам дали може да се направи по-добре.разхода под-бензиновия май няма как да падне,или ако има ще ме изпреварват 50кубиковите скутери :Mr Green Fun не е там идеята :roll:



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта